Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИЗНАЧЕННЯ ФЕКАЛЬНОЇ ЕЛАСТАЗИ 1 В ДІАГНОСТИЦІ ЗОВНІШНЬОСЕКРЕТОРНОЇ НЕДОСТАТНОСТІ ПІДШЛУНКОВОЇ ЗАЛОЗИ

ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИЗНАЧЕННЯ ФЕКАЛЬНОЇ ЕЛАСТАЗИ 1 В ДІАГНОСТИЦІ ЗОВНІШНЬОСЕКРЕТОРНОЇ НЕДОСТАТНОСТІ ПІДШЛУНКОВОЇ ЗАЛОЗИ

Назва:
ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИЗНАЧЕННЯ ФЕКАЛЬНОЇ ЕЛАСТАЗИ 1 В ДІАГНОСТИЦІ ЗОВНІШНЬОСЕКРЕТОРНОЇ НЕДОСТАТНОСТІ ПІДШЛУНКОВОЇ ЗАЛОЗИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,10 KB
Завантажень:
274
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
В останні роки у багатьох країнах світу відмічається чітка тенденція
до збільшення числа захворювань хворобами підшлункової залози, в першу
чергу – гострого та хронічного панкреатиту


МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
КИЇВСЬКА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ ім. П.Л.ШУПИКА
ПАРУНЯН Луіза Маісовна
УДК 616.37-008.64.-07-08:612.398.3
ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИЗНАЧЕННЯ ФЕКАЛЬНОЇ ЕЛАСТАЗИ 1 В ДІАГНОСТИЦІ ЗОВНІШНЬОСЕКРЕТОРНОЇ НЕДОСТАТНОСТІ ПІДШЛУНКОВОЇ ЗАЛОЗИ
14.01.02 – Внутрішні хвороби
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук
Київ-2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному медичному університеті ім.О.О.Богомольця МОЗ України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор Передерій
Вячеслав Григорович, Національний
медичний університет iм.О.О.Богомольця
завідувач кафедри факультетської терапії №1
Офційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Чухрієнко Неоніла Дмитрівна, Дніпропетровська державна медична академія МОЗ України, завідувач кафедри терапії, інтернів та сімейної медицини
доктор медичних наук, професор Кляритська Ірина Львівна, Кримський державний медичний університет iм.С.І. Георгієвського МОЗ України, завідувач кафедри терапії та сімейної медицини факультету післядипломної освіти
Провідна установа: Івано-Франківська державна медична академія МОЗ України, кафедра пропедевтики внутрішніх хвороб
Захист дисертації відбудеться “ 18 ” травня 2004 року о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.613.06 в Київській медичній академії післядипломної освіти ім П.Л.Шупика МОЗ України (04112,Київ, вул.Дорогожицька, 9)
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Київської медичної академії післядипломної освіти ім П.Л.Шупика МОЗ України (04112,Київ, вул.Дорогожицька, 9)
Автореферат розісланий “ 17 ” квітня 2004 року.
Вчений секретар
??????????????? ?????? ????,
???????? ???. ?., ?????? ????? ?.?.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В останні роки у багатьох країнах світу відмічається чітка тенденція до збільшення числа захворювань підшлункової залози, в першу чергу – гострого та хронічного панкреатиту (Лопаткина Т.Н., 1997; Губергриц Н.Б., 1998; Johnson C.D., Imrie C.W., 2000). Вважається, що це в більшості випадків пов’язано з широкою розповсюдженістю алкоголізму, збільшенням числа хворих з патологією жовчного міхура та жовчовивідних шляхів, різноманітними харчовими порушеннями (Мараховский Ю.Х, 1996; Махов В.М., 1997; Хазанов А.И, 1997; Almela P.et al., 1997; Lankisch P., Banks P., 1998).
Така ситуація дуже характерна й для України. Однак, на жаль, ефективна та своєчасна діагностика та лікування захворювань ПЗ в Україні залишається актуальною та невирішеною задачею. Після широкого застосування у практичній медицині УЗД органів черевної порожнини різко збільшилась кількість випадків як гіпер-, так і гіподіагностики ХП. Якщо інструментальна діагностика захворювань ПЗ за допомогою УЗД, КТ, ЯМР та ЕРХПГ в Україні ще більш менш доступна, то сучасні методи визначення ЗСНПЗ в Україні практично не застосовуються. Тому лікування ЗСНПЗ, як правило завжди носить сугубо емпіричний характер, що призводить до зниження його ефективності.
Добре відомо, що однією з головних причин ЗСНПЗ є ХП (Губергриц Н.Б., 1998, 2003; Kataoka K., 1999). Однак нерідко ЗСНПЗ зустрічається і при відсутності ХП, наприклад, при кістозному фіброзі ПЗ, пухлинах ПЗ, після радикальних операцій на ПЗ та шлунку, при гастриномі (синдромі Золінгера-Елісона), захворюваннях тонкої кишки (Domschke W., 1991; Buechler M.,1996; Caproccio A..,1998). Окремим захворюванням стоїть цукровий діабет. Згідно сучасних даних літератури, ЗСНПЗ різного ступеня відмічається більш, ніж у 50% хворих на цукровий діабет, незалежно I або II типу (Glasbrenner B., 1991, 1996; Nakanishi K., 1994, Buechler M., 1996;). Розмежувати панкреатичний та непанкреатичний генез ЗСНПЗ методами, що застосовуються в Україні, надзвичайно важко (Li Y., 1996; Kataoka K., 1999.).
Оскільки ПЗ має великий функціональний запас міцності, клінічно встановити ії ЗСН на ранніх стадіях, коли немає вираженої діареї та стеатореї, діагностичними методами, що є в Україні у теперішній час, практично неможливо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИЗНАЧЕННЯ ФЕКАЛЬНОЇ ЕЛАСТАЗИ 1 В ДІАГНОСТИЦІ ЗОВНІШНЬОСЕКРЕТОРНОЇ НЕДОСТАТНОСТІ ПІДШЛУНКОВОЇ ЗАЛОЗИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок