Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МУТАЦІЙНІ СПЕКТРИ У РІЗНИХ ГРУП ДІТЕЙ, ЯКІ ЗАЗНАЛИ ВПЛИВУ НИЗьКОДОЗОВОГО ІОНІЗУЮЧОГО ВИПРОМІНЕННЯ

МУТАЦІЙНІ СПЕКТРИ У РІЗНИХ ГРУП ДІТЕЙ, ЯКІ ЗАЗНАЛИ ВПЛИВУ НИЗьКОДОЗОВОГО ІОНІЗУЮЧОГО ВИПРОМІНЕННЯ

Назва:
МУТАЦІЙНІ СПЕКТРИ У РІЗНИХ ГРУП ДІТЕЙ, ЯКІ ЗАЗНАЛИ ВПЛИВУ НИЗьКОДОЗОВОГО ІОНІЗУЮЧОГО ВИПРОМІНЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,44 KB
Завантажень:
128
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ КЛІТИННОЇ БІОЛОГІЇ та ГЕНЕТИЧНОЇ ІНЖЕНЕРІЇ
Настюкова Вікторія Володимирівна
УДК 575.224+577.21
МУТАЦІЙНІ СПЕКТРИ У РІЗНИХ ГРУП ДІТЕЙ, ЯКІ ЗАЗНАЛИ ВПЛИВУ НИЗьКОДОЗОВОГО ІОНІЗУЮЧОГО ВИПРОМІНЕННЯ
03.00.15 - генетика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі молекулярно-генетичних досліджень Інституту агроекології та біотехнології УААН, м. Київ
Науковий керівник: доктор сільськогосподарських наук, професор
Глазко Валерій Іванович,
Інститут агроекології та біотехнології УААН,
завідувач відділу молекулярно-генетичних
досліджень.
Офіційні опоненти:
доктор біологічних наук
Кучук Микола Вікторович,
Інститут клітинної біології та генетичної
інженерії НАНУ, м. Київ
в.о. завідувача відділу генетичної інженерії;
доктор медичних наук, професор
Замостьян Віталій Павлович,
Національний університет
“Києво-Могилянська Академія”,
завідувач кафедри екології.
Провідна установа: Інститут молекулярної біології та генетики НАН України, м. Київ
Захист відбудеться 24.04.2003 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.202.01 в Інституті клітинної біології та генетичної інженерії НАНУ за адресою: 03143, Київ-143, вул. акад. Заболотного, 148.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту клітинної біології та генетичної інженерії НАНУ
Автореферат розісланий 21.03.2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук____________________Кравець О.А.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Однією з центральних проблем генетичних наслідків техногенного забруднення довкілля є виявлення і контроль його мутагенних ефектів у людини. Особливу актуальність ця проблема набула після Чорнобильської катастрофи. Серед фахівців дотепер немає однозначної думки про те, до якого накопичення мутацій у поколіннях людей, в тому числі і конститутивних цитогенетичних аномалій, може призвести підвищення фонового рівня іонізуючого випромінення (Шевченко, 2001).
Як традиційний метод оцінки ефектів різних доз іонізуючого випромінення у людей використовується підрахунок клітин із цитогенетичними аномаліями в соматичних клітинах, що діляться, найчастіше – у клітинах периферичної крові. Такі аномалії, як дицентрики і кільцеві хромосоми, навіть одержали назву “променеві маркери” і часто застосовуються для індивідуальної ретроспективної реконструкції поглинутих доз опромінення (Пілінська та співавт., 1995, 1999).
Загалом, цитогенетичні дослідження у ссавців дозволяють вирішувати кілька взаємозалежних завдань: виявлення носіїв конститутивних цитогенетичних аномалій; аналіз зв'язків між ними і генетично детермінованими захворюваннями (Бочков та співавт., 1999); вивчення мутагенезу в соматичних клітинах окремих особин і дослідження можливостей використання цих даних для прогнозу різних захворювань, накопичення “генетичного вантажу” у популяціях, народження потомства із вродженими дефектами.
Такі дослідження ширше проводилися у людей і на лабораторних лініях мишей. Як показник мутагенезу в соматичних клітинах розглядають частоти зустрічальності інтерфазних клітин та метафазних пластинок із цитогенетичними дефектами серед клітинних популяцій периферичної крові або кісткового мозку. Описані кореляційні зв’язки між мутагенезом у соматичних клітинах і частотами зустрічальності різних аномалій у генеративних клітинах і гаметах (Gaulden, 1992). Однак і до цього часу проблема оцінки мутагенезу щодо цитогенетичних аномалій в соматичних клітинах з метою прогнозу ступеня ризику розвитку різних захворювань у даної особи та її нащадків залишається недостатньо вивченою.
Основною проблемою такої оцінки, напевно, є складність самих ознак, за якими оцінюють частоту мутацій, у тому числі і цитогенетичних аномалій. Можливості використання мутацій, які спостерігаються в соматичних клітинах у особин, що зазнали генотиксичного впливу, для прогнозу розвитку різних патологій ускладнюються, в основному, відсутністю даних про зв'язки між мутаціями, що спостерігаються, і патологією та про залежність появи генетичних дефектів у генеративних і соматичних клітинах від функціонального стану ряду фізіологічних систем, котрі контролюють “генетичний гомеостаз” багатоклітинних організмів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: МУТАЦІЙНІ СПЕКТРИ У РІЗНИХ ГРУП ДІТЕЙ, ЯКІ ЗАЗНАЛИ ВПЛИВУ НИЗьКОДОЗОВОГО ІОНІЗУЮЧОГО ВИПРОМІНЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок