Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОЛОЇДНО-ХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ПОРИСТИХ СТРУКТУР, ЯКІ ФОРМУЮТЬСЯ ПРИ СЕЛЕКТИВНОМУ РОЗЧИНЕННІ СИСТЕМИ Ag-Au

КОЛОЇДНО-ХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ПОРИСТИХ СТРУКТУР, ЯКІ ФОРМУЮТЬСЯ ПРИ СЕЛЕКТИВНОМУ РОЗЧИНЕННІ СИСТЕМИ Ag-Au

Назва:
КОЛОЇДНО-ХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ПОРИСТИХ СТРУКТУР, ЯКІ ФОРМУЮТЬСЯ ПРИ СЕЛЕКТИВНОМУ РОЗЧИНЕННІ СИСТЕМИ Ag-Au
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,75 KB
Завантажень:
21
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Національна академія наук України
Інститут біоколоїдної хімії ім. Ф. Д. Овчаренка
Зозуля Володимир Вікторович
УДК 544.77.022 + 669.215
КОЛОЇДНО-ХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ПОРИСТИХ СТРУКТУР, ЯКІ ФОРМУЮТЬСЯ ПРИ СЕЛЕКТИВНОМУ РОЗЧИНЕННІ СИСТЕМИ Ag-Au
Спеціальність: 02.00.11 – колоїдна хімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі фізико-хімічної геомеханіки Інституту біоколоїдної хімії ім. Ф. Д. Овчаренка Національної академії наук України
Науковий керівник | доктор хімічних наук, професор,
академік РАПН Перцов Микола Валерієвич
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник
Прокопенко Віталій Анатолійович
Інститут біоколоїдної хімії ім. Ф. Д. Овчаренка НАН України, заступник директора з наукової роботи
Офіційні опоненти: | доктор хімічних наук, професор
Ніколенко Микола Васильович,
Український державний хіміко-технологічний університет Міністерства освіти і науки України,
м. Дніпропетровськ,
завідувач кафедрою загальної хімічної технології;
доктор хімічних наук, старший науковий співробітник
Алексєєв Олег Леонідович,
Інститут біоколоїдної хімії ім. Ф. Д. Овчаренка НАН України, головний науковий співробітник.
Провідна установа | Львівський національний університет імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України;
кафедра фізичної та колоїдної хімії.
Захист відбудеться “ 7 ” червня 2007 р. о 1400 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .209.01 в Інституті біоколоїдної хімії ім. Ф. Д. Овчаренка НАН України за адресою: 03142, Київ, бульв. Академіка Вернадського, 42, к. 132.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту біоколоїдної хімії ім. Ф. Д. Овчаренка НАН України (03142, Київ, бульв. Академіка Вернадського, 42, к. 409).
Автореферат розісланий “ 28 ” квітня 2007 р.
Т.в.о вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради,
доктор хімічних наук С. В. Паховчишин


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В системі Ag-Au при відповідній організації процесу селективного розчинення можуть утворюватись просторові тривимірні глобулярні структури з високочистого кристалічного золота з розміром структуроутворюючих елементів 10-8 ч 10-6 м. Структуроутворення в таких системах при селективному розчиненні срібла може відбуватися як під впливом градієнту хімічних потенціалів компонентів, так і під дією електричного струму, при цьому, як показали дослідження, формування таким чином дисперсних структур може бути керованим за геометричними параметрами самих глобул та порового простору, міцністю структур, в тому числі і в нанодіапазоні розмірів структуроутворюючих елементів.
Наявні відомості про процеси селективного розчинення золотовмісних систем відносяться здебільшого до електрохімічного їх аспекту і, як правило, пов‘язані з вирішенням практичних питань одержання металевого золота для ювелірних цілей та банківського обігу. А такі фундаментальні питання, як механізм процесу формування пористих структур у вказаній системі, загальна модель, здатна його коректно описати, колоїдно-хімічні, структурно-механічні, сорбційно-структурні властивості утворюваних структур у науковій літературі відсутні. Розкриття механізму процесу формування структур з золота при селективному розчиненні одного з компонентів золотовмісного сплаву – срібла – дає змогу створити наукові засади способу та технологію одностадійного одержання золота високої чистоти з сплавів з вмістом золота до 50 %, які зазвичай підлягають повному хімічному розчиненню з наступним селективним відновленням, що не є ефективним з економічної та екологічної точок зору.
Тому подальші дослідження, направлені на детальне вивчення закономірностей процесу формування пористих структур при селективному розчиненні золотовмісних систем у нітратних розчинах, встановлення основних колоїдно-хімічних та структурних властивостей металевих пористих структур (далі – ПС), а також створення наукових основ для розробки високоефективних способів керування їхніми властивостями, є актуальними та перспективними.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: КОЛОЇДНО-ХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ПОРИСТИХ СТРУКТУР, ЯКІ ФОРМУЮТЬСЯ ПРИ СЕЛЕКТИВНОМУ РОЗЧИНЕННІ СИСТЕМИ Ag-Au

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок