Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОНВЕРГЕНЦІЯ ФОНОВОАКТИВНИХ ПРЕГАНГЛІОНАРНИХ ВХОДІВ НА НЕЙРОНІ СИМПАТИЧНОГО ГАНГЛІЯ

КОНВЕРГЕНЦІЯ ФОНОВОАКТИВНИХ ПРЕГАНГЛІОНАРНИХ ВХОДІВ НА НЕЙРОНІ СИМПАТИЧНОГО ГАНГЛІЯ

Назва:
КОНВЕРГЕНЦІЯ ФОНОВОАКТИВНИХ ПРЕГАНГЛІОНАРНИХ ВХОДІВ НА НЕЙРОНІ СИМПАТИЧНОГО ГАНГЛІЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,45 KB
Завантажень:
461
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗІОЛОГІЇ ІМ. О.О. БОГОМОЛЬЦЯ
Маслов Віталій Юрійович
УДК 577.3; 612.89; 612.822.3
КОНВЕРГЕНЦІЯ ФОНОВОАКТИВНИХ ПРЕГАНГЛІОНАРНИХ ВХОДІВ НА НЕЙРОНІ СИМПАТИЧНОГО ГАНГЛІЯ
03.00.02 – біофізика
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ 2005


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано у Інституті фізіології ім. О.О. Богомольця Національної Академії Наук України
Наукові керівники: доктор біологічних наук, професор,
академік НАН України
Скок Володимир Іванович
Інститут фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України,
завідувач відділом фізіології вегетативної нервової системи
доктор біологічних наук
Фєдулова Світлана Анатоліївна
Інститут фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України,
завідувач лабораторією синаптичної передачі
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук
Костюков Олександр Іванович
Інститут фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України
завідувач відділом фізіології рухів
кандидат біологічних наук, доцент
Пасічніченко Олег Михайлович
Київський Національний Університет імені Тараса Шевченка, біологічний факультет,
доцент кафедри фізіології людини та тварин
Провідна установа: Інститут біохімії ім. О.В.Палладіна НАН України, м. Київ
Захист відбудеться " 21 " червня 2005 р. о " 14 " годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .198.01 при Інституті фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України за адресою: вул. Богомольця, 4, Київ 01024.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України за адресою: вул. Богомольця, 4, Київ 01024.
Автореферат розісланий 19.05.2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор біологічних наук З.О. Сорокіна-Маріна


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Дослідження синаптичної передачі та нейронної організації вегетативних гангліїв є важливим не лише у зв'язку з їх роллю у регуляції діяльності внутрішніх органів та серцево-судинної системи, але і представляє великий інтерес для нейрофізіології у цілому. Вегетативні ганглії, у першу чергу симпатичні паравертебральні, є системами з відносно простими нервовими зв'язками, що робить їх зручними моделями при дослідженні процесів передачі інформації у нервовій системі. Це перш за все стосується таких фундаментальних закономірностей будови нервової системи як конвергенція та дивергенція пресинаптичних аксонів.
Вегетативні нейрони, що іннервують різні органи-мішені, відрізняються за своїми електрофізіологічними, фармакологічними, нейрогістохімічними властивостями, а також за характеристиками фонової активності (Janig, McLachlan, 2003). Найвиразніше фармакологічна специфічність проявляється у різній чутливості синаптичної передачі у симпатичних та парасимпатичних гангліях до дії ряду речовин. Одна з таких сполук, N-децилтропін бромід, має високу селективність блокування у парасимпатичних шляхах (Skok et al., 1991). Інтерес до специфічних парасимпатолітиків викликаний у першу чергу тим, що підвищення парасимпатичного тонусу є однією з основних причин розвитку різних захворювань, наприклад, виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки (Okumura et al., 1990). У зв'язку з цим було важливим з'ясувати з якою саме частиною молекули цієї речовини пов'язана її специфічна дія, що має значення як для дослідження механізмів гангліоблокуючої дії, так і для можливості створення нових селективних гангліоблокаторів.
Багато припущень щодо функціональної ролі гангліїв у передачі імпульсації грунтуються на результатах, отриманих на ізольованих препаратах при синхронному подразненні усіх волокон, що конвергують на нейронах. Проте це не давало можливості дослідити особливості передачі імпульсації через ганглії у природніх умовах. У першу чергу це стосується поодинокого та множинного входів до нейронів симпатичних гангліїв (Skok, Ivanov, 1983). Хоча постсинаптичні процеси у нейронах гангліїв добре відомі, але характер активності та організація цих входів залишаються дослідженими недостатньо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: КОНВЕРГЕНЦІЯ ФОНОВОАКТИВНИХ ПРЕГАНГЛІОНАРНИХ ВХОДІВ НА НЕЙРОНІ СИМПАТИЧНОГО ГАНГЛІЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок