Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОНОМІКО-МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ І СИСТЕМНА ІНТЕГРАЦІЯ СХОВИЩ ДАНИХ БАНКІВСЬКОЇ ІНФОРМАЦІЇ

ЕКОНОМІКО-МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ І СИСТЕМНА ІНТЕГРАЦІЯ СХОВИЩ ДАНИХ БАНКІВСЬКОЇ ІНФОРМАЦІЇ

Назва:
ЕКОНОМІКО-МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ І СИСТЕМНА ІНТЕГРАЦІЯ СХОВИЩ ДАНИХ БАНКІВСЬКОЇ ІНФОРМАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,08 KB
Завантажень:
426
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Смолій Яків Васильович
УДК 330.46:336.71
ЕКОНОМІКО-МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ
І СИСТЕМНА ІНТЕГРАЦІЯ СХОВИЩ ДАНИХ
БАНКІВСЬКОЇ ІНФОРМАЦІЇ
Спеціальність 08.03.02 - Економіко-математичне моделювання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ - 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі інформаційних систем в економіці Київського національного економічного університету Міністерства освіти і науки України, м.Київ.
Науковий керівник: | кандидат економічних наук, доцент
Сендзюк Мирон Ананійович,
Київський національний еконо-мічний університет, доцент кафедри інформаційних систем в економіці | Офіційні опоненти:доктор економічних наук, професор
Вовк Володимир Михайлович,
Львівський національний університет ім. І.Франка,
завідувач кафедри економічної кібернетики | кандидат економічних наук
Ревін Віктор Андрійович,
Міжнародний науково-навчальний центр ЮНЕСКО інформаційних технологій і систем НАН України та Міністерства освіти і науки України,
старший науковий співробітник відділу соціально-економічних систем та інформаційних технологій |
Провідна установа | Київський національний університет ім. Т.Шевченка, кафедра економічної кібернетики, м.Київ. |
Захист відбудеться "16" грудня 2002 року о 16-00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.006.01 при Київському національному економічному університеті за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 317.
З дисертацією можна ознайомиться в бібліотеці Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги 54/1, ауд. 201.
Автореферат розісланий "14" листопада 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук, професор О.Д. Шарапов


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Динаміка розвитку банківської системи України, трансформаційні зміни сучасної економіки, які пов’язані з ринковими перетвореннями фінансово-кредитних відносин, значно підвищують важливість економіко-математичного моделювання і впровадження інструментів системної інтеграції баз даних (БД) і сховищ даних банківської інформації, а саме - комплексу підходів і методів проектування, впровадження і супроводження технологій управління розподіленими великомасштабними базами даних.
Одними з перших питання системної інтеграції сховищ даних розглядали такі вчені як Дж. Ульман, К. Дейт, А. Стогній, А. Наумов та ін. Фундаментальні основи системної інтеграції були закладені зарубіжними вченими Ф. Бруксом, Д. Уотерменом, Дж. Робінсоном та ін. Значний внесок у вирішення проблем системної інтеграції зроблено в роботах вітчизняних вчених А.Н. Наумова, А.М. Вендрова, В.К. Іванова, Р.П. Крамаренко, В.Л. Єпштейна, В.Ф. Ситника та ін.
Традиційні інформаційні технології (ІТ) банківських установ, які побудовані на концепціях локальних СУБД та інтерактивних трансакційних процесів, вже вичерпали свої можливості і досягли тієї межі, коли діючі інформаційні мережі почали стримувати розвиток інформаційних банківських систем. Сьогодні інформаційні системи та відповідні служби вітчизняних комерційних банків містять у собі цілу низку недоліків, які були притаманні у минулому державним банкам. Насамперед не забезпечується достатній взаємозв’язок між традиційними функціональними підсистемами банківського менеджменту (розрахунково-касовою, кредитною, депозитною та іншими) як на відповідному горизонтальному рівні, так і по вертикалі – між структурними підрозділами (головний офіс, обласні дирекції, філіали, відділення). Більше того, має місце пряма залежність ефективності існуючої системи банківського менеджменту від спроможності інформаційних служб забезпечити інтеграцію розподілених баз даних при одночасному зростанні потоків аналітичної інформації. З одного боку, існує необхідність збереження дієздатності існуючих БД в умовах збільшення обсягів даних з поглибленим обробленням зведеної інформації, з іншого - має місце тенденція на впровадження найсучасніших систем оперативно-аналітичного оброблення інформації на основі технологій OLTP (on-line transaction processing) та OLAP (on-line analytical processing).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЕКОНОМІКО-МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ І СИСТЕМНА ІНТЕГРАЦІЯ СХОВИЩ ДАНИХ БАНКІВСЬКОЇ ІНФОРМАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок