Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ УДОСКОНАЛЕННЯ ПРИРОДООХОРОННОЇ ДІЯЛЬНОСТІ НА ЗАЛІЗНИЧНОМУ ТРАНСПОРТІ УКРАЇНИ

Загрузка...

ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ УДОСКОНАЛЕННЯ ПРИРОДООХОРОННОЇ ДІЯЛЬНОСТІ НА ЗАЛІЗНИЧНОМУ ТРАНСПОРТІ УКРАЇНИ / сторінка 5

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ УДОСКОНАЛЕННЯ ПРИРОДООХОРОННОЇ ДІЯЛЬНОСТІ НА ЗАЛІЗНИЧНОМУ ТРАНСПОРТІ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,82 KB
Завантажень:
395
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 

На основі аналізу та критичної оцінки поглядів вчених-економістів на визначення змісту, завдання, економічної сутності природоохоронної діяльності, сформульовано авторське бачення основних категорій, що характерні для діяльності залізничного транспорту з врахуванням його особливостей і специфіки та охорони навколишнього природного середовища в районах обслуговування залізниць.
Доведено, що економічна сутність природоохоронної діяльності на залізничному транспорті полягає у раціональному використанні фінансових ресурсів та зниженні екологічних витрат і платежів за забруднення навколишнього природного середовища за рахунок запровадження природоохоронних заходів. Економічний зміст природоохоронної діяльності на залізничному транспорті складається із зменшення та уникнення нераціональних витрат, зокрема штрафів і платежів за понадлімітні викиди та скиди забруднюючих речовин, зниження зношеності основних виробничих фондів, створення умов для залучення клієнтів, виходячи з відносної екологічної безпечності залізничного транспорту в порівнянні з іншими видами транспорту.
Визначено вихідні засади формування механізму економічного регулювання природоохоронної діяльності на залізничному транспорті, до складу яких входять стягнення плати за забруднення навколишнього природного середовища, економічне стимулювання природоохоронної діяльності, екологізації діяльності усіх ланок транспорту на ринку транспортних послуг.
В дисертації дістала подальший розвиток систематизація природоохоронних заходів залізничного транспорту відповідно до ознак цільового призначення: технологічні природоохоронні заходи, організаційно-технічні, ландшафтні, запобіжні, заходи по правовій охороні і контролю та вперше виокремленні еколого-економічні заходи. Саме на етапі здійснення останніх впроваджується збір та аналіз даних щодо екологічних витрат, капітальних вкладень в природоохоронні об’єкти, порівняння фактичних показників впливу на навколишнє природне середовище з нормативними, створення систем кредитування природоохоронної діяльності за допомогою екологічних фондів тощо.
Аналіз впливу діяльності підприємств та об’єктів залізничного транспорту на природне середовище дав можливість виділити структурні компоненти галузі і розробити схему їх впливу на навколишнє природне середовище (рис. ). З’ясовано, що для запобігання та зменшення негативного впливу на навколишнє природне


середовище необхідно вживати не тільки суто інженерні заходи, а й підвищити дієвість організаційно-економічних важелів природоохоронної роботи.
В дисертаційному дослідженні було проаналізовано світовий досвід застосування в природоохоронній діяльності таких економічних інструментів, як екологічні податки та платежі, депозитні компенсаційні системи, маркетабельні дозволи та субсидії. За умови прийняття необхідної нормативно-правової бази, для підприємств залізничного транспорту обґрунтована доцільність використання компенсаційної системи, яка спрямована на стимулювання природоохоронної діяльності.
В дисертації визначено та обґрунтовано принципи, відповідно до яких повинна проводитися розробка і впровадження перспективних економічних інструментів, серед яких необхідно виокремити принцип стимулювання природоохоронної діяльності та її економічної ефективності. Так, серед заходів щодо стимулювання природоохоронної діяльності запропоновано формування власних фондів охорони навколишнього природного середовища з наступним кредитуванням природоохоронних заходів підприємств залізничного транспорту, спрямованих на зниження викидів і скидів забруднюючих речовин, зменшення споживання природних ресурсів, на розвиток екологічно безпечних технологій природокористування на транспорті.
В дисертаційному дослідженні проаналізовано еволюцію методичних підходів вітчизняних вчених-економістів до оцінки ефективності природоохоронних заходів та запропоновано власний підхід, що ґрунтується на співвідношенні обсягів витрат на природоохоронну діяльність з врахуванням термінів, протягом яких здійснюється діяльність підприємств залізничного транспорту.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ УДОСКОНАЛЕННЯ ПРИРОДООХОРОННОЇ ДІЯЛЬНОСТІ НА ЗАЛІЗНИЧНОМУ ТРАНСПОРТІ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок