Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТАЛОХІМІЯ СПОЛУК ІНДІЮ З РІДКІСНОЗЕМЕЛЬНИМИ ТА ПЕРЕХІДНИМИ МЕТАЛАМИ

МЕТАЛОХІМІЯ СПОЛУК ІНДІЮ З РІДКІСНОЗЕМЕЛЬНИМИ ТА ПЕРЕХІДНИМИ МЕТАЛАМИ

Назва:
МЕТАЛОХІМІЯ СПОЛУК ІНДІЮ З РІДКІСНОЗЕМЕЛЬНИМИ ТА ПЕРЕХІДНИМИ МЕТАЛАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
40,93 KB
Завантажень:
1
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 
Львівський національний університет імені Івана Франка
Каличак Ярослав Михайлович
УДК .3-19'682+669.018.1+548.3
МЕТАЛОХІМІЯ СПОЛУК ІНДІЮ
З РІДКІСНОЗЕМЕЛЬНИМИ
ТА ПЕРЕХІДНИМИ МЕТАЛАМИ
02.00.01 – неорганічна хімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора хімічних наук
Львів – 


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі неорганічної хімії Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України
Науковий консультант | доктор хімічних наук, професор
Бодак Оксана Іванівна,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
завідувач кафедри неорганічної хімії
Офіційні опоненти: | член-кореспондент НАНУ, доктор хімічних наук, професор Слободяник Микола Семенович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри неорганічної хімії
доктор хімічних наук, професор
Гетьман Євген Іванович
Донецький національний університет,
завідувач кафедри неорганічної хімії
доктор хімічних наук, професор
Панчук Олег Ельпідефорович
Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, завідувач кафедри неорганічної хімії
Провідна установа | Ужгородський національний університет Міністерства освіти і науки України
Захист відбудеться 16 жовтня о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.10 з хімічних наук у Львівському національному університеті імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України за адресою: 79005, м. Львів, вул. Кирила і Мефодія, 6, хімічний факультет, ауд. №2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (79005, м.Львів, вул. Драгоманова, 5).
Автореферат розісланий 5 вересня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Яремко З.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Науково-технічний поступ вимагає введення в практику нових, в тому числі і металічних, матеріалів з широким діапазоном якісно нових цінних властивостей. Вже сьогодні потужним джерелом таких матеріалів є багатокомпонентні сплави та сполуки бору, карбону, алюмінію, силіцію, германію та інших p-елементів з перехідними та рідкісноземельними металами. Перспективним поповненням банку нових матеріалів можуть стати також багатокомпонентні сплави і сполуки індію, зокрема з d- та f-елементами. Свідченням цього є нинішнє використання індієвих сплавів в якості теплоносіїв, радіаційних -носіїв, компонентів ядерного палива, поглиначів радіоактивного випромінювання, м’яких припоїв, захисних покрить, напівпровідників, матеріалів оптоелектроніки. Індієві сплави володіють надпровідними та феромагнітними властивостями. Недалекою видається перспектива використання багатих на гадоліній сплавів у магнітних холодильниках та теплових насосах.
Значна кількість тернарних індидів є представниками систем з важкими ферміонами або Кондо-гратками. В сполуках такого типу знайдені надпро-відність важких ферміонів, зонний магнетизм, Кондо-ізолятори, системи важких ферміонів з низькою густиною носіїв зарядів. Велика різноманітність кристалічних структур і наявність магнітонеактивного перехідного металу дозволяють розглядати деякі тернарні індиди як добрі модельні об’єкти для вивчення взаємодій між кондовськими і магнітними підгратками на мікро-скопічному рівні. Нещодавно виявлена надпровідність на прикладі нового структурного класу важкоферміонних систем з хімічною формулою CeMIn5.
Теоретичною базою створення нових матеріалів є дослідження діаграм стану, що відображають характер взаємодії компонентів системи, вивчення умов утворення та кристалічної структури інтерметалічних сполук, досліджен-ня спектру їх фізико-хімічних властивостей. Встановлення закономірностей між складом, будовою і властивостями інтерметалічних сполук шляхом аналізу експериментальних даних зробить можливим прогнозувати та створю-вати нові матеріали з необхідними фізичними і хімічними властивостями.
У зв’язку з накопиченням експериментальних даних по системах та сполуках індію з рідкісноземельними металами визріла необхідність їх узагаль-нення, пошуку закономірностей як в рамках індієвих сплавів, так і в межах великого класу інтерметалічних сполук з метою пошуку нових матеріалів та визначення напрямків нових досліджень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 Реферат на тему: МЕТАЛОХІМІЯ СПОЛУК ІНДІЮ З РІДКІСНОЗЕМЕЛЬНИМИ ТА ПЕРЕХІДНИМИ МЕТАЛАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок