Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ТА ЗДІЙСНЕННЯ ЗОВНІШНЬОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ (1990 - 1999 рр.)

ФОРМУВАННЯ ТА ЗДІЙСНЕННЯ ЗОВНІШНЬОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ (1990 - 1999 рр.)

Назва:
ФОРМУВАННЯ ТА ЗДІЙСНЕННЯ ЗОВНІШНЬОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ (1990 - 1999 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,73 KB
Завантажень:
21
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Київський університет імені Тараса Шевченка
Інститут міжнародних відносин
СИВАК Олексій Володимирович
УДК 327.7
ФОРМУВАННЯ ТА ЗДІЙСНЕННЯ ЗОВНІШНЬОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ (1990 - 1999 рр.)
23.00.04 - Політичні проблеми міжнародних систем та глобального розвитку
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Київ - 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті міжнародних відносин
Київського університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник доктор історичних наук, професор Гайдуков Леонід Федорович, кафедра міжнародних відносин та зовнішньої політики Інституту міжнародних відносин Київського університету імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри
Офіційні опоненти доктор історичних наук, професор ЛЕЩЕНКО Леонід Овдійович, Інститут світової економіки і міжнародних відносин Національної академії наук України, головний науковий співробітник
кандидат історичних наук, доцент Дергачов Олександр Петрович, Інститут політичних і етнонаціональних досліджень Національної академії наук України, провідний науковий співробітник
Провідна установа Національний інститут стратегічних досліджень, м. Київ
Захист відбудеться 20 грудня 2000 р. о 14.00 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 26.001.29 в Інституті міжнародних відносин Київського університету імені Тараса Шевченка за адресою: Київ-119, вул. Мельникова, 36/1.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Київського університету імені Тараса Шевченка за адресою: м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий 18 листопада 2000 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради
кандидат історичних наук Каменецький М.С.
Процеси державотворення України відбуваються в період кардинальних політичних та економічних зрушень в українському суспільстві та історичних змін в системі міжнародних відносин, характерною ознакою яких є перехід від ери конфронтації, військово-політичного та ідеологічного протистояння до періоду співробітництва і відкритості. Географічне розташування на Європейському континенті та геополітичне становище держави, величина території, кількість населення, багаті природні ресурси, комунікаційні та транзитні можливості, потужний економічний, науково-технічний, інтелектуальний і воєнний потенціали, нарешті, культурні традиції і політичні уподобання - все це має незаперечне значення для забезпечення національних інтересів України і зумовлює необхідність визначення власних геополітичних цінностей. Реалізація Україною свого потенціалу знаходиться у безпосередній залежності від її активного і повномасштабного входження до світового співтовариства.
Відносно короткий в історичному плані термін існування незалежної Української держави і, відповідно, зовнішньої політики України, певною мірою зумовили стан вивчення наукової проблеми. Їй присвячено поки що невелику кількість наукових праць, які, переважним чином, стосуються лише окремих напрямків зовнішньополітичної стратегії України. Дослідження узагальнених аспектів, що визначають специфіку формування, механізм та шляхи реалізації української зовнішньої політики на сучасному етапі, тільки починається і має значний потенціал подальшої розробки.
Актуальність теми дисертації визначається, насамперед, необхідністю узагальнення багаторічного досвіду формування та здійснення зовнішньої політики країни, яке повинно мати на меті винесення уроків і чітке окреслення подальших завдань державотворення в Україні.
Дослідження є актуальним також виходячи з потреби наукового обгрунтування засад зовнішньої політики України, її місця у сучасних загальносвітових процесах. Цьому сприятиме внесення авторських пропозицій щодо розв'язання проблем, які виникають у сфері розробки та реалізації зовнішньої політики держави.
Актуальність теми дослідження обумовила сутність наукової проблеми дисертаційної роботи, яку вирішує автор - специфіка формування зовнішньої політики України, проблеми і пріоритети її здійснення у 90-ті роки.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження здійснене в рамках комплексної програми науково-дослідницьких робіт Київського національного університету імені Тараса Шевченка "Розбудова державності України" (номер держреєстрації 0196U015204), загальнодержавних програм будівництва у зовнішньополітичній сфері, а також планів підготовки і прийняття нормативно-правових актів, що регулюють основні напрями зовнішньої політики України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ТА ЗДІЙСНЕННЯ ЗОВНІШНЬОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ (1990 - 1999 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок