Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОРТРЕТНИЙ ОПИС У РІЗНИХ ТИПАХ ТЕКСТУ

ПОРТРЕТНИЙ ОПИС У РІЗНИХ ТИПАХ ТЕКСТУ

Назва:
ПОРТРЕТНИЙ ОПИС У РІЗНИХ ТИПАХ ТЕКСТУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,44 KB
Завантажень:
297
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені І.І.МЕЧНИКОВА
НАСАЛЕВИЧ ТАМАРА ВАСИЛІВНА
УДК 82 (410): 7. 041. 5. 001. 31
ПОРТРЕТНИЙ ОПИС У РІЗНИХ ТИПАХ ТЕКСТУ
Спеціальність 10. 02. 04 – германські мови
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Одеса – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеській національній юридичній академії Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Мізецька Віра Ярославівна,
Одеська національна юридична академія,
завідувач кафедри іноземних мов.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Кухаренко Валерія Андріївна, Одеський
національний університет ім.І.І.Мечникова,
професор кафедри лексикології та
стилістики англійської мови
кандидат філологічних наук, доцент
Дмитренко Вікторія Опанасівна, Харківський
національний університет ім.В.Н.Каразіна,
доцент кафедри англійської філології

Провідна установа – Чернівецький національний університет ім. Юрія Федьковича, кафедра германського, загального та порівняльного мовознавства, Міністерство освіти і науки України, м. Чернівці
Захист відбудеться „ 23„ жовтня 2003 року о 13.30 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41. 051. 02 в Одеському національному університеті ім. І. І. Мечникова за адресою: 65058, м. Одеса, Французький бульвар, 24/26, ауд. 91.
З дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці Одеського національного університету ім.. І. І. Мечникова за адресою: 65026, м. Одеса, вул.. Преображенська, 24.
Автореферат розіслано 13.09.2003 року.
 
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Черноіваненко Є.М.
 


Загальна характеристика роботи
Дослідження знаходиться у руслі новітніх шукань у галузі лінгвістики тексту та присвячене вивченню портретних описів у розповідному прозаїчному тексті великої форми (романі), драматургічному творі, фольклорній та літературній казці.
Актуальність нашого дисертаційного дослідження обумовлена загальною орієнтацією сучасної лінгвістики на детальне вивчення особливостей включення портретних описів у текст твору відповідно до жанру, історичної обстановки, індивідуального почерку автора, а також відсутністю робіт, присвячених комплексному, всебічному вивченню портретних описів як різновиду композиційно-мовленнєвої форми “опис” поряд з описами інтер'єру та пейзажними описами, що дозволяє говорити про новизну запропонованого дослідження.
Не дивлячись на те, що вивченню літературного портрету у різних типах тексту був присвячений ряд робіт вітчизняних ( Аксьонова О.А., Барахов В.С., Бахтін М.М., Галанов П.Є., Кухаренко В.А., Мізецька В.Я., Нечаєва О.А., Нефьодова О.Д., Плотнікова С.М., Поспєлов Г.М., Пропп В.Я., Свинцов В.І., Семенчук І.Р., Скребнєв Ю.М., Страхов І. В., Чугунова Н.А., Шелгунова Л.М., Юдін Ю.І.) та зарубіжних (Барт Р., Вундт В., Добжинська Т., Кристєва І., Рошияну Н., Стефенс І., Томпсон С., Уеллек Р., Уорнер М., Уоррен О.) мовознавців, багато проблем так і не було вирішено. Досі немає чіткої, розгорнутої класифікації портрета як одного з видів описового контексту. До числа слабо розроблених на сьогоднішній день доцільно віднести й питання, пов'язані з вивченням лексичних та синтаксичних особливостей портретних описів, способів їх включення у структуру літературного твору.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами та темами. Зміст дисертаційного дослідження відповідає науковій тематиці кафедри іноземних мов Одеської національної юридичної академії „Лінгвістика тексту та основи лексикографії” (номер реєстрації 0101U001195).
Об’єктом дослідження є портретні описи персонажів у чотирьох типах тексту: романі, п'єсі, літературній та народній казці.
Предметом вивчення виступають композиційні та мовленнєві особливості антропоморфних портретних описів у вказаних типах тексту.
Матеріалом для дослідження слугували 2236 фрагментів описових контекстів романів, п'єс, літературних казок британських та американських авторів та текстів англійських народних казок, які були одержані методом випадкової вибірки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ПОРТРЕТНИЙ ОПИС У РІЗНИХ ТИПАХ ТЕКСТУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок