Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Генеза та функціонування художніх образів у китайській поезії доби Тан (VII-X ст.)

Генеза та функціонування художніх образів у китайській поезії доби Тан (VII-X ст.)

Назва:
Генеза та функціонування художніх образів у китайській поезії доби Тан (VII-X ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,62 KB
Завантажень:
78
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ШЕКЕРА ЯРОСЛАВА ВАСИЛІВНА
УДК 821.581’04
Генеза та функціонування художніх образів
у китайській поезії доби Тан (VII-X ст.)
Спеціальність 10.01.04 – література зарубіжних країн
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі китайської, корейської та японської філології Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Грицик Людмила Василівна,
завідувач кафедри теорії літератури та компаративістики
Інституту філології
Київського національного університету
імені Тараса Шевченка.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Кравцова Марина Євгенівна,
професор кафедри філософії і культурології Сходу
Санкт-Петербурзького державного університету;
кандидат філологічних наук
Осадча Юлія Володимирівна,
молодший науковий співробітник
Інституту літератури ім. Т.Г.Шевченка НАН України.
Провідна установа: Національний університет “Києво-Могилянська академія”
Міністерства освіти і науки України,
кафедра філології, м.Київ.
Захист відбудеться “ 11_” січня 2007 року о ___10.00___ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.39 із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук в Інституті філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: бульвар Тараса Шевченка, 14, Київ – 601, 01601.
Із дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці імені О.М.Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: вул. Володимирська, 58, Київ – 601, 01601.
Автореферат розісланий “_07__” грудня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Гаєвська Н.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Інтерес до Китаю, повага до його п’ятитисячолітньої історії та захоплення багатющою культурною спадщиною, яка збереглася чи не в найкращому вигляді порівняно з усіма іншими зниклими й існуючими древніми цивілізаціями, – усе це зумовлює ретельне дослідження давньої літератури Китаю, а також генези та функціонування численних художніх образів, що допоможе осягнути глибини естетичного світобачення і корені поетичного генія китайського народу.
Джерелом літературно-художніх образів є міфологія. Вони трансформуються у фольклорі, поступово втрачаючи первинну суть (десакралізація міфу) і обростаючи новими символічними значеннями; в авторській поезії й прозі сакральне наповнення цих образів ще більш завуальоване. В образах нерозривно злиті об’єктивно-пізнавальне і суб’єктивно-творче начала. Вони фіксуються у мислеформах, звідки потрапляють у мову (образне називання речей, фразеологія, мовні кліше) та літературу.
У давній китайській поезії знаходимо велику кількість експліцитних та імпліцитних образів, часто незрозумілих сучасному китайському читачеві, а іноземному – й поготів. Вона глибоко традиційна: в поетів різних епох нерідко подибуємо ті самі або дещо змінені чи ускладнені художні образи, джерела більшості з яких містяться у найдавніших пам’ятках китайської поезії. Тому важливо осягнути психологічний процес давньокитайського образо- й віршотворення з метою правильного тлумачення зразків поетичної творчості пізніших епох, а також перeдумов утворення того чи іншого конкретного образу, аж до, зрештою, вивчення етнонаціональної психології творчості китайців.
Дотанський період китайської літератури широко досліджений сучасною синологією, зокрема потужною санкт-петербурзькою сходознавчою школою, започаткованою В.Алєксєєвим. Відома своїми глибокими дослідженнями китайської поезії від найдавніших часів до доби Тан М.Кравцова. Найдавніша китайська поезія детально представлена в роботах Б.Вахтіна, Б.Друмєвої, В.Дубровського, І.Лисевича, М.Федоренка та А.Штукіна. Народнопоетичну творчість доби Хань (206 до н.е.-220 н.е.) детально аналізує І.Лисевич. Творчості поетів проміжного періоду між епохами Хань і Тан присвячені праці синологів Л.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Генеза та функціонування художніх образів у китайській поезії доби Тан (VII-X ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок