Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ У МОЛОДИХ СІМЕЙ НАВИЧОК УСВІДОМЛЕНОГО БАТЬКІВСТВА ЗАСОБАМИ СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНОЇ ПІДТРИМКИ В ПІВНІЧНІЙ ІРЛАНДІЇ

ФОРМУВАННЯ У МОЛОДИХ СІМЕЙ НАВИЧОК УСВІДОМЛЕНОГО БАТЬКІВСТВА ЗАСОБАМИ СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНОЇ ПІДТРИМКИ В ПІВНІЧНІЙ ІРЛАНДІЇ

Назва:
ФОРМУВАННЯ У МОЛОДИХ СІМЕЙ НАВИЧОК УСВІДОМЛЕНОГО БАТЬКІВСТВА ЗАСОБАМИ СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНОЇ ПІДТРИМКИ В ПІВНІЧНІЙ ІРЛАНДІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,02 KB
Завантажень:
358
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЛУГАНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
БУНІНА Лариса Миколаївна
УДК 37.013.42
ФОРМУВАННЯ У МОЛОДИХ СІМЕЙ
НАВИЧОК УСВІДОМЛЕНОГО БАТЬКІВСТВА
ЗАСОБАМИ СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНОЇ ПІДТРИМКИ
В ПІВНІЧНІЙ ІРЛАНДІЇ
13.00.05 – соціальна педагогіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Луганськ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Луганському національному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук,
старший науковий співробітник
Звєрєва Ірина Дмитрівна,
Міжнародна благодійна організація „Кожній
дитині”, головний консультант, м. Київ.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук
Лактіонова Галина Михайлівна,
Християнський дитячий фонд,
виконавчий директор, м. Київ;
кандидат педагогічних наук, доцент
Веретенко Тетяна Григорівна,
Харківський національний університет
ім. В.Н. Каразіна, професор
кафедри педагогіки.
Провідна установа: Інститут проблем виховання АПН України,
лабораторія соціальної педагогіки, м. Київ.
Захист відбудеться „ 3 ” листопада 2005 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 29.053.01 у Луганському національному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 91011, м. Луганськ, вул. Оборонна, 2.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Луганського національного педагогічного університету імені Тараса Шевченка (91011, м. Луганськ, вул. Оборонна, 2).
Автореферат розісланий ” 30 ” вересня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.Л. Бутенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. За сучасної економічної й політичної ситуації в Україні інститут сім’ї зазнає серйозних матеріальних та морально-психологічних труднощів і випробувань. Прогресивні зміни, що відбуваються сьогодні в суспільстві, з одного боку, сприяють саморозкриттю, самовизначенню й самоствердженню людини, з іншого – виявляють дефіцит добра й милосердя в стосунках між людьми, у тому числі між членами родини, труднощі сімейного виховання, в основі яких – недостатньо сформований рівень культури батьків щодо виконання ними батьківських функцій та обов’язків.
Проблеми трансформаційного періоду в українському суспільстві відбилися на соціально-економічному становищі та умовах життя всіх категорій сімей. Особливо вони позначилися на молодих сім’ях, від становлення й соціального самопочуття яких залежить і сьогодення, і майбутнє України. Молода сім’я як соціальний інститут, на який в основному покладається вирішення демографічної проблеми й створення найкращих умов для повноцінного розвитку дитини та з яким пов’язуються подальші суспільні перетворення в країні, потребує уважного вивчення та розробки на цій основі відповідних програм її становлення, розвитку й підтримки.
Розв’язання цього завдання певною мірою неможливе без ретельного вивчення передового зарубіжного досвіду. Не випадково Державна національна програма „Освіта” (Україна XXI століття) одним з пріоритетних напрямів виховання визначає розроблення теоретико-методологічних аспектів національної системи виховання з урахуванням вітчизняного та зарубіжного досвіду, організацію родинного виховання та освіти як важливої ланки виховного процесу. У Національній доктрині розвитку освіти України у ХХІ столітті зазначається, що освіта підпорядкована формуванню системи національних інтересів як головних пріоритетів світоглядної культури особистості, і разом з тим вона сприяє оволодінню багатствами світової культури, вихованню поваги до народів світу. Звернення до досвіду інших країн, які мають сформовані традиції в галузі інтеграції всіх виховних сил суспільства, зокрема сімейного виховання, дають можливість виявити позитивні й негативні моменти в організації вітчизняного виховного процесу, обґрунтувати шляхи його вдосконалення.
В усьому світі визначена необхідність соціально-педагогічної допомоги батькам, опікунам та іншим людям, котрі беруть на себе турботу про дітей і відіграють головну роль у їх вихованні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ У МОЛОДИХ СІМЕЙ НАВИЧОК УСВІДОМЛЕНОГО БАТЬКІВСТВА ЗАСОБАМИ СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНОЇ ПІДТРИМКИ В ПІВНІЧНІЙ ІРЛАНДІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок