Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ УДОСКОНАЛЕННЯ ПРИРОДООХОРОННОЇ ДІЯЛЬНОСТІ НА ЗАЛІЗНИЧНОМУ ТРАНСПОРТІ УКРАЇНИ

ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ УДОСКОНАЛЕННЯ ПРИРОДООХОРОННОЇ ДІЯЛЬНОСТІ НА ЗАЛІЗНИЧНОМУ ТРАНСПОРТІ УКРАЇНИ / сторінка 6

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ УДОСКОНАЛЕННЯ ПРИРОДООХОРОННОЇ ДІЯЛЬНОСТІ НА ЗАЛІЗНИЧНОМУ ТРАНСПОРТІ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,82 KB
Завантажень:
395
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 

Для оцінки впливу діяльності залізничного транспорту на навколишнє природне середовище та витрат на природоохоронну діяльність залізничного транспорту запропоновано використання множинного регресивного аналізу на основі попередньо обраних змінних. Використання цього методу дозволяє отримати більш повну оцінку впливу діяльності залізничного транспорту на навколишнє природне середовище, встановити зв’язок між різними факторами впливу та їх наслідками. Завдяки цьому створюється можливість планування та прогнозування не тільки природоохоронних витрат, а й інших показників природоохоронної роботи.
У другому розділі „Характер і особливості розвитку залізничного транспорту та природоохоронної діяльності на його об’єктах” розглянуто сучасний стан розвитку залізничного транспорту та охорони навколишнього середовища, здійснено аналіз впливу залізничного транспорту на компоненти природи, визначено етапи формування і становлення організаційно-економічного механізму природоохоронної діяльності на залізничному транспорті.
В дисертаційному дослідженні проаналізовано фінансово-економічну діяльність Укрзалізниці за період з 1996 по 2001 роки, що свідчить про досягнення певної її стабільності завдяки поліпшенню процесу розрахунків за перевезення вантажів, ліквідації посередництва та бартеризації, а також реалізації на залізницях заходів програми додаткового одержання та економії коштів, посилення контролю за укладанням господарських договорів, оптимізації закупівельних цін на товарно-матеріальні цінності тощо.
Аналіз динаміки вантажообігу на залізничному транспорті показав, що протягом 1996-1999 років мала місце тенденція до його зменшення в цілому по Укрзалізниці, але, починаючи з 2000 року, вантажообіг збільшується. Слід зазначити, що з 2001 року почали обліковуватися обсяги перевезення залізницями України небезпечних вантажів, лідируюче положення серед яких склали вантажі 3 класу небезпеки. Це мало важливе значення для оцінки впливу залізничного транспорту на екологічну ситуацію.
В дисертаційному дослідженні систематизовано джерела забруднення водного середовища, атмосферного повітря, земельних ресурсів, створення шуму і вібрації. Вперше показано зв’язок між основними джерелами забруднення, зокрема, підрозділами локомотивного і вагонного господарства, шпалопросочувальними та щебеневими заводами, пасажирськими, вантажними і сортувальними станціями, пересувними об’єктами з їх впливом на різні компоненти природи, створення шуму та вібрації.
Вперше зроблено комплексний структурний аналіз використання залізничним транспортом України водних ресурсів, стану викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, витрат на охорону навколишнього природного середовища, що дозволило отримати уточнені якісні і кількісні параметри впливу залізничного транспорту на атмосферне повітря, водні басейни, земельні ресурси та обґрунтувати основні напрями його пом’якшення.
Проведені дослідження дозволили встановити, що показники водокористування та забруднення атмосферного повітря залізничним транспортом тісно пов’язані з показниками його роботи. Так, при зниженні обсягів вантажообігу та пасажирообігу, ці показники зменшувалися, а після стабілізації ситуації на залізничному транспорті та зростання обсягів роботи відбулося відповідне зростання кількісних характеристик водокористування та забруднення атмосферного повітря.
Запропоновані в дисертації методичні підходи щодо оцінки ефективності природоохоронних заходів на залізничному транспорті, зокрема, визначення загального показника впливу діяльності залізничного транспорту на навколишнє природне середовище та зведеного показника ефективності витрат на природоохоронну діяльність, узагальнено відображають особливості цього впливу і можуть бути використані для прогнозної оцінки негативного впливу діяльності залізничного транспорту на навколишнє природне середовище.
Для оцінки рівня впливу діяльності залізничного транспорту на навколишнє природне середовище використано багатокритеріальний аналіз, який ґрунтувався на даних щодо обсягів викидів забруднюючих речовин в атмосферу стаціонарними джерелами забруднення та забору води підприємствами Укрзалізниці, експлуатаційною довжиною залізничних колій.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ УДОСКОНАЛЕННЯ ПРИРОДООХОРОННОЇ ДІЯЛЬНОСТІ НА ЗАЛІЗНИЧНОМУ ТРАНСПОРТІ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок