Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЕРИФРАЗИ В МОВІ СУЧАСНИХ ГАЗЕТ (на матеріалі українських газет 80-90 років ХХ століття)

ПЕРИФРАЗИ В МОВІ СУЧАСНИХ ГАЗЕТ (на матеріалі українських газет 80-90 років ХХ століття)

Назва:
ПЕРИФРАЗИ В МОВІ СУЧАСНИХ ГАЗЕТ (на матеріалі українських газет 80-90 років ХХ століття)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,12 KB
Завантажень:
216
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Євсєєва Галина Петрівна
УДК 811.161.2373.7
ПЕРИФРАЗИ В МОВІ СУЧАСНИХ ГАЗЕТ
(на матеріалі українських газет 80-90 років ХХ століття)
10.02.01 – українська мова
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Дніпропетровськ – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі української філології Дніпропетровського національного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: | доктор філологічних наук, професор
Коломієць Микола Пилипович,
завідувач кафедри української філології Дніпропетровського національного університету
Офіційні опоненти: | доктор філологічних наук, професор
Чабаненко Віктор Антонович,
завідувач кафедри загального та слов’янського мовознавства Запорізького державного університету
кандидат філологічних наук, доцент
Арешенков Юрій Олександрович,
Криворізький державний педагогічний університет, доцент кафедри української мови
Провідна установа: | Харківський національний університет
ім. В.Н. Каразіна, кафедра української мови, Міністерство освіти і науки України, м. Харків
Захист відбудеться “3“ жовтня 2002 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.051.05 у Дніпропетровському національному університеті за адресою: 49025, м. Дніпропетровськ, пров. Науковий, 13, корп.1, філологічний факультет, ауд. 804.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету (49025, м.Дніпропетровськ, пров. Науковий, 13).
Автореферат розісланий “__2_” вересня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат філологічних наук, доцент М.С. Ковальчук


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
У сучасних умовах становлення та розвою української незалежної державності немалу роль відіграють засоби масової інформації. Тому дослідження мови засобів масової інформації (ЗМІ), зокрема мови газети, набуло сьогодні особливо актуального значення. Пріоритетним у дослідженні мови газети є функціонально-стилістичний підхід, який розкриває загальні перспективи розвитку мови газети на сучасному етапі.
Одним із аспектів функціонально-стилістичного підходу є вивчення місця і ролі перифраз у газетному тексті як одного з найважливіших засобів експресивного вираження думки, оновлення та збагачення образних ресурсів газети, що відкривають широкі можливості творчого використання описових зворотів мови.
Проблеми сутності перифраз, категоріальні властивості, специфіка та окремі аспекти аналізу знайшли своє, хоча й далеко неоднозначне, відображення в роботах багатьох вітчизняних та зарубіжних мовознавців (О.Потебня, В.Виноградов, Л.Булаховський, М.Бакіна, Д.Вовчок, А.Григор’єва, І.Ільїна, Ю.Кобилянський, О.Кожин, М.Коломієць, О.Макарова, Г.Моложай, О.Некрасова, В.Орлова, Є.Регушевський, Л.Синельникова, А.Свашенко, Н.Сологуб, В.Уткіна, Л.Шубіна, О.Юрченко та інших).
Дослідження перифраз у мові газет проводилося одночасно з вивченням інших проблем (В.Костомаров, М.Пилинський, Г.Солганик, М.Жовтобрюх, М.Коломієць) або на вузькому фактичному матеріалі, чи матеріалі російських газет (Д.Вовчок, В.Григор’єв, Л.Демиденко, Я.Макарова, І.Соколова, Г.Томіліна, Л.Шубіна та інші).
Функціональні особливості перифрази в мові українських газет останніх десятиліть ХХ сторіччя ще не були предметом монографічного опису. Важливість і необхідність такого дослідження зумовлюється великою кількістю і високою частотою вживання перифраз у газетному тексті. Науковий інтерес представляє вивчення прийомів і способів уведення перифраз у газетний контекст, сполучуваність з іншими мовними одиницями, трансформація їх структури і семантики, стильові і жанрові особливості використання. Викладене вище обумовлює актуальність теми нашого дослідження.
Зв’язок з науковими програмами, планами, темами.
Напрям дисертаційного дослідження відповідає науковій проблемі кафедри української філології Дніпропетровського національного університету “Структурно-граматичні та семантико-стилістичні особливості лексико-фразеологічних одиниць української мови” та пов‘язаний із комплексною темою “Закономірності розвитку мов і практика мовної діяльності” Інституту мовознавства ім.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ПЕРИФРАЗИ В МОВІ СУЧАСНИХ ГАЗЕТ (на матеріалі українських газет 80-90 років ХХ століття)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок