Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАУКОВО-ТЕХНОЛОГІЧНІ ФАКТОРИ ЕФЕКТИВНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ТРАНСНАЦІОНАЛЬНИХ КОРПОРАЦІЙ

НАУКОВО-ТЕХНОЛОГІЧНІ ФАКТОРИ ЕФЕКТИВНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ТРАНСНАЦІОНАЛЬНИХ КОРПОРАЦІЙ

Назва:
НАУКОВО-ТЕХНОЛОГІЧНІ ФАКТОРИ ЕФЕКТИВНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ТРАНСНАЦІОНАЛЬНИХ КОРПОРАЦІЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,04 KB
Завантажень:
261
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Омельченко Роман Володимирович
УДК 339.9:658.589
НАУКОВО-ТЕХНОЛОГІЧНІ ФАКТОРИ ЕФЕКТИВНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ТРАНСНАЦІОНАЛЬНИХ КОРПОРАЦІЙ
Спеціальність 08.05.01 – світове господарство і міжнародні економічні
відносини
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі міжнародного менеджменту Київського національного економічного університету Міністерства освіти і науки України, м. Київ
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Панченко Євген Григорович,
Київський національний економічний університет,
професор кафедри міжнародного менеджменту
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Філіпенко Антон Сергійович,
Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри світового господарства і міжнародних економічних відносин
кандидат економічних наук, доцент
Швиданенко Олег Анатолійович,
Київський національний економічний університет,
докторант кафедри міжнародної економіки
Провідна установа: Інститут світової економіки і міжнародних відносин НАН
України, відділ глобалістики, геополітики і геоекономіки, м. Київ.
Захист відбудеться 20 травня 2005 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.006.06 у Київському національному економічному університеті за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 203.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 201.
Автореферат розісланий 20 квітня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор економічних наук,
доцент Л.Л. Антонюк


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У глобальному середовищі рівень конкурентоспроможності транснаціональних корпорацій визначається, насамперед, науково-технологічною досконалістю їхньої діяльності. Цілком закономірним за таких умов є посилення уваги менеджменту до скорочення тривалості і підвищення ефективності циклу „інновації – виробництво – прибуток”. Феномен технологічного прогресу і його результат – комерційні нововведення, набуває ключового значення у міжнародній конкуренції.
Науково-технологічний розвиток корпорацій є вирішальною передумовою у забезпеченні їх прибуткової діяльності. Однак, для багатьох компаній притаманні неготовність до технологічних змін, виникнення ситуацій некерованості в інноваційній сфері, суперечності між технологічними циклами, невідповідність між елементами корпоративної культури в контексті нарощування та ефективного використання інтелектуального потенціалу, що нерідко призводить до втрати компаніями своїх позицій на глобальних ринках. Лише деяким з транснаціональних корпорацій вдається підтримувати високі темпи та ефективність науково-технологічного прогресу.
Нині ефективний технологічний розвиток потребує інтелектуального росту персоналу. Саме людський фактор найчастіше стає на заваді продуктивних технологічних зрушень у діяльності корпорацій. Перед менеджментом гостро постає складна управлінська проблема невідповідності між розвитком технологій і персоналу, що може призвести до втрати конкурентоспроможності, особливо за умов посилення техноглобалізації.
Дослідження практики нарощування і реалізації науково-технологічного потенціалу провідних транснаціональних корпорацій є актуальним для Українських компаній на етапах їх транснаціоналізації та забезпечення міжнародної конкурентоспроможності у контексті формування національної інноваційної моделі розвитку. Експортно-орієнтовані підприємства приділяють недостатню увагу формуванню ефективних механізмів інноваційного менеджменту. Мова йде про системну оцінку та селекцію накопичених в Україні перспективних науково-технологічних розробок, створення компетентних команд для їх реалізації. Принципово важливо консолідувати зусилля менеджменту на ключових пріоритетах: усунення наявних структурних дисбалансів, подолання організаційно-бюрократичних бар’єрів між окремими етапами впровадження інновацій, використання сучасних мотиваційних механізмів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: НАУКОВО-ТЕХНОЛОГІЧНІ ФАКТОРИ ЕФЕКТИВНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ТРАНСНАЦІОНАЛЬНИХ КОРПОРАЦІЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок