Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОСТТРОМБОЕМБОЛІЧНА ЛЕГЕНЕВА ГІПЕРТЕНЗІЯ У ХВОРИХ З СУПУТНЬОЮ ІШЕМІЧНОЮ ХВОРОБОЮ СЕРЦЯ: ОСОБЛИВОСТІ МОРФО-ФУНКЦІОНАЛЬНОГО СТАНУ СЕРЦЯ ТА ЕФЕКТИВНІСТЬ МЕДИКАМЕНТОЗНОЇ КОРЕКЦІЇ ПРИ ДОВГОТРИВАЛОМУ СПОСТЕРЕЖЕННІ.

ПОСТТРОМБОЕМБОЛІЧНА ЛЕГЕНЕВА ГІПЕРТЕНЗІЯ У ХВОРИХ З СУПУТНЬОЮ ІШЕМІЧНОЮ ХВОРОБОЮ СЕРЦЯ: ОСОБЛИВОСТІ МОРФО-ФУНКЦІОНАЛЬНОГО СТАНУ СЕРЦЯ ТА ЕФЕКТИВНІСТЬ МЕДИКАМЕНТОЗНОЇ КОРЕКЦІЇ ПРИ ДОВГОТРИВАЛОМУ СПОСТЕРЕЖЕННІ.

Назва:
ПОСТТРОМБОЕМБОЛІЧНА ЛЕГЕНЕВА ГІПЕРТЕНЗІЯ У ХВОРИХ З СУПУТНЬОЮ ІШЕМІЧНОЮ ХВОРОБОЮ СЕРЦЯ: ОСОБЛИВОСТІ МОРФО-ФУНКЦІОНАЛЬНОГО СТАНУ СЕРЦЯ ТА ЕФЕКТИВНІСТЬ МЕДИКАМЕНТОЗНОЇ КОРЕКЦІЇ ПРИ ДОВГОТРИВАЛОМУ СПОСТЕРЕЖЕННІ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,70 KB
Завантажень:
388
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ
О.О. БОГОМОЛЬЦЯ
Клунник Марія Олексіївна
УДК 616. 131-008. 331. 1-005. 755: 616. 127-005.4
ПОСТТРОМБОЕМБОЛІЧНА ЛЕГЕНЕВА ГІПЕРТЕНЗІЯ У ХВОРИХ З СУПУТНЬОЮ ІШЕМІЧНОЮ ХВОРОБОЮ СЕРЦЯ: ОСОБЛИВОСТІ МОРФО-ФУНКЦІОНАЛЬНОГО СТАНУ СЕРЦЯ ТА ЕФЕКТИВНІСТЬ МЕДИКАМЕНТОЗНОЇ КОРЕКЦІЇ ПРИ ДОВГОТРИВАЛОМУ СПОСТЕРЕЖЕННІ.
14. 01. 11 – „Кардіологія”
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ 2005
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Національному медичному університеті імені О.О.Богомольця.
Науковий керівник:
Доктор медичних наук, професор, член-кореспондент АМН України Амосова Катерина Миколаївна, завідувач кафедри госпітальної терапії №1, Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця, м. Київ.
Офіційні опоненти:
 
доктор медичних наук, професор Воронков Леонід Георгійович, керівник відділу серцевої недостатності, Інститут кардіології ім. акад. М.Д.Стражеска АМН України (м. Київ);
доктор медичних наук, професор Стаднюк Леонід Антонович, завідувач кафедри терапії і геріатрії Київської медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика (м. Київ)
Провідна установа;
Дніпропетровська державна медична академія МОЗ України
Захист дисертації відбудеться 07.04.2005 року о_13-30__годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.003.08. при Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця за адресою: 01601, м.Київ, бульвар Т.Шевченка, 17.
З дисертацією можна ознайомитись в
Автореферат розісланий 05.03.2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради к. мед. н., доц. О.М.Барна


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми.
Критерієм постановки діагнозу легеневої гіпертензії (ЛГ) є підвищення систолічного тиску в легеневій артерії вище 25 мм рт ст в стані спокою і вище 30 мм рт ст при фізичному навантаженні (Путов Н.В. і співав., 1984; Sandoval J, 1998).
В останні роки основне місце в структурі смертності населення промислово розвинених країн займають захворювання серцево-судинної системи. В 1999 році загальна смертність від усіх захворювань на Україні складала, в середньому 1210,2 (на 100000 населення), а смертність від захворювань серцево-судинної системи - 900,6 (на 100000 населення). Одними із основних причин кардіоваскулярної летальності є тромбоемболія гілок легеневої артерії (ТЕГЛА) та прогресуюча серцева недостатність (СН) (Воронков Л.Г., 1999; Коваленко В.М., 2001; Малая Л.Т., 2001; Дзяк Г.В. та співавт., 2002; Нетяженко В.З., 2001; та ін.). Остання в більшості випадків обумовлена ішемічною хворобою серця (ІХС).
ТЕГЛА є дуже поширеним захворюванням. В країнах СНД на її долю, за даними патологоанатомічних досліджень, припадає 11% всіх випадків смерті в стаціонарі. В значній більшості випадків (більш ніж 80%), ТЕГЛА, як ускладнення, мають супутні хронічні захворювання різноманітних органів, переважно хронічна ІХС (в 40% випадків) та СН (Стаднюк Л.А. та співавт., 2002; Поливода С.Н. та співавт., 1998). Розвитку її у таких хворих сприяють: похилий вік, зниження фізичної активності, наявність легеневої гіпертензії (ЛГ), схильність до гіперкоагуляції та системний венозний застій. Ці ж фактори призводять до рецидивів ТЕГЛА та формування хронічної посттромбоемболічної легеневої гіпертензії (ПТЕЛГ) і правошлуночкової недостатності (Амосова Е.Н. и соавт., 1998; Гаврисюк В.К., 1997).
Крім посткапілярнної ЛГ, яка супроводжує хронічну (СН) при ІХС, у значної частини таких хворих розвивається також прекапілярна ЛГ, що обумовлена тромбоемболією в системі легеневої артерії (ЛА) (Л.Ф.Конопльова та співавт., 2000).
ТЕГЛА у хворих з ІХС частіше носить характер хронічної рецидивуючої.
Досліджень стосовно клінічного перебігу стійкої ЛГ прекапілярного типу внаслідок рецидивуючої ТЕГЛА у хворих на ІХС дуже мало (Гаврисюк В.К., Ячник А.И., 1997). Не досліджені механізми розвитку дисфункції міокарда і ремоделювання лівого та правого шлуночків серця (ЛШ, ПШ) у хворих з такою поєднаною патологією. В той же час це має важливе значення для розуміння закономірностей формування СН та оптимізації діагностики хронічного легеневого серця у хворих з патологією ЛШ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПОСТТРОМБОЕМБОЛІЧНА ЛЕГЕНЕВА ГІПЕРТЕНЗІЯ У ХВОРИХ З СУПУТНЬОЮ ІШЕМІЧНОЮ ХВОРОБОЮ СЕРЦЯ: ОСОБЛИВОСТІ МОРФО-ФУНКЦІОНАЛЬНОГО СТАНУ СЕРЦЯ ТА ЕФЕКТИВНІСТЬ МЕДИКАМЕНТОЗНОЇ КОРЕКЦІЇ ПРИ ДОВГОТРИВАЛОМУ СПОСТЕРЕЖЕННІ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок