Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБҐРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ЗВОЛОЖЕННЯ ПЛАСТА ПІД ЧАС ВИБУХОВОЇ ВІДБІЙКИ ВУГІЛЛЯ ДЛЯ ПОПЕРЕДЖЕННЯ ПИЛОГАЗОУТВОРЕННЯ

ОБҐРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ЗВОЛОЖЕННЯ ПЛАСТА ПІД ЧАС ВИБУХОВОЇ ВІДБІЙКИ ВУГІЛЛЯ ДЛЯ ПОПЕРЕДЖЕННЯ ПИЛОГАЗОУТВОРЕННЯ

Назва:
ОБҐРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ЗВОЛОЖЕННЯ ПЛАСТА ПІД ЧАС ВИБУХОВОЇ ВІДБІЙКИ ВУГІЛЛЯ ДЛЯ ПОПЕРЕДЖЕННЯ ПИЛОГАЗОУТВОРЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,34 KB
Завантажень:
126
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ПАЛИВА ТА ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНИЙ МАКІЇВСЬКИЙ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ
З БЕЗПЕКИ РОБІТ У ГІРНИЧІЙ ПРОМИСЛОВОСТІ
НІКОЛАЄВ Євген Борисович
УДК 622.807
ОБҐРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ЗВОЛОЖЕННЯ ПЛАСТА
ПІД ЧАС ВИБУХОВОЇ ВІДБІЙКИ ВУГІЛЛЯ ДЛЯ ПОПЕРЕДЖЕННЯ ПИЛОГАЗОУТВОРЕННЯ
05.26.01 – “Охорона праці”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Макіївка – 2004


Дисертація є рукописом.
Робота виконана в Донецькому національному технічному університеті
(ДонНТУ) Міністерства освіти та науки України, м. Донецьк
Науковий керівник: кандидат технічних наук Артамонов Володимир Миколайович, Донецький національний технічний університет, професор кафедри “Природоохоронна діяльність”.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, с.н.с. Медведєв Едуард Миколайович, Макіївський економіко-гуманітарний інститут, завідувач кафедри охорони праці, екології та безпеки життєдіяльності.
 
кандидат технічних наук, с.н.с. Скляров Леонтій Іванович, Державний Макіївський науково-дослідний інститут з безпеки робіт у гірничій промисловості, завідувач відділу сертифікації, стандартизації і метрології.
Провідне підприємство: Донецький науково-дослідний інститут гірничорятувальної справи та пожежної безпеки (НДІГС) , відділ боротьби з ендогенними пожежами
Захист дисертації відбудеться “ 3 ” вересня 2004 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 12.834.01 Державного Макіївського науково-дослідного інституту з безпеки робіт у гірничій промисловості Міністерство палива та енергетики України за адресою.: 86108, Україна, м. Макіївка Донецька обл., вул. Лихачова, 60.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Державного Макіївського науково-дослідного інституту з безпеки робіт у гірничій промисловості Міністерства палива та енергетики України за адресою: 86108, Україна, м. Макіївка, Донецька обл., вул. Лихачова, 60.
Автореферат розісланий “ 23 ” липня 2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д 12.834.01 ,
кандидат технічних наук В. Р. Алаб’єв


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Інтенсифікація праці гірників в умовах складної пилогазової обстановки на робочих місцях приводить до збільшення числа професійних захворювань. Щодо захворювань пневмоконіозом та пиловим бронхітом вугільна галузь знаходиться на одному з перших місць в Україні (65% від загального числа профзахворювань), при цьому найбільше число профпатологій реєструється в Донецькій області (42%).
Найбільш інтенсивним джерелом утворення пилу, що супроводжується виділенням отруйних газів, є руйнування вугілля вибуховим способом, обсяг застосування якого на шахтах Донецько-Макіївського району Донбасу складає – при проведенні гірничих виробок до 70%, а в очисних вибоях до 33%. Пил, що утвориться при вибуховому руйнуванні вугілля, є високодисперсним, у результаті цього найбільш пневмоконізонебезпечним. Різко виражена агресивна дія такого пилу на органи дихання людини підсилюється адсорбцією на його поверхні отрутних газоподібних продуктів вибуху, що підвищує його фіброгенну активність і приводить до інтенсивного розвитку пневмоконіозів у гірників.
Зрошення і вентиляції, як основних способів усунення шкідливих продуктів вибухових робіт, виявляється недостатньо для зниження пилогазовиділень до необхідних норм. Тому заходи щодо боротьби з пилом і газами під час вибухової відбійки вугілля повинні бути спрямовані також і на локалізацію пилу в масиві вугілля до вибуху, нейтралізацію вибухових газів у процесі їх утворення за рахунок попередньої гідрообробки вугільного пласта водними розчинами поверхнево-активних речовин (ПАР). Ефективність зниження пилогазоутворення при гідровпливі залежить від якості зволоження і багато в чому визначається його основними параметрами.
Попередження пилогазоутворення гідровпливом в комплексі із застосовуваними способами і засобами зниження пилогазовиділень під час вибухової відбійки вугілля дозволить створити на робочих місцях локальні зони з рівнем запиленості і загазованості повітря, що не перевищує попередньо-допустимі концентрації (ПДК).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОБҐРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ЗВОЛОЖЕННЯ ПЛАСТА ПІД ЧАС ВИБУХОВОЇ ВІДБІЙКИ ВУГІЛЛЯ ДЛЯ ПОПЕРЕДЖЕННЯ ПИЛОГАЗОУТВОРЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок