Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБҐРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ СВЕРДЛОВИННОЇ ГІДРОТЕХНОЛОГІЇ ВИДОБУТКУ ЦЕОЛІТ-СМЕКТИТОВИХ ТУФІВ

ОБҐРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ СВЕРДЛОВИННОЇ ГІДРОТЕХНОЛОГІЇ ВИДОБУТКУ ЦЕОЛІТ-СМЕКТИТОВИХ ТУФІВ

Назва:
ОБҐРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ СВЕРДЛОВИННОЇ ГІДРОТЕХНОЛОГІЇ ВИДОБУТКУ ЦЕОЛІТ-СМЕКТИТОВИХ ТУФІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,04 KB
Завантажень:
322
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ ГІРНИЧИЙ УНІВЕРСИТЕТ
СТЕЦЬ СЕРГІЙ ЄВГЕНІЙОВИЧ
УДК 622.277
ОБҐРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ СВЕРДЛОВИННОЇ ГІДРОТЕХНОЛОГІЇ ВИДОБУТКУ ЦЕОЛІТ-СМЕКТИТОВИХ ТУФІВ
05.15.02 – “Підземна розробка родовищ корисних копалин”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ - 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі розробки родовищ корисних копалин Національного університету водного господарства та природокористування Міністерства освіти і науки України (м. Рівне).
Науковий керівник доктор технічних наук, професор
МАЛАНЧУК Зіновій Романович,
Національний університет водного господарства та природокористування Міністерства освіти і науки України (м. Рівне), професор кафедри розробки родовищ корисних копалин.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, старший науковий співробітник
ПЕРЕПЕЛИЦЯ Валентин Григорович,
Інститут геотехнічної механіки ім. М.С. Полякова НАН України (м. Дніпропетровськ), завідуючий відділом гірничої аерогазодинаміки, учений секретар інституту;
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник,
САЖНЄВ В'ячеслав Петрович,
Донецький Національний технічний університет Міністерства освіти і науки України, старший науковий співробітник лабораторії фізичного та математичного моделювання незворотних процесів.
Захист відбудеться “ 21 грудня 2007 р. о _12-00_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.080.03 із захисту дисертацій при Національному гірничому університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 49005, м. Дніпропетровськ - 5, пр. К. Маркса, 19.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 49005, м. Дніпропетровськ - 5, пр. К. Маркса, 19.
Автореферат розісланий “ 19 листопада 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 08.080.03,
к.т.н., доцент В.І. Тимощук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В останні десятиліття у світі значно зріс інтерес до вулканічних туфів, який пов’язаний з відкриттям родовищ цеолітових туфів, що мають цінні сорбційні, катіонообмінні та інші властивості. Прогнозні ресурси саме таких цеолітовмісних вулканічних туфів у Рівненсько-Волинському регіоні становлять сотні мільйонів тон, тобто є практично невичерпними.
Проведений аналіз стану родовища туфової сировини та результати геологічних досліджень, згідно даних Рівненської та Ковельської геологорозвідувальних експедицій, показують, що відкритим способом розробляти родовище неможливо, так як значна частина його знаходиться під продуктивними приватизованими сільськогосподарськими землями та угіддями, і частково під лісами, що відносяться до заповідної зони. Неможливість відкритої розробки обумовлена також надмірною наводненістю території та збільшенням глибини залягання туфів в північних районах до 200 метрів.
Альтернативою традиційним способам розробки родовища цеоліт-смектитових туфів є геотехнологічні методи, серед яких одним із основних і найбільш перспективних є метод свердловинного гідровидобутку (СГВ).
У зв’язку із широким застосування цеоліт-смектитових туфів питання використання свердловинної гідротехнології для їх видобутку включене в державну програму розвитку мінерально-сировинної бази Рівненської області і записане в ній окремим пунктом з виділенням певного фінансування.
Виходячи з вище викладеного, в дисертаційній роботі запропоноване рішення актуальної наукової задачі, яка полягає у встановленні закономірностей процесу розмиву породи, транспортування в потоці гідросуміші і підйому пульпи на денну поверхню, які необхідні для обґрунтування параметрів свердловинної гідротехнології видобутку цеоліт-смектитових туфів і стануть основою теоретичних і технічних рішень щодо особливостей застосування гідровидобувного обладнання.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана у відповідності до „Програми розвитку та промислового освоєння мінерально-сировинних ресурсів Рівненської області на період до 2010 року,” затвердженої постановою обласної ради № 586 від 19.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ОБҐРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ СВЕРДЛОВИННОЇ ГІДРОТЕХНОЛОГІЇ ВИДОБУТКУ ЦЕОЛІТ-СМЕКТИТОВИХ ТУФІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок