Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ ОХОРОНИ КУЛЬТУРНИХ ЦІННОСТЕЙ В УКРАЇНІ (ХІХ - поч. ХХ ст.)

ФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ ОХОРОНИ КУЛЬТУРНИХ ЦІННОСТЕЙ В УКРАЇНІ (ХІХ - поч. ХХ ст.)

Назва:
ФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ ОХОРОНИ КУЛЬТУРНИХ ЦІННОСТЕЙ В УКРАЇНІ (ХІХ - поч. ХХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
31,91 KB
Завантажень:
209
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В. Н. КАРАЗІНА
рошенко Євген Станіславович
УДК 94 (477.82) “18/19”
ФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ
ОХОРОНИ КУЛЬТУРНИХ ЦІННОСТЕЙ В УКРАЇНІ
(ХІХ - поч. ХХ ст.)
Спеціальність 07.00.01-історія України
втореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
АРКІВ-2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Харківській державній академії культури
Міністерство культури і мистецтв України.
Науковий керівник - доктор історичних наук, професор
Кравченко Володимир Васильович,
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, завідувач кафедри українознавства філософського факультету.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Білоцерківський Василь Якович,
Харківський національний педагогічний університет ім. Г.С.Сковороди, професор кафедри історії України.
кандидат історичних наук, доцент
Куделко Сергій Михайлович,
Харківський національний університет ім.В.Н.Каразіна, професор кафедри історіографії, джерелознавства та археології.
 
Провідна установа - Інститут історії України НАН України (відділ регіональних проблем історії України) (м. Київ)
Захист відбудеться "26" січня 2005 р. о –00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.10 Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, майдан Свободи, 4, аудиторія V-58.
З дисертацією можна ознайомитися у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна (61077,м. Харків, майдан Свободи, 4).
Автореферат розісланий “25“ грудня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Є. П. Пугач
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Важливим компонентом життя людини є навколишнє культурне середовище - показник цивілізованого суспільства, духовного багатства його членів.
Культурне середовище-явище історичне. Воно формувалося протягом розвитку людської цивілізації. Створені талантом і працею народів культурні цінності нерідко є унікальними, у разі втрати - практично не відтворюваними, чим обумовлене їхнє значення. Цим цінностям належить особлива роль у відновленні історичної пам'яті народу, відродженні і розвитку національної культури.
Об'єктивне, неупереджене вивчення процесу охорони і збереження культурних цінностей в межах сучасної території України в період ХІХ- поч. ХХ ст. необхідне для формування вітчизняної історії пам’яткознавства на сучасних методологічних засадах. Згідно з ними вивчаються всі явища і процеси відповідної доби в межах сучасної території держави, незалежно від етнічного, конфесійного чи державного походження тих чи інших явищ, артефактів.
Нині в українській історіографії не існує узагальненого дослідження з досвіду охорони та збереження культурних цінностей в ХІХ  на поч. ХХ ст. Окремі регіони України, на той час вирізнялися за своїм політичним, економічним станом, але турбота про національну культурну пам'ять, яка відбилася в культурній спадщині, була саме тим духовним чинником, що об'єднував українські землі. Цей аспект визначено як пріоритетний в даному дисертаційному дослідженні.
Отже, дане дослідження необхідне для з'ясування шляхів становлення української культури, її своєрідності та різноманітності, її внеску до скарбниці світової культури і зрештою-визначення шляхів подальшого розвитку пам’яткознавства та збереження пам'яток культурної спадщини. Вивчення історії становлення системи охорони культурних цінностей у ХІХ поч. ХХ ст. в Україні сприятиме, з одного боку, формуванню національної свідомості, а з другого-творчому використанню досвіду минулого в пам'яткоохоронній сфері. Усе сказане вище дозволяє краще зрозуміти актуальність теми дисертаційного дослідження.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Обраний напрямок дослідження пов’язаний з підготовкою праць історико-культурного та теоретико-методологічного характеру, над розробкою яких працюють кафедра історії України та музеєзнавства Харківської державної академії культури та кафедра українознавства філософського факультету Харківського національного університету ім.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ ОХОРОНИ КУЛЬТУРНИХ ЦІННОСТЕЙ В УКРАЇНІ (ХІХ - поч. ХХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок