Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Обгрунтування параметрів та режимів роботи обчісуючої жатки для збирання зернових колосових культур

Обгрунтування параметрів та режимів роботи обчісуючої жатки для збирання зернових колосових культур

Назва:
Обгрунтування параметрів та режимів роботи обчісуючої жатки для збирання зернових колосових культур
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,23 KB
Завантажень:
283
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
МОРОЗ МИКОЛА МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 631.354.3
Обгрунтування параметрів та режимів роботи обчісуючої
жатки для збирання зернових колосових культур
Спеціальність 05.05.11 – Машини і засоби механізації
сільськогосподарського виробництва
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Кіровоград-2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі “Сільськогосподарського машинобудування” Кіровоградського державного технічного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: Заслужений винахідник України, кандидат технічних наук, професор Сисолін Петро Васильович,
Кіровоградський державний технічний університет, професор кафедри “Сільськогосподарського машинобудування”.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, старший науковий співробітник,
Котов Борис Іванович, Інститут механізації та електрифікації сільського господарства Української академії аграрних наук,
смт. Глеваха, Київської обл., завідувач лабораторії післязбиральної обробки зерна.
кандидат технічних наук, доцент,
Оришака Олег Володимирович, Кіровоградський державний технічний університет, доцент кафедри “Обчислювальної техніки та прикладної математики”.
Провідна установа: Національний аграрний університет Кабінету Міністрів України, м. Київ, кафедра “Сільськогосподарського машинобудування”.
Захист відбудеться 20.04.2001 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 23.073.01 у Кіровоградському державному технічному університеті за адресою: 25006, м. Кіровоград, пр. Університетський, 8.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Кіровоградського державного технічного університету за адресою: 25006, м. Кіровоград, пр. Університетський, 8.
Автореферат розісланий 20.03.2001 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Каліч В.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. При вирощуванні врожаю зерна, операції по його збиранню складають в загальному балансі енергозатрат біля 30…40%. Аналіз конструкцій сучасних зернозбиральних комбайнів показує, що майже 80% енергії, яка використовується на обмолот, витрачається безпосередньо на зминання, подрібнення та розрив стебел, а значна частина зерна при цьому отримує пошкодження.
Альтернативним напрямком зменшення енергозатрат і підвищення пропускної здатності комбайнів є принцип подачі хлібної маси до молотарки з мінімальним вмістом у ній стебел соломи. Зменшити кількість соломи в хлібній масі можливо завдяки застосування методу обчісування рослин на корені без зрізання стебла. При цьому забезпечується зменшення надходження технологічної маси в комбайн, що дає змогу підвищити його продуктивність, а також знизити питому енергоємність процесу і відповідні витрати палива.
Відомі обчісуючі жатки переважно призначені для обчісування рису та насіневих коробочок льону. Однак, значну частину посівних площ України займають зернові колосові культури, підвищення ефективності збирання яких на корені залишається перспективною і актуальною проблемою. Якість збирання врожаю зернових колосових культур обчісуючими жатками поки що не достатня, тому дана технологія потребує дослідження та вдосконалення.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема роботи пов'язана з тематичним планом НДДКР Кіровоградського державного технічного університету на 1995 – 2000 роки, а також з “Програмою виробництва технологічних комплексів, машин і обладнання для агропромислового комплексу на 1998 – 2005 рр.”, схваленої Постановою Кабінету Міністрів від 30. 07. 98 № 403. Шифр завдання 3.6.1 Р31 (Уніфікований ряд валкових жаток для збирання зернових, зернобобових і рису).
Мета і задачі дослідження. Метою роботи є підвищення продуктивності зернозбиральних комбайнів шляхом удосконалення технології обчісування зернових колосових культур на корені та обгрунтування параметрів і режимів роботи обчісуючої жатки.
Досягнення поставленої мети залежить від вирішення таких задач:
·
визначити та обгрунтувати перспективний напрям вдосконалення технології обчісування рослин зернових культур на корені та запропонувати конструкцію жатки для її виконання;
· дослідити взаємодію обчісуючого робочого органу із стеблостоєм та встановити його основні параметри і режими роботи;
· дослідити фізико-механічні властивості рослин зернових колосових культур, які впливають на якість процесу обчісування та їх зміни в період збирання врожаю;
· встановити закономірності руху обчісаного зернового вороху та виявити вплив взаємного розташування обчісуючих барабанів і геометричних параметрів жатки на якість збирання врожаю зернових культур;
· оцінити техніко-економічну ефективність використання обчісуючої жатки при збиранні зернових колосових культур і розробити рекомендації для її промислового впровадження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Обгрунтування параметрів та режимів роботи обчісуючої жатки для збирання зернових колосових культур

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок