Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ РОЗВИТКУ ВЕНЧУРНОГО БІЗНЕСУ В ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ РОЗВИТКУ ВЕНЧУРНОГО БІЗНЕСУ В ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ РОЗВИТКУ ВЕНЧУРНОГО БІЗНЕСУ В ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,81 KB
Завантажень:
31
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Федорович Петро Петрович
УДК 330.341.1
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ РОЗВИТКУ ВЕНЧУРНОГО БІЗНЕСУ В ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ
Спеціальність 08.02.02 – Економіка й управління науково-технічним прогресом
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економіки підприємств і корпорацій Тернопільського державного економічного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник кандидат економічних наук, доцент
ХАРІВ Петро Степанович,
Тернопільський державний економічний університет,
доцент кафедри економіки підприємств і корпорацій
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Білопольський Микола Григорович, Приазовський державний технічний університет, завідувач кафедри обліку і аудиту (м. Маріуполь)
кандидат економічних наук Самуйлов Валерій Олегович, завідувач відділом Спеціального конструкторсько-технологічного бюро “Турбулентність” (м. Донецьк)
Провідна установа:
Національний університет “Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України, кафедра менеджменту і міжнародного підприємництва (м. Львів)
Захист відбудеться „8 ” листопада 2006 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.051.07 у Донецькому національному університеті за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 198-а, великий зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Донецького національного університету за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24
Автореферат розісланий “6 ” жовтня 2006р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.Г.Беспалова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Науково-технічний прогрес у багатьох країнах світу демонструє ознаки вступу на новий етап свого розвитку, який характеризується прискореним оновленням споживчих товарів і виробничих потужностей, зміною технологічних цілей і рішень, поступовим підвищенням ролі інноваційного розвитку економічних систем.
Однак в Україні склалася ситуація інноваційної кризи, коли при наявності великої кількості нереалізованих наукових винаходів, практично неможливим є впровадження інновацій, оскільки технологічна основа майже всіх галузей економіки застаріла фізично і морально. Для забезпечення виходу України із важкої системної кризи і переходу до стійкого економічного розвитку за необхідне вважається активізація інноваційної діяльності, впровадження її ринкових механізмів, що дозволить активізувати науково-дослідні й конструкторські роботи, знайти джерела фінансування, впровадження їх результатів у виробництво.
Використання механізмів інноваційної діяльності, притаманних ринковій економіці, передбачає впровадження науково-технічних розробок, їх технологічне обґрунтування, а також створення відповідної інфраструктури, у складі якої важливе місце посідають інноваційні банки, інвестиційні фонди та інші. Але найбільш ефективною новою формою інноваційного підприємництва виступає венчурний бізнес, який є економічним інструментом фінансування введення в експлуатацію компаній, їх розвитку, а також придбання інвестором власності при їх реструктуризації. Інвестор надає компанії необхідні кошти, отримує обумовлену частку у капіталі компанії, а також приймає на себе відповідний комерційний ризик, суттєва частка якого пов’язана з довгостроковими інвестиціями та невизначеною мірою ризику невизнання ринком нововведень.
Венчурне підприємництво виступає в різних формах і охоплює процеси пов'язані з підготовкою до виробництва, випробуваннями і промисловим освоєнням відкриттів і винаходів інноваційними компаніями. Створення компаній з управління венчурними фондами покращує якість використання венчурного капіталу та зменшує сумарний ризик діяльності.
Дослідженням фундаментальних питань венчурного бізнесу присвячені роботи вітчизняних і зарубіжних вчених: Алимова А.М., Алімаушкаса Ю.Ю., Білопольського М.Г., Волкова І.М., Грачевой М.В., Гончарова В.В., Дейнеко О.А., Ідрісова В.Г., Краюхіна Г.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ РОЗВИТКУ ВЕНЧУРНОГО БІЗНЕСУ В ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок