Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕЛІГІЄЗНАВЧО-ПРАВОВИЙ АНАЛІЗ ЗМІСТУ ТА РЕАЛІЗАЦІЇ ПРИНЦИПУ СВОБОДИ СОВІСТІ Й ВІРОСПОВІДАННЯ В УКРАЇНІ

РЕЛІГІЄЗНАВЧО-ПРАВОВИЙ АНАЛІЗ ЗМІСТУ ТА РЕАЛІЗАЦІЇ ПРИНЦИПУ СВОБОДИ СОВІСТІ Й ВІРОСПОВІДАННЯ В УКРАЇНІ

Назва:
РЕЛІГІЄЗНАВЧО-ПРАВОВИЙ АНАЛІЗ ЗМІСТУ ТА РЕАЛІЗАЦІЇ ПРИНЦИПУ СВОБОДИ СОВІСТІ Й ВІРОСПОВІДАННЯ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,21 KB
Завантажень:
251
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ІНСТИТУТ ФІЛОСОФІЇ імені Г.С. СКОВОРОДИ
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ

 
УДК 2 (477)(0.43.3)
ЛУБСЬКА Марія Володимирівна
РЕЛІГІЄЗНАВЧО-ПРАВОВИЙ АНАЛІЗ ЗМІСТУ ТА РЕАЛІЗАЦІЇ ПРИНЦИПУ СВОБОДИ СОВІСТІ Й ВІРОСПОВІДАННЯ В УКРАЇНІ
спеціальність 09.00.11 – релігієзнавство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ – 2002
Дисертація є рукописом.
Робота виконана на кафедрі релігієзнавства філософського факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
БОНДАРЕНКО Віктор Дмитрович,
голова Державного комітету у справах релігій
 
 
Офіційні опоненти: доктор філософських наук
ФИЛИПОВИЧ Людмила Олександрівна,
провідний науковий співробітник відділення
релігієзнавства Інституту філософії імені
Г.С.Сковороди НАН України
кандидат філософських наук, доцент
БУБЛИК Сергій Андрійович,
доцент кафедри філософії Національної
академії внутрішніх справ України
Провідна установа: Національний університет “Києво-Могилянська
Академія” (кафедра філософії та релігієзнавства)
Захист відбудеться ”21 червня “ 2002 р. о “14 “ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.161.03 в Інституті філософії ім. Г.С.Сковороди НАН України (01001, Київ, вул. Трьохсвятительська, 4)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту філософії ім. Г.С.Сковороди НАН України (01001, Київ, вул. Трьохсвятительська, 4)
Автореферат розісланий 16 “ травня 2002 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради,
кандидат філософських наук О.В. Бучма
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Суспільні зміни в Україні, ознаменовані здобуттям державної незалежності, відмовою від тоталітарної моделі політичного устрою й економічного ладу, зумовили якісно нову ситуацію в духовному житті її народу. За досить короткий час відбулась переорієнтація свідомості переважної більшості громадян країни на ті світоглядні й морально-етичні цінності, котрі раніше відкидалися офіційною ідеологією й від яких нібито, за їх переконанням, залежить як доля окремої людини, так і суспільства загалом.
Долаючи важку спадщину минулого, Українська держава в посттоталітарний період зробила багато для забезпечення правового статусу церков і віруючих громадян своєї країни. Одним із таких її законодавчих актів було прийняття ще у 1991 році закону “Про свободу совісті й релігійні організації”. Цим базовим законодавчим актом було започатковано докорінну перебудову державно-церковних відносин, зміни акцентів та пріоритетів у цій сфері. Держава принципово стала на шлях гармонізації відносин із церквою, співробітництва з нею в ім’я блага народу України, на шлях повного забезпечення свободи совісті.
Цей стратегічний курс знайшов своє відображення в Конституції України, яка статтею 35 закріпила право кожної людини на свободу світогляду та віросповідання. Це право передбачає свободу сповідувати будь-яку релігію, або не сповідувати ніякої, без перешкод відправляти одноосібно чи колективно релігійні культи та ритуальні обряди, вести релігійну діяльність. Церква й релігійні організації в Україні відокремлені від держави, а школа – від церкви. Жодна релігія не може бути визнана державою як обов’язкова. Здійснення цього права може бути обмежене законом лише в інтересах охорони суспільного порядку, здоров’я та моральності населення. Однак у законодавчих документах спостерігається однобічне розуміння свободи совісті, переважно лише як свободи релігії, віросповідання, а не свободи вільного вибору між релігійним чи секулярним переконанням. Крім цього, у деяких аспектах діяльності релігійних організацій настає ситуація, коли між реаліями життя й нормою закону виникають протиріччя, що потребують розв’язання. Означене й викликає потребу удосконалення Закону України “Про свободу совісті й релігійні організації”.
Значимість проблем, пов'язаних з утвердженням свободи совісті й функціонуванням релігії у суспільстві, в сучасному світі важко переоцінити.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: РЕЛІГІЄЗНАВЧО-ПРАВОВИЙ АНАЛІЗ ЗМІСТУ ТА РЕАЛІЗАЦІЇ ПРИНЦИПУ СВОБОДИ СОВІСТІ Й ВІРОСПОВІДАННЯ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок