Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТвердІ градІЄнтнІ покрИття ТА Електронно-ПРОМЕНЕВА технологІя Їх оТРИМАННЯ

ТвердІ градІЄнтнІ покрИття ТА Електронно-ПРОМЕНЕВА технологІя Їх оТРИМАННЯ

Назва:
ТвердІ градІЄнтнІ покрИття ТА Електронно-ПРОМЕНЕВА технологІя Їх оТРИМАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,97 KB
Завантажень:
4
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут електрозварювання ім. Є.О.Патона
МаринсЬкий
Андрій Георгійович
УДК 669.187.526
ТвердІ градІЄнтнІ покрИття ТА Електронно-ПРОМЕНЕВА технологІя Їх оТРИМАННЯ
Спеціальність 05.16.07
"МеталургІя вИсокочистиХ металІв Та
спецІальнИх сплавІв
Автореферат
дисертація на здобуття наукового ступеню
кандидата технічних наук
Київ 2003
Дисертація є рукопис.
Робота виконана в Інституті електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор,
академік НАНУ
Мовчан Борис Олексійович,
Інститут електрозварювання ім. Є.О. Патона НАНУ,
завідувач відділом.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор,
член.-кор. НАНУ
Ошкадеров Станіслав Петрович
Інститут металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАНУ,
завідувач відділом.
доктор технічних наук, с.н.с.,
Демчишин Анатолій Васильович,
Інститут електрозварювання ім. Є.О. Патона НАНУ,
провідний науковий співробітник.
Провідна установа: Національний технічний Університет України
“Київський політехнічний інститут”, м. Київ,
зварювальний факультет,
кафедра “Відновлення деталей машин”.
 
 
Захист відбудеться 21.05.2003 р. о _12_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради
Д 26.182.01 при Інституті електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України за адресою: 03680, м.Київ-150, МСП, вул. Боженка, 11.
З дисертацією можна ознайомитися в науково-технічній бібліотеці Інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України.
Автореферат розісланий 15 квітня 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
доктор технічних наук Л.С. Киреєв
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Дисертаційна робота присвячена дослідженню і розробці електронно-променевої технології одержання твердих градієнтних покриттів на основі карбідів перехідних металів.
Актуальність теми. Застосування традиційних методів підвищення властивостей і службових характеристик деталей та інструментів, схильних до активного абразивного зносу і корозії, за рахунок складного легування матеріалів досить обмежено через дефіцитність та високу вартість ряду елементів, та в значній мірі вже вичерпало себе. Це обумовлює усе більш широке використання захисних покриттів. В усьому світі найсерйозніша увага приділяється розробці нових видів покриттів і передових методів їх отримання. При цьому актуальною задачею є створення нових композиційних матеріалів і покриттів, що володіють підвищеною поверхневою зносостійкістю при відносно високій міцності та в’язкості. Захисні покриття на основі таких матеріалів мають значний потенціал стосовно істотного підвищення їх службових характеристик і збільшення терміна служби деталей та інструментів.
Особливе місце серед покриттів займають системи з дискретними і безперервними градієнтами складу і структури. Шляхом створення покриття з відповідними профілями концентрацій і структури можливо одержання системи з заздалегідь заданими властивостями по товщині. Закон зміни властивостей може варіюватися в залежності від задач, які ставляться перед покриттями; він же визначає їх унікальні службові характеристики.
Значні успіхи в області порошкової металургії та плазмохімії сприяли створенню різноманітних градієнтних конструкційних і функціональних матеріалів, а також технологій їх отримання. Водночас, як показали дослідження, проведені в Міжнародному центрі електронно-променевих технологій Інституту електрозварювання ім. Є.О.Патона НАН України, процеси електронно-променевого випару і конденсації у вакуумі (ЕПТ) мають ряд істотних переваг (у першу чергу, в області осадження покриттів) і можуть реально доповнити арсенал наявних технологічних засобів. Проте, дослідження в області ЕПТ твердих градієнтних матеріалів і, насамперед, карбідів, дуже обмежені, що і визначає актуальність даної роботи.
У роботі подані результати дослідження основних закономірностей одержання твердих функціональних градієнтних покриттів, що осаджуються методом електронно-променевого випару і конденсації у вакуумі, а також деякі їх характеристики. При цьому основна увага приділялась системам на основі карбідів титана, хрома і бора, застосовуваним (або перспективним) для захисту інструмента та відповідальних деталей машин, схильних до абразивного зносу та корозії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ТвердІ градІЄнтнІ покрИття ТА Електронно-ПРОМЕНЕВА технологІя Їх оТРИМАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок