Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІСТОРИЧНІ ЧИННИКИ ФОРМУВАННЯ КОМПОЗИЦІЇ МІСЬКИХ ЦЕНТРІВ ЙОРДАНІЇ

ІСТОРИЧНІ ЧИННИКИ ФОРМУВАННЯ КОМПОЗИЦІЇ МІСЬКИХ ЦЕНТРІВ ЙОРДАНІЇ

Назва:
ІСТОРИЧНІ ЧИННИКИ ФОРМУВАННЯ КОМПОЗИЦІЇ МІСЬКИХ ЦЕНТРІВ ЙОРДАНІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,49 KB
Завантажень:
378
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БУДІВНИЦТВА ТА АРХІТЕКТУРИ
Тайсір Мостафа Абдуль Кадір Раваждех
УДК 72:711.523 (Йор.)
ІСТОРИЧНІ ЧИННИКИ ФОРМУВАННЯ КОМПОЗИЦІЇ
МІСЬКИХ ЦЕНТРІВ ЙОРДАНІЇ
18.00.01-теорія архітектури,
реставрація пам’яток архітектури
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата архітектури
Харків-2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Харківській державній академії міського господарства Міністерства освіти та науки України
Науковий керівник: кандидат архітектури, доцент
Губіна Марія Володимирівна,
Харківська державна академія міського
господарства, кафедра містобудування
Офіційні опоненти: доктор архітектури, професор
Раллєв Олександр Борисович,
зав. кафедрою основ архітектури Одеської
державної технічної академії будівництва
та архітектури
Кандидат архітектури, доцент
Трегуб Наталія Євгенівна,
Харківський художньо-промисловий
інститут, кафедра “Інтер'єр та обладнання”
Провідна установа Придніпровська державна академія будівництва та
архітектури, кафедра архітектурного проектування Міністерства
освіти та науки України,
м.Дніпропетровськ
Захист відбудеться 26 квітня 2001 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради
Д64.056.02 при Харківському державному технічному університеті будівництва та архітектури за адресою: 61002, м.Харків, вул.Сумська, 40; конференц зал архітектурного факультету.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного технічного університету будівництва та архітектури за адресою: м.Харків, вул.Сумська, 40
Автореферат розіслано 24 березня 2001 року
Вчений секретар спеціалізованої ради,
Кандидат архітектури Фоменко О.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Достатньо бурхливий розвиток країн так званого третього світу, з країнами Близького Сходу включно, спричинив динамічне зростання міст, вбираючих у себе найсучасніші досягнення цивілізації, і це стосується, насамперед, соціальних змін у життєдіяльності народів, пов’язаних із сторіччями створеного укладу життя. Це також у значній мірі стосується і освоєння технічного прогресу і не може не впливати на таку важливішу сферу буття, як архітектура, особливо міську. Велика кількість проблем архітектурно-просторової організації різноманітних форм життєдіяльних процесів зосереджуються у головних просторових вузлах реалізації цих процесів - міських центрах. Півторатисячорічна історія розвитку Арабських країн утворила достатньо стійкі прийоми організації і формування міських центрів, котрі стали архітектурним засобом просторової реалізації соціальної, культурної, національної, релігійної, торгової та інших форм життєдіяльності.
Традиції, котрі склалися у формуванні міських центрів, в великій мірі є головними чинниками формування міських центрів з їх громадськими і торговими функціями. Сучасний розвиток міських центрів у країнах Арабського світу, з Йорданією включно, зіткнувся з двома важливими проблемами: з одного боку, з необхідністю йти в ногу з сучасністю, постачаючи населенню усіма можливими засобами обслуговування у сучасних архітектурних формах і технологіях, а з другого боку - з прагненням зберегти найбільш цінні традиції архітектурно-просторової організації зазначених процесів і протистояти уніфікації і космопо-літизації архітектурно-будівельної справи.
Для успішного розв’язання зазначеної проблеми необхідне ретельне вивчення традиційних рішень архітектурних задач композиційно-просторової організації міських центрів в Арабському регіоні, з Йорданією включно. Проблеми історичного розвитку міських центрів і принципів їх формування дуже важливі для розвитку національної архітектури, тому особливу актуальність набуває аналіз процесу їх історичного розвитку, в котрих на перший план виходять функції громадського та торгового обслуговування.
Сучаснi мiськi центри (далi скорочено МЦ) є уособленням довгої дороги розвитку цих функцій, котрi з часом знайшли нові форми організації, контингент споживачiв, прогресивні технології і обладнання, розширений асортимент послуг, включаючи появу численних супутніх послуг.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ІСТОРИЧНІ ЧИННИКИ ФОРМУВАННЯ КОМПОЗИЦІЇ МІСЬКИХ ЦЕНТРІВ ЙОРДАНІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок