Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АНГЛОМОВНий КОМЕРЦІЙНИЙ КОНТРАКТ: лінгвопрагматичний та Лінгвокогнітивний аспекти

АНГЛОМОВНий КОМЕРЦІЙНИЙ КОНТРАКТ: лінгвопрагматичний та Лінгвокогнітивний аспекти

Назва:
АНГЛОМОВНий КОМЕРЦІЙНИЙ КОНТРАКТ: лінгвопрагматичний та Лінгвокогнітивний аспекти
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,13 KB
Завантажень:
228
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ЗАПОРІЗЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Наумова Наталя Григорівна
УДК 811.111’42 : 339.54
АНГЛОМОВНий КОМЕРЦІЙНИЙ КОНТРАКТ:
лінгвопрагматичний та Лінгвокогнітивний аспекти
Спеціальність 10.02.04 – германські мови
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Запоріжжя – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі германської філології Запорізького національ-ного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: |
доктор філологічних наук, професор
Приходько Анатолій Миколайович,
завідувач кафедри германської філології
Запорізького національного університету
Офіційні опоненти: | доктор філологічних наук, професор
Полюжин Михайло Михайлович,
завідувач кафедри англійської філології
Ужгородського національного університету Міністерства освіти і науки України
кандидат філологічних наук, доцент
Потапенко Сергій Іванович,
завідувач кафедри англійської філології
Ніжинського державного університету
імені Миколи Гоголя
Провідна установа: |
Київський національний лінгвістичний
університет Міністерства освіти і науки
України, кафедра граматики та історії
англійської мови
Захист відбудеться 23 грудня 2005 р. о 13 годині на засіданні спеціалізо-ваної вченої ради К 17.051.02 у Запорізькому національному університеті за адресою: 69600, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66, корп. 2, ауд. 230.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Запорізького на-ціонального університету за адресою: 69600, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66, корп. 2, к. 101.
Автореферат розісланий “____” ________ 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат філологічних наук, доцент |
Л.І. Кучеренко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
У сучасному мовознавстві все більш актуальними стають міждисциплінарні розвідки, в яких використовується могутній арсенал суміжних наук, що відкриває нові горизонти для вивчення різних видів дискурсивної діяльності (А.Д. Бєлова, І.А. Бехта, В.Б. Бурбело, О.М. Ільченко, В.І. Карасик, М.Л. Макаров, К.С. Серажим, О.О. Селіванова, Ю.С. Степанов, Г.М. Яворська та ін.), у т. ч. й офіційно-ділової. Усвідомлення того факту, що когнітивний компонент дискурсу є співвіднесеним із семантичним, а комунікативний – із прагматичним (М.М. Полюжин, А.М. Приходько, C. Bicchieri, D. Blakemore, M. Coulthard, R.S. Jackendoff, G. Meggle, I.S. Shevchenko, A. Wierzbicka, G. Zifonun та ін.), сприяло укоріненню в лінгвістичних студіях ідеї про те, що функціонально-стилістичні та жанрово-композиційні витоки мовлення та його продукту – тексту – лежать у відповідному комунікативному середовищі. Саме такий підхід до розуміння мовленнєвої діяльності підвів міцну теоретичну базу під вивчення ділових текстів у руслі когнітивно-дискурсивної парадигми знання.
Незважаючи на певні успіхи когнітивно-дискурсивних розвідок, їм все ще бракує міждисциплінарного підходу до вивчення офіційно-ділових текстів у цілому та текстів комерційних контрактів зокрема. Останні розглядаються як сукупність штампів і фразових одиниць відповідно до жанрових властивостей офіційно-ділового стилю, тоді як соціальний контекст і предметна ситуація, під упливом яких вони формуються, все ще залишаються поза увагою науковців.
Рефероване дослідження стимулювалося передусім усвідомленням того факту, що попри наявність численних лінгвістичних праць із ділової документації (О.Р. Зарума-Панських, І.В. Герасименко, М.М. Ісупова, Р.Н. Комарова О.І. Омоле, А.О. Стеблецова та ін.) та його інтенсивне вивчення юристами й економістами (М.Б. Біржаков, Е.М. Воротінцев, Д.М. Михайлов, М.Г. Розенберг, С.В. Чудіна, В.А. Ямшанова, G. Kersten, S. Noronha), англомовний комерційний контракт не був об’єктом спеціального аналізу, а його когнітивно-дискурсивна природа все ще не знайшла свого всебічного висвітлення.
Звернення до теоретичних напрацювань сучасної лінгвістики відкриває нові можливості в інтерпретації комерційного контракту як результату текстової комунікації. Необхідність системного дослідження когнітивно-комунікативних аспектів комерційного контракту, який оформлює понад 90% загальної кількості укладених ділових угод англійською мовою (Е.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: АНГЛОМОВНий КОМЕРЦІЙНИЙ КОНТРАКТ: лінгвопрагматичний та Лінгвокогнітивний аспекти

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок