Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВірТУАЛЬНА РЕАЛЬНІСТЬ: ОНТОЛОГІЧНИЙ СТАТУС

ВірТУАЛЬНА РЕАЛЬНІСТЬ: ОНТОЛОГІЧНИЙ СТАТУС

Назва:
ВірТУАЛЬНА РЕАЛЬНІСТЬ: ОНТОЛОГІЧНИЙ СТАТУС
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,68 KB
Завантажень:
173
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В.Н. КАРАЗІНА
КАРІНА ОЛЕНА МИКОЛАЇВНА
УДК: 141.312
ВірТУАЛЬНА РЕАЛЬНІСТЬ:
ОНТОЛОГІЧНИЙ СТАТУС
09.00.01 – онтологія, гносеологія, феноменологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Харків – 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі філософії Харківського національного університету радіоелектроніки Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Штанько Валентина Ігорівна,
Харківський національний університет
радіоелектроніки,
завідувач кафедри філософії
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Сухіна Валентина Феофанівна,
Харківський гуманітарний університет
„Народна українська академія”,
завідувач кафедри філософії
кандидат філософських наук, професор
Рибалко Веніамін Кузьмич,
Харківський державний педагогічний
університет ім. Г.С. Сковороди,
професор кафедри філософії
Провідна установа: Інститут філософії ім. Г.С. Сковороди НАН України,
відділ філософської антропології, м. Київ
Захист відбудеться 23.06.2004 р. о 13-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.64.051.06 при Харківському національному університеті
ім. В.Н. Каразіна за адресою 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. IV-65.
З дисертацією можна ознайомитися у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий 21.05.2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Бортник Л.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Довгий час поняття “віртуальний” залишалось на узбіччі філософської думки. Необхідність пошуку його концептуальних засад виникла лише наприкінці ХХ сторіччя і була пов’язана з уведенням терміну “віртуальна реальність” (ВР) та його експансією, спровокованою розвитком інформаційних та телекомунікаційних технологій.
Бум поняття “віртуальний”, зважаючи на властиву йому “розмиту” семантику, дозволив без уточнення суті поширити сферу його використання. Як наслідок, смисловий спектр дефініції виявився ще більш розмитим та амбівалентним. З одного боку, це поняття вживають як синонім уявного, умовного, удаваного, фіктивного, позірного, неістинного, симулятивного, можливого, потенційного, такого, що не підлягає спостереженню, з іншого, – як синонім дійсного, фактичного, актуального, візуально представленого.
За короткий термін (останні 1015 років) поняття “віртуальний” та “віртуальна реальність” набули міждисциплінарного статусу. Їх використовують не лише у квантовій механіці, комп’ютерних науках, ергономіці, але й у психології, медицині, соціології, естетиці.
Популярність понять, їх смислова поліфонія і стрімке поширення сфери використання у науковому та повсякденному дискурсі, складність і неоднозначність феноменів віртуального і віртуальної реальності актуалізують пошук їх всебічного філософського обґрунтування. Метафізичне осмислення стає необхідним і через те, що революційні можливості використання сучасних ВР-технологій, телекомунікаційних та комп’ютерних систем кардинально змінюють і сприйняття світу, і саме середовище людського буття, його географію та екологію, організацію соціального поля і політичних практик, іншими словами – радикально трансформують світ.
За таких умов стає нагальною потреба у з’ясуванні суті понять “віртуальний” і “віртуальна реальність” та особливостей онтологічного статусу феноменів, що ними позначаються.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалась у рамках науково-дослідницької держбюджетної теми кафедри філософії Харківського національного університету радіоелектроніки “Соціокультурні трансформації в процесі становлення інформаційної цивілізації (філософсько-методологічний аналіз) (державна реєстрація № U001347)”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ВірТУАЛЬНА РЕАЛЬНІСТЬ: ОНТОЛОГІЧНИЙ СТАТУС

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок