Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МАГНЕТОПРУЖНІ ЕФЕКТИ В ДВОВИМІРНИХ КВАНТОВИХ ФЕРОМАГНЕТИКАХ

МАГНЕТОПРУЖНІ ЕФЕКТИ В ДВОВИМІРНИХ КВАНТОВИХ ФЕРОМАГНЕТИКАХ

Назва:
МАГНЕТОПРУЖНІ ЕФЕКТИ В ДВОВИМІРНИХ КВАНТОВИХ ФЕРОМАГНЕТИКАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,33 KB
Завантажень:
117
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
ТАВРІЙСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В. І. ВЕРНАДСЬКОГО
СПІРІН Денис Валерійович
УДК 537.612
МАГНЕТОПРУЖНІ ЕФЕКТИ В ДВОВИМІРНИХ КВАНТОВИХ ФЕРОМАГНЕТИКАХ
01.04.07 - фізика твердого тіла
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Сімферополь – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Таврійському національному університеті ім. В. І. Вернадського Міністерства освіти та науки України.
Науковий керівник кандидат фізико-математичних наук, доцент
Фрідман Юрій Анатолійович,
Таврійський національний університет ім. В. І. Вернадського, доцент кафедри теоретичної фізики.
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, професор, Іванов Борис Олексійович, Інститут магнетизму НАН України, головний науковий співробітник;
кандидат фізико-математичних наук, доцент, Стругацький Марк Борисович, Таврійський національний університет ім. В. І. Вернадського, завідуючий кафедрою фізики твердого тіла.
Провідна установа:
Інститут фізики НАН України, лабораторія теорії недосконалих кристалів, м. Київ.
Захист відбудеться “26” січня 2001 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 52.051.02 в Таврійському національному університеті ім. В. І. Вернадського за адресою: вул. Ялтинська, 4, 95007, м. Сімферополь.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Таврійського національного університета ім. В. І. Вернадського за адресою: вул. Ялтинська, 4, 95007, м. Сімферополь.
Автореферат розісланий 25 грудня 2000 р
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради _______________ О.В. Яценко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Природа магнетизму в тонких плівках являє собою як фундаментальний, так і прикладний інтерес. Відомо, що двовимірні системи істотним образом відрізняються від тривимірних. Так, в двовимірному ізотропному гейзенбергівському феромагнетику, на відміну від тривимірного, відсутній дальний магнетний порядок (ДМП). До стабілізації дальнього порядку може приводити облік магнетодипольної (МД) взаємодії або інших релятивістських взаємодій, такої, наприклад, як магнетопружна (МП) взаємодія.
МП зв'язок може істотно впливати на динамічні властивості системи, особливо поблизу переорієнтаційних фазових переходів. При цьому МП взаємодія приводить до зменьшення швидкості звукових коливань, спектр квазіфононів стає квадратичним по хвильовому вектору, а в спектрі квазімагнонів з'являється МП щілина.
Крім того, поле великої одноіонної анізотропії або біквадратичної взаємодії також впливає на динамічні і фазові характеристики магнетиків. У тривимірних системах конкуренція цих взаємодій може приводити до існування спінових структур з упорядкуванням квадрупільного типу. Якщо виділено вісь феромагнетизма, наприклад, зовнішнім магнетним полем, то квадрупольний порядок укладається або в хаотичному розташуванні спінів в площині, перпендикулярній осі феромагнетизма, або в упорядкуванні типу антиферомагнетного вздовж цієї осі.
Таким чином, облік різних взаємодій (МП, МД, одноіонна анізотропія, біквадратична взаємодія) може впливати як на динамічні, так і на фазові характеристики двовимірних систем.
У цей час при дослідженні двовимірних магнетиків широко використовуються чисельні методи (наприклад, квантовий метод Монте-Карло), за допомогою яких можна отримувати якісні картини поведінки магнетних систем з відносно невеликим числом спінів. Самоузгоджені спін-хвильові теорії (уявлення Швінгера і Дайсона-Малєєва, теорія Такахаши) в застосуванні до реальних квазідвовимірних систем виявляються неспроможними. Так, використання нелінійних бозонних уявлень приводить до появи щілини в спін-хвильовому спектрі у відсутністі дальнього порядку (щілина Халдейна). Всі ці теорії не можна застосувати в анізотропному випадку; поблизу температури Кюрі вони передбачають нефізичну поведінку намагніченості, і т.п. Застосовуються також інші методи, наприклад, метод функцій Гріна за допомогою якого, в зв'язку з певними математичними складностями, в основному вивчаються ізотропні феро- або антиферомагнетики. Метод ренорм-групи досить громіздкий, і не дозволяє дослідити динамічні властивості двовимірних систем (оскільки справедливий тільки поблизу фазового переходу).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: МАГНЕТОПРУЖНІ ЕФЕКТИ В ДВОВИМІРНИХ КВАНТОВИХ ФЕРОМАГНЕТИКАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок