Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> корозійностійкі бактерицидні мастики на основі епоксиполимерів для захисту бетонних споруд, конструкцій

корозійностійкі бактерицидні мастики на основі епоксиполимерів для захисту бетонних споруд, конструкцій

Назва:
корозійностійкі бактерицидні мастики на основі епоксиполимерів для захисту бетонних споруд, конструкцій
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,36 KB
Завантажень:
268
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
харківський державний технічний університет
будівництва та архітектури
Латорець Катерина Володимирівна
УДК 691:628.2
корозійностійкі бактерицидні мастики
на основі епоксиполимерів для захисту
бетонних споруд, конструкцій
Спеціальність: 05.23.05 – будівельні матеріали та вироби
автореферат
Дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2005


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Харківському державному технічному університеті будівництва та архітектури.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор Яковлєва Раїса Антонівна, завідувач кафедри загальної хімії Харківського державного технічного університету будівництва та архітектури.
Офіційні опоненти: – доктор технічних наук, професор Вандаловський Олександр Георгійович, професор кафедри інженерної геодезії Харківського державного технічного університету будівництва та архітектури; –
кандидат технічних наук, професор Золотов Михайло Сергійович, професор кафедри будівельних конструкцій Харківської національної академії міського господарства.
Провідна установа: Харківський національний автомобільно-дорожний університет (кафедра технології дорожно-будівельних матеріалів).
Захист відбудеться “___” _________________ 2005 р. о ________ год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.056.04 при Харківському державному технічному університеті будівництва та архітектури за адресою: 61002, м. Харків, вул. Сумська, 40.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного технічного університету будівництва та архітектури за адресою: 61002, м. Харків, вул. Сумська, 40.
Автореферат розіслано “___” ________________ 2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, к.т.н., доц. | _____________О.Ю. Крот
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Експлуатація залізобетонних і бетонних трубопроводів водовідведення без протикорозійного захисту впродовж навіть короткого терміну служби призводить до необхідності їхнього перекладання і ремонту. Зараз до 80% залізобетонних трубопроводів України знаходяться в аварійному та передаварійному стані.
Нині ринок України наводнений різними гідроізоляційними матеріалами, що характеризуються високою ефективністю в захисті будівельних конструкцій від водяного середовища. Проте, специфіка корозійних процесів у мережах водовідведення вимагає захисту бетону матеріалами, стійкими до специфічної біогенної сірчанокислотної агресії. Перспективними захисними матеріалами є речовини, які мають крім кислотоізоляційних і бактерицидні властивості.
Дослідженню факторів, що впливають на руйнування конструкцій каналізаційних мереж, присвячені роботи В.І. Бабушкіна, Г.Я. Дрозда, Ф.М. Іванова, Д.Ф. Гончаренка, І.А. Абрамовича, В.Л. Чернявского, В.О. Юрченко, І.В. Корінька та ін.
Одним з методів захисту бетону й залізобетону від корозії є використання керамічної плитки. Проте, для закладання швів між плитками необхідний матеріал зі спеціальними властивостями, такими, як бактерицидність, висока хімічна стійкість, тиксотропність.
Ураховуючи вищевикладені результати патентного пошуку встановлено, що перспективним напрямком у захисті будівельних конструкцій від мікробіологічного впливу є розробка бактерицидних, хімічностійких тиксотропних композицій і матеріалів на основі епоксидних олігомерів шляхом введення мінеральних дисперсних наповнювачів. Бактерицидний вплив захисних покриттів і матеріалів попереджує утворення коррозійно-агресивних метаболітів (кислот біогенного походження). Тим самим забезпечується надійний захист бетонної поверхні споруди від впливу хімічно і біохімічно агресивних середовищ. Тому розробка бактерицидних, хімічностійких тиксотропних епоксиамінних композицій для захисту бетонних і залізобетонних будівельних конструкцій від біохімічної корозії – важливе науково-практичне завдання.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана в рамках координаційного плану Міністерства освіти і науки України “Створення ефективних органічних і неорганічних матеріалів, нових технологій та обладнання для захисту і ремонту систем водовідведення й інших будівельних конструкцій” (№ держ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: корозійностійкі бактерицидні мастики на основі епоксиполимерів для захисту бетонних споруд, конструкцій

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок