Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИНТЕЗ І ХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ 6-ПОЛІФТОРАЛКІЛВМІСНИХ ПІРОНІВ-2

СИНТЕЗ І ХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ 6-ПОЛІФТОРАЛКІЛВМІСНИХ ПІРОНІВ-2

Назва:
СИНТЕЗ І ХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ 6-ПОЛІФТОРАЛКІЛВМІСНИХ ПІРОНІВ-2
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,57 KB
Завантажень:
52
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ БІООРГАНІЧНОЇ ХІМІЇ ТА НАФТОХІМІЇ
Толмачова Наталія Андріївна
УДК 547.812+547.302
СИНТЕЗ І ХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ
6-ПОЛІФТОРАЛКІЛВМІСНИХ ПІРОНІВ-2
02.00.10 – біоорганічна хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі тонкого органічного синтезу Інституту біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України.
Науковий керівник кандидат хімічних наук, старший науковий співробітник
Герус Ігор Іванович
Інститут біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України, м. Київ
старший науковий співробітник відділу тонкого органічного синтезу
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор
Синиця Анатолій Данилович
Інститут органічної хімії НАН України, м. Київ
завідувач відділу хімії елементоорганічних сполук
доктор хімічних наук, професор
Комаров Ігор Володимирович
Київський Національний університет ім. Тараса Шевченка
завідувач кафедри органічної хімії
Захист дисертації відбудеться « 25» квітня 2008 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.220.01 в Інституті біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України (02094, Київ-94, вул. Мурманська 1).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Інституту біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України (02094, Київ-94, вул. Мурманська 1).
Автореферат розісланий « 20» березня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д.М. Федоряк


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Досягнення останніх десятиліть в галузі фторорганічної хімії суттєво вплинули на розвиток біоорганічної хімії. Зокрема, модифікацією відомих біологічно активних сполук введенням в молекулу атомів фтору чи поліфторалкільних замісників були створені ефективні низькомолекулярні біорегулятори. Такий підхід дозволяє значно підвищити біологічну активність завдяки підвищенню стійкості і проникності фторованих сполук через мембрани клітин порівняно з нефторованими аналогами, як це видно на прикладі трифтазину чи трифторотимідину. Крім того, введення атомів фтору в біомолекули часто кардинально змінює напрямок біохімічних процесів, як у випадку б-дифторометилорнітину, 5-фторурацилу тощо. Варто зазначити, що спрямований синтез поліфторалкілвмісних сполук пов’язаний, як правило, з багатостадійністю та важкодоступністю вихідних речовин. Тому розробка методів синтезу фторованих сполук на основі простих і доступних реагентів є однією з пріоритетних задач.
Пірони-2 широко зустрічаються в природі, багато представників цього класу гетероциклічних сполук біологічно активні речовини, та широко використовуються у тонкому органічному синтезі як синтони. Зручними “будівельними блоками” для отримання 6-поліфторалкілпіронів-2 можуть виступати -алкоксивініл(поліфторалкіл)кетони (АПФК), які доцільно розглядати як приховані 1,3-дикарбонільні сполуки. Незважаючи на значну кількість вдалих прикладів застосування АПФК для синтезу різноманітних гетероциклічних сполук, але ці речовин для отримання 6-поліфторалкілвмісних піронів-2 не застосовувалися. Таким чином, розробка методів синтезу 6-поліфторалкілвмісних піронів-2 на основі доступних АПФК, вивчення їх хімічних властивостей і можливості застосування як ефективних фторовмісних синтонів, в тому числі вихідних сполук для одержання фторованих амінокислот, відповідає актуальним задачам біоорганічної хімії.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконувалась в рамках планової бюджетної тематики відділу тонкого органічного синтезу Інституту біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України “Фтор- та фосфорорганічні синтони для синтезу аналогів природних сполук” (тема № 2.1.10.19, № державної реєстрації 0104U000962).
Мета і задачі дослідження. Основною метою дослідження була розробка зручного методу синтезу 6-поліфторалкілвмісних піронів-2 з доступних АПФК та їх використання для одержання потенційних біорегуляторів.
Для досягнення поставленої мети необхідно було вирішити наступні завдання:
- вивчити реакції АПФК із сполуками, які містять в своєму складі активну метиленову групу;
- дослідити хімічні властивості синтезованих піронів (реакція Дільса-Альдера, взаємодія з O- та N-нуклеофілами);
- розробити методи синтезу потенційних біорегуляторів (фторованих похідних амінокислот) на основі синтезованих піронів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: СИНТЕЗ І ХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ 6-ПОЛІФТОРАЛКІЛВМІСНИХ ПІРОНІВ-2

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок