Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОФЕСІЙНА СПРЯМОВАНІСТЬ НАВЧАННЯ ВИЩОЇ МАТЕМАТИКИ СТУДЕНТІВ ЕКОНОМІЧНИХ СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ

ПРОФЕСІЙНА СПРЯМОВАНІСТЬ НАВЧАННЯ ВИЩОЇ МАТЕМАТИКИ СТУДЕНТІВ ЕКОНОМІЧНИХ СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ

Назва:
ПРОФЕСІЙНА СПРЯМОВАНІСТЬ НАВЧАННЯ ВИЩОЇ МАТЕМАТИКИ СТУДЕНТІВ ЕКОНОМІЧНИХ СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,66 KB
Завантажень:
449
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ВІННИЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ МИХАЙЛА КОЦЮБИНСЬКОГО
ГУСАК Людмила Петрівна
УДК 378. 147
ПРОФЕСІЙНА СПРЯМОВАНІСТЬ
НАВЧАННЯ ВИЩОЇ МАТЕМАТИКИ СТУДЕНТІВ
ЕКОНОМІЧНИХ СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Вінниця-2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського, м. Вінниця
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент
МАТЯШ Ольга Іванівна,
Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, м. Вінниця, завідувач кафедри алгебри та методики викладання математики
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Крилова Тетяна Вячеславівна,
Дніпродзержинський державний технічний університет, кафедра вищої математики, професор;
кандидат педагогічних наук, професор
Петрук Віра Андріївна,
Вінницький національний технічний університет, кафедра вищої математики, професор.
Захист відбудеться 20 листопада 2007 р. о 1400 на засіданні спеціалізованої ради К. 05.053.01. у Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського за адресою: 21001, м. Вінниця, вул. Острозького, 32, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського (21001, м. Вінниця, вул. Острозького, 32).
Автореферат розіслано 19 жовтня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої ради А.М. Коломієць


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і доцільність дослідження. Зростання ролі освіти у сфері сучасного суспільного життя слугує тим чинником, яким актуалізуються наукові дослідження проблем вищої школи.
Випускники вищих навчальних закладів мають репрезентувати собою кваліфікованих фахівців, які володіють не лише сучасними технологіями виробництва у своїй галузі, а й більш широкими компетенціями: експериментальним мисленням, здатністю до прийняття нестандартних рішень, усвідомленням завдань і засобів самовдосконалення, розвиненими навичками самоосвіти.
Останніми роками в Україні почали реалізовуватись стратегічні документи, спрямовані на випереджувальний, інноваційний розвиток освіти, створення умов для самоствердження й самореалізації особистості впродовж усього її життя. До перспективних напрямів і виокремлених у них дослідних проблем, які вже схвалені і рекомендовані Президією АПН України і загальними зборами АПН України, належать, зокрема, такі: виявлення закономірних тенденцій у формуванні особистості майбутнього конкурентоспроможного фахівця; пошук оптимальних організаційно-педагогічних умов його соціальної і професійної самореалізації за умов ринкових відносин; розвиток його професійної культури; пріоритетність виховання в цілісному навчально-виховному процесі професійно-технічної та вищої школи.
Перед вищою школою постало першочергове завдання - підвищення ефективності підготовки фахівців. Формування особистості фахівця, котрий відповідав би сучасним вимогам, передбачає пошук і відбір ефективних педагогічних методів і засобів навчання. Систему методів і засобів, якими осягається орієнтація навчально-виховного процесу на формування професіонала в психолого-педагогічній літературі, прийнято називати професійною спрямованістю навчання.
Проблеми професійної спрямованості особистості й професійної спрямованості навчання в педагогіці й психології розглядаються, зокрема, в теоретичних і практичних дослідженнях таких провідних учених і практиків: Г.О. Балла, А.Б. Боровського, І.М. Васильєва, А.О. Вербицького, Н.В. Гейжан, Г.М. Жукова, М.І. Іванюк, Ф.З. Кабірова, О.Б. Каганова, Є.О. Климова, В.В. Кревневич, Н.В. Кузьміної, А.І. Марченко, М.І. Махмутова, О.Г. Мороза, Н.Г. Ничкало, З.А. Решетової, А.П. Сейтешева, В.О. Сластьоніна, А.В. Сухарєва, Н.Ф. Тализіної, Г.С. Тарасенко, М.Х. Тітми, Н.Ю. Ткачевої та інших.
Питання, які стосуються формування основ професійної майстерності викладачів математики у вищій школі, також і організації професійної спрямованості навчання математики, досліджувались у працях А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПРОФЕСІЙНА СПРЯМОВАНІСТЬ НАВЧАННЯ ВИЩОЇ МАТЕМАТИКИ СТУДЕНТІВ ЕКОНОМІЧНИХ СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок