Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Взаємовплив електричних мереж електроенергетичної системи в процесі оптимального керування їх режимами

Взаємовплив електричних мереж електроенергетичної системи в процесі оптимального керування їх режимами

Назва:
Взаємовплив електричних мереж електроенергетичної системи в процесі оптимального керування їх режимами
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,85 KB
Завантажень:
412
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Вінницький НАЦІОНАЛЬНИЙ технічний УНІВЕРСИТЕТ
Бурикін Олександр Борисович
УДК 621.311.161
Взаємовплив електричних мереж електроенергетичної системи в процесі оптимального керування їх режимами
Спеціальність 05.14.02 – Електричні станції, мережі і системи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Вінниця – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Вінницькому національному технічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Лежнюк Петро Дем’янович,
Вінницький національний технічний університет,
завідувач кафедри електричних станцій та систем
Офіційні опоненти: – доктор технічних наук, професор
Варецький Юрій Омелянович,
Національний університет “Львівська політехніка”,
професор кафедри електричних систем і мереж–
кандидат технічних наук,
старший науковий співробітник
Тугай Юрій Іванович,
Інститут електродинаміки НАН України, м. Київ,
провідний науковий співробітник відділу
оптимізації систем електропостачання
Провідна установа: Донецький національний технічний університет,
кафедра електричних систем,
Міністерство освіти і науки, м. Донецьк
Захист відбудеться “ 16 ” березня 2007 р. о 14.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 05.052.05 у Вінницькому національному технічному університеті за адресою: 21021, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 95.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Вінницького національного технічного університету за адресою: 21021, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 95.
Автореферат розісланий “ 14 ” лютого 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Зелінський В.Ц.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. У електроенергетичних системах (ЕЕС), об’єднаних на паралельну роботу міжсистемними зв’язками, спостерігається взаємовплив їх режимів. Через неоднорідність електричних мереж ЕЕС взаємовплив режимів негативно відображається на перетоках потужностей між сусідніми системами (взаємні зовнішні перетоки), на перетоках між електричними мережами різної напруги розглядуваної системи (взаємні власні перетоки), а також на наскрізних (транзитних) перетоках потужності електричними мережами (транзитні перетоки). Одним з наслідків взаємовпливу режимів електричних мереж ЕЕС є додаткові втрати електроенергії.
Зі змінами в структурі енергетичної галузі та переходом на інший рівень функціонування з’явились нові і загострилися існуючі проблеми. Зокрема це стосується проблем транспортування та розподілу електроенергії. На сьогодні технологічні витрати електроенергії під час її транспортування та розподілу в мережах України внаслідок різних об’єктивних та суб’єктивних причин зросли і майже вдвічі перевищують аналогічні показники західних країн.
Суттєву економію енергоресурсів в процесі експлуатації ЕЕС можна забезпечити за рахунок впровадження електроощадних заходів та оптимального керування їх нормальними режимами. Однією з умов забезпечення ефективності заходів по зменшенню втрат електроенергії є їх структурування за причинами, що зумовлюють їх понаднормативні значення, та за приналежністю їх окремим суб’єктам господарювання. Для розв’язання цієї задачі необхідні відповідні методи виділення складових втрат потужності в електричних мережах енергосистем, в тому числі викликаних взаємними і транзитними перетоками, та розподілу їх між учасниками енергообміну з метою подальшого аналізу і прийняття оптимальних рішень щодо їх зменшення.
На сьогоднішній день розроблено ряд методів виділення та розподілу складової втрат потужності, що пов’язана з взаємовпливом режимів ЕЕС: пропорційні методи, що базуються на припущенні про рівні внески у втрати в ЕЕС вузлів генерування і споживання; граничні методи, що базуються на коефіцієнтах приросту втрат потужності залежно від зміни навантаження у вузлах; дольові методи, що базуються на визначенні потокорозподілу та лінеаризованому розподілі втрат від кожного учасника енергообміну.
Однак, наявні методи розподілу втрат потужності для дослідження взаємовпливу режимів електричних мереж ЕЕС не завжди ефективні та задовольняють сучасним вимогам, оскільки вони не дозволяють виділити втрати від окремого взаємного або транзитного перетоку електроенергії та часто базуються на припущеннях, що зменшують їх точність.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Взаємовплив електричних мереж електроенергетичної системи в процесі оптимального керування їх режимами

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок