Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТРАТЕГІЯ ЗОВНІШНЬОГО ФІНАНСУВАННЯ ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ НОВИХ ІНДУСТРІАЛЬНИХ КРАЇН (НА ПРИКЛАДІ ТАЙВАНЮ)

СТРАТЕГІЯ ЗОВНІШНЬОГО ФІНАНСУВАННЯ ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ НОВИХ ІНДУСТРІАЛЬНИХ КРАЇН (НА ПРИКЛАДІ ТАЙВАНЮ)

Назва:
СТРАТЕГІЯ ЗОВНІШНЬОГО ФІНАНСУВАННЯ ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ НОВИХ ІНДУСТРІАЛЬНИХ КРАЇН (НА ПРИКЛАДІ ТАЙВАНЮ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,42 KB
Завантажень:
471
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ХЕ КІНГ ФОНГ
УДК 339.96
СТРАТЕГІЯ ЗОВНІШНЬОГО ФІНАНСУВАННЯ ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ НОВИХ ІНДУСТРІАЛЬНИХ КРАЇН (НА ПРИКЛАДІ ТАЙВАНЮ)
Спеціальність 08.05.01 - світове господарство
і міжнародні економічні відносини
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
КИЇВ - 2002
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі світового господарства і міжнародних економічних відносин Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: кандидат економічних наук, доцент
Годун Сергій Дементійович,
доцент кафедри світового господарства і міжнародних економічних відносин Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Кістерський Леонід Леонідович.
Інститут міжнародного ділового співробітництва, директор.
кандидат економічних наук, доцент
Іваненко Валентина Василівна.
Академія муніципального управління, доцент кафедри менеджменту і зовнішньоекономічної діяльності.
Провідна установа: Інститут світової економіки і міжнародних відносин
НАН України, м. Київ.
Захист відбудеться 18.03.2002 року о 14 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д26.001.02 в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 04119, м. Київ, вул. Мельникова, 36/1
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 02017, м. Київ, вул. Володимирська, 58, к.1О
Автореферат розісланий 15.02.2002 року
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Мазуренко В.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми і стан її розробки. У сучасний період зовнішнє фінансування є одним із джерел забезпечення економічного розвитку країн світу. З появою нових індустріальних країн (НІК), поглибленням процесів глобалізації й інтеграції світової економіки роль різноманітних форм, видів і механізмів зовнішнього фінансування суттєво посилюється. Від інтенсивності й результативності інвестиційних процесів, які спрямовані у приймаючі країни, значною мірою залежить успіх економічних, соціальних і політичних перетворень, розбудови в цих країнах сучасного цивілізованого суспільства.
Численними науковими дослідженнями доведено, що для багатьох зростаючих економік країн світу, особливо для НІК і країн, що розвиваються, прямі іноземні інвестиції (ПІІ) мали й мають більш потужний і цілеспрямований вплив, ніж програми державної допомоги. Це пояснюється не тільки великими фінансовими обсягами ПІІ, але й тим, що внаслідок їхнього поєднання з передовими виробничими технологіями, управлінською майстерністю й можливостями доступу до переваг закордонних ринків ПІІ стимулюють розвиток національних економік, дозволяють збільшити зайнятість населення, підвищити рівень життя й обсяги податків, які є одним із джерел поповнення державного бюджету. Крім того, ПІІ зменшують залежність від бюрократичних процедур надання позик, кредитів і субсидій відповідно до жорстких фінансових і звітних стандартів, на яких наполягають міжнародні донори (Міжнародний Валютний Фонд, Міжнародний банк реконструкції та розвитку тощо).
Необхідність прискорення темпів економічного зростання країн з перехідною економікою та країн, що розвиваються, викликала в 90-х роках докорінні зміни в теорії й практиці запровадження стратегії економічного зростання на користь залучення ПІІ, що посилюється тим фактом, що рівень надходжень ПІІ у країну відображає як економічний рейтинг країни у світовій економіці, так і рівень довіри до неї.
В усьому науковому світі спостерігається сплеск інтересу до проблеми зовнішнього фінансування, способів і методів його активізації, вивчення передумов створення сприятливого інвестиційного клімату з метою залучення ПІІ і їхнього ефективного використання, посилення ролі транснаціональних компаній (ТНК).
За останнє десятиріччя опубліковано багато наукових праць з цієї проблематики, у яких синтезуються результати попередніх розробок, виробляються нові концепції, що дозволяють усвідомити важливість ПІІ у процесі посилення глобалізації світової економіки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СТРАТЕГІЯ ЗОВНІШНЬОГО ФІНАНСУВАННЯ ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ НОВИХ ІНДУСТРІАЛЬНИХ КРАЇН (НА ПРИКЛАДІ ТАЙВАНЮ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок