Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГУМАНІЗАЦІЯ ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ В СТАРШИХ КЛАСАХ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ПРИВАТНОЇ ШКОЛИ

ГУМАНІЗАЦІЯ ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ В СТАРШИХ КЛАСАХ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ПРИВАТНОЇ ШКОЛИ

Назва:
ГУМАНІЗАЦІЯ ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ В СТАРШИХ КЛАСАХ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ПРИВАТНОЇ ШКОЛИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,46 KB
Завантажень:
288
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Інститут проблем виховання Академії педагогічних наук України
БАЛТРЕМУС КАТЕРИНА АНАТОЛІЇВНА
УДК 371. 04
ГУМАНІЗАЦІЯ ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ В СТАРШИХ КЛАСАХ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ПРИВАТНОЇ ШКОЛИ
13.00.07 – теорія і методика виховання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Киів - 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті проблем виховання Академії педагогічних наук України
 
Науковий керівник: | кандидат педагогічних наук, старший науковий
співробітник Пустовіт Григорій Петрович, Відділення теорії та історії педагогіки АПН України,
вчений секретар.
Офіційні опоненти: |
доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент АПН України Бутенко Володимир Григорович, Херсонський державний педагогічний університет;
кандидат педагогічних наук Тараненко Ірина Глібівна, Інститут засобів навчання АПН України, старший науковий співробітник, завідувачка інформаційно-аналітичним центром педагогічних інновацій.
Провідна установа: |
Кіровоградський педагогічний університет ім.В.Вінниченка, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м.Кіровоград.

 
Захист відбудеться “18” лютого 2003 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.454.01 в Інституті проблем виховання АПН України за адресою: 04060 м. Киів, вул. М.Берлинського, 9, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту проблем виховання АПН України (04060 м. Киів, вул. М.Берлинського, 9).
Автореферат розісланий “17” січня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.П. Пустовіт
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження обумовлена загостренням протиріч між об’єктивною необхідністю гуманізації освіти і її сучасним станом, між процесами саморозвитку особистості і системою традиційного нормовідповідного навчання та виховання, а також недостатньою розробленістю теоретичних основ означеної проблеми.
На сучасному етапі розвитку Української держави особливої актуальності набуває проблема створення умов для формування особистості, яка має високий рівень самосвідомості, творчої активності, відповідальності, керується у своїй суспільно корисній діяльності та поведінці гуманістичними цінностями. Таку людину може виховати школа, для якої пріоритетом є розвиток активно-творчих можливостей особистості, її індивідуальних потенцій.
У зв’язку з цим соціальні та педагогічні проблеми гуманізації виховного процесу загальноосвітньої школи стають пріоритетними в українському суспільстві. Це призвело до інтенсифікації пошуків нових, нетрадиційних форм і методів виховання. Слід зважити на те, що у надрах старої системи освіти спочатку сформувались нові підходи до локальних засобів навчання і виховання особистості, а згодом з’явились альтернативні школи з їх цілісними концепціями.
Показово, що альтернативні навчальні заклади більш лабільні та гнучкі, набагато легше адаптуються до сучасних змін у суспільстві, а значить, мають більше можливостей для вдосконалення та гуманізації як змісту освіти, так і застосовування різноманітних активних форм та методів виховання.
Тому спроба побудувати модель гуманного виховного процесу та перевірити її життєспроможність на матеріалі саме приватних шкіл нового типу – це перший етап у вирішенні цієї проблеми. Наступний етап - створення цілісної концепції гуманізації освіти і виховання та широкого запровадження її у практику традиційних загальноосвітніх шкіл.
У дослідженні основна увага надавалась гуманізації виховного процесу старшої школи, оскільки саме цей вік учнів дозволяє ефективно зафіксувати кінцевий результат послідовних дій педагогічного колективу, спрямованих на формування особистісно орієнтованого педагогічного середовища.
Як свідчить аналіз психолого-педагогічної літератури (Л.І.Божович, І.С.Кон та ін.), саме вік ранньої юності є періодом громадянського становлення людини, її соціального самовизначення, активного включення в громадське життя, формування духовних якостей особистості.
Проблема гуманізації навчально-виховного процесу останнім часом набуває особливої актуальності у роботах дослідників – філософів, психологів, педагогів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ГУМАНІЗАЦІЯ ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ В СТАРШИХ КЛАСАХ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ПРИВАТНОЇ ШКОЛИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок