Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> інтенсивність перебігу фізіологічних процесів і продуктивність бугайців за Впливу метіонатів і лізинатів мікроелементів

інтенсивність перебігу фізіологічних процесів і продуктивність бугайців за Впливу метіонатів і лізинатів мікроелементів

Назва:
інтенсивність перебігу фізіологічних процесів і продуктивність бугайців за Впливу метіонатів і лізинатів мікроелементів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,64 KB
Завантажень:
403
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Львівська національна академія ветеринарної медицини
імені С.З. Ґжицького
 
Сенечин
Василь Васильович
УДК 619:612.3:636.084:636.2
інтенсивність перебігу фізіологічних
процесів і продуктивність бугайців за Впливу
метіонатів і лізинатів мікроелементів
03.00.13 - фізіологія людини і тварин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата ветеринарних наук
Львів – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Львівській національній академії ветеринарної медицини
імені С.З.Ґжицького Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор, академік УААН,
заслужений діяч науки і техніки України
Кравців Роман Йосипович,
Львівська національна академія ветеринарної медицини
імені С.З.Ґжицького, завідувач кафедри ветеринарно -
санітарної та радіологічної експертизи, ректор.
Офіційні опоненти: доктор ветеринарних наук, с. н. с.
Стояновський Володимир Григорович,
Львівська національна академія ветеринарної медицини
імені С.З.Ґжицького, завідувач кафедри патологічної фізіології;
кандидат біологічних наук, с. н. с.
Волторністий Володимир Михайлович,
Інститут біології тварин УААН, провідний науковий
співробітник лабораторії обміну речовин.
Провідна установа: Дніпропетровський державний аграрний університет, кафедра нормальної та патологічної фізіології сільськогосподарських тварин Міністерства аграрної політики України.
Захист відбудеться “10” червня 2004 року о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.823.01 у Львівській національній академії ветеринарної медицини імені С.З.Ґжицького за адресою: 79010, м. Львів, Пекарська, 50, аудиторія № 1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Львівської національної академії ветеринарної медицини імені С.З.Ґжицького за адресою: 79010, м. Львів, Пекарська, 50.
Автореферат розісланий “ 7 ” травня 2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук, доцент Головач П.І.
загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Дефіцит мікроелементів у раціонах тварин та їх невисока засвоюваність (1-25%), антагоністичні властивості між ними, утворення нерозчинних комплексних сполук та неадекватність стандартних преміксів до господарств і біогеохімічних зон є однією з причин низької продуктивності тварин та невисокої якості одержаної від них продукції (Кальницкий Б.Д., 1985; Лебедев Н.И., 1990; Кузнецов С.Г., 1991).
Надзвичайно важливе значення в підвищенні біологічної доступності мікроелементів і забезпеченні ними тварин належить їх хелатним сполукам з незамінними амінокислотами, які є найоптимальнішою формою біогенних металів. При застосуванні хелатних сполук усуваються антагоністичні взаємовідношення між окремими мікроелементами (МЕ), вони транспортуються до місця абсорбції не дисоціюючи і перетворюються в органах у метаболічно активну форму.
Внесення МЕ до преміксу для комбікормів у формі металоорганічних сполук з амінокислотами значно підвищує рівень їх засвоєння та посилює сумарний біологічний ефект, що проявляється інтенсифікацією метаболічних процесів, підвищенням продуктивності та покращенням якості одержаної продукції (Deetz L.E., 1985; Oke B.O., 1986; Кравців Р.Й., 1989-2003; Насолодін В.В., 1994; Осередчук Р.С., 1998; Біленчук Р.В., 1999; Куциняк І.В., 2002). Проте немає досліджень, присвячених вивченню впливу підгодівлі бугайців хелатними сполуками мікроелементів з незамінними амінокислотами (метіоніном і лізином) на їх фізіологічний стан, продуктивність і якість отриманої від них яловичини. Необхідність вирішення вказаного питання послужила основою для проведення наших досліджень.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота є розділом комплексної теми Міністерства аграрної політики України 0102V001331 39-ДДР “Фундаментальна” Науково-дослідного інституту біоекологічного моніторингу “Екологічний моніторинг біологічно активних речовин в природі і продуктах тваринництва та розробка методів корекції з метою підвищення продуктивності тварин і поліпшення якості їх продукції”, № 9/6.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: інтенсивність перебігу фізіологічних процесів і продуктивність бугайців за Впливу метіонатів і лізинатів мікроелементів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок