Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування морально-етичних норм поведінки в учнів допоміжних шкіл у процесі соціально-побутового орієнтування

Формування морально-етичних норм поведінки в учнів допоміжних шкіл у процесі соціально-побутового орієнтування

Назва:
Формування морально-етичних норм поведінки в учнів допоміжних шкіл у процесі соціально-побутового орієнтування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,02 KB
Завантажень:
541
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Інститут спеціальної педагогіки апн україни
САВІЦЬКА ГАЛИНА ІВАНІВНА
УДК 376.1.034-056.34
Формування морально-етичних норм поведінки в учнів допоміжних шкіл у процесі соціально-побутового орієнтування
13.00.03 – корекційна педагогіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті спеціальної педагогіки АПН України


Науковий керівник:
Офіційні опоненти:
Провідна установа:
доктор педагогічних наук, професор, дійсний член АПН України Бондар Віталій Іванович,
Інститут спеціальної педагогіки
АПН України, директор
доктор педагогічних наук, професор,
дійсний член АПН України
Киричук Олександр Васильович,
Державна служба зайнятості України, кафедра психології та соціальної роботи, завідувач
кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник
Киричок Віра Андріївна,
Інститут проблем виховання АПН України, лабораторія морально-етичного виховання
Кам’янець-Подільський державний педагогічний університет, Інститут реабілітології, кафедра дефектології


Захист відбудеться “26” червня 2007 р. о 14. 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.450.01 в Інституті спеціальної педагогіки АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. М.Берлінського, 9, зала засідань
З дисертацією можна ознайомитися в науковій частині Інституту спеціальної педагогіки АПН України, (04000, м. Київ, вул. М.Берлінського, 9)
Автореферат розісланий “25 ” травня 2007р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.А.Колупаєва


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Гуманістичні та демократичні тенденції розвитку українського суспільства, об’єктивне зростання ролі моральних засад зумовили істотні зміни освітньо-виховних пріоритетів, цінностей і напрямів духовного розвитку учнівської молоді. Підвищення значущості моральних основ – істотна ознака духовного оздоровлення суспільства, яка потребує значного підвищення соціальної активності, самостійності, моральності учня.
Важливі положення про людину, як найвищу цінність суспільства, зафіксовано в нормативно-правових документах (Конституція України, 1996, Національна доктрина розвитку освіти, 2002), у законах, що регламентують діяльність у сфері освіти (“Про освіту”, 1996; “Про середню і загальну освіту”, 1999). У концепціях “Спеціальна освіта осіб з особливостями психофізичного розвитку в найближчі роки та на перспективу” (1996), “Державний стандарт спеціальної освіти дітей з особливими потребами” (2003) обґрунтовано необхідність перегляду існуючого підходу до спеціальної освіти, її структури, мети, завдань і змісту підготовки учнів до майбутнього життя, визначено механізми відродження духовності, національної самосвідомості, моральності й засоби формування у школярів здатності приймати адекватні моральні рішення.
На систему навчання та виховання дітей з особливостями психофізичного розвитку покладаються нові завдання – оновлення соціальних пріоритетів, формування нових життєвих компетенцій, посилення гнучкості й мобільності соціальної поведінки, підготовленості до життя та діяльності в соціумі. Все це висуває високі вимоги до інтелектуального рівня особистості, потребує її вдосконалення через освіченість, різносторонність, комунікабельність.
Виховання в розумово відсталих учнів моральної поведінки є складним і відповідальним завданням. Складність полягає в тому, що, окрім недорозвитку складних форм пізнавальної діяльності, їм притаманні порушення особистісних якостей та емоційно-вольової сфери. Своєрідно відбувається формування стійких психічних процесів, що визначають їхні вчинки, поведінку в цілому. Як зазначають І.Єременко, А.Капустін, Н.Тарасенко, М.Хорунжі, для учнів старших класів характерні низький рівень розуміння моральних норм, труднощі в оцінюванні моральних якостей особистості, зниження регулюючої ролі інтелекту в поведінці.
Крім досліджень, присвячених різним аспектам вивчення особистості дітей з інтелектуальними недоліками, І.Єременко, В.Синьов, В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: Формування морально-етичних норм поведінки в учнів допоміжних шкіл у процесі соціально-побутового орієнтування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок