Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Українська Традиційна весільна обрядовість Одещини (20-80-ті рр. ХХ ст.)

Українська Традиційна весільна обрядовість Одещини (20-80-ті рр. ХХ ст.)

Назва:
Українська Традиційна весільна обрядовість Одещини (20-80-ті рр. ХХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,02 KB
Завантажень:
374
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Національна академія наук україни
інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім.М.Т.Рильського
Петрова Наталія Олександрівна
УДК 392.5(=161.2):94(477.74)(043.3)
Українська Традиційна весільна обрядовість Одещини
(20-80-ті рр. ХХ ст.)
Спеціальність 07.00.05 – етнологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ - 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі археології та етнології України Одеського національного університету ім.І.І.Мечникова Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор,
Станко Володимир Никифорович
професор кафедри археології та етнології України
Одеського національного університету
ім.І.І.Мечникова
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор,
Борисенко Валентина Кирилівна,
професор кафедри етнології та краєзнавства
Київського національного університету
ім. Тараса Шевченка
кандидат історичних наук, доцент
Глушко Михайло Степанович,
доцент кафедри етнології
Львівського національного університету ім. Івана Франка
Провідна установа: Інститут політичних та етнонаціональних досліджень
НАН України
Захист відбудеться “26” лютого 2004 р. о 11.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.227.01 в Інституті мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім.М.Т.Рильського НАН України (01001, Київ, вул.Грушевського,4)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім.М.Т.Рильського НАН України (Київ, вул.Грушевського, 4).
Автореферат розісланий “ 22 ” січня 2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради
кандидат філологічних наук О.О.Микитенко
Загальна характеристика дисертації
Актуальність теми. В традиційній культурі українців весілля як обрядовий інститут є одним з найконсервативніших, і це дає змогу використовувати його як джерело для вивчення різноманітних сфер життя, простежити складний і тривалий шлях еволюції і трансформації суспільства та культури. Для дослідження цих процесів потрібне відтворення весільної обрядовості як системи, що складається з низки різноманітних обрядів. Така робота в нашому регіоні ще не проводилась, а актуальність її очевидна.
Як і інші сфери духовного життя, весільна обрядовість змінювалась під впливом конкретних, але різних чинників регіонального характеру. Так, в Буджаку — це взаємодія українців з болгарами, гагаузами, молдованами, росіянами, тоді як у південних районах лісостепу, на межі зі степом Буго-Дністровського межиріччя, де українці чисельно домінували і домінують, розвиток традиційної культури відбувався в інших умовах. В лісостепових районах українців чисельно значно більше, хоч і тут збереглись окремі поселення переважно з молдавським населенням. Дещо інший етнічний склад степового Буго-Дністровського межиріччя, але і тут українці чисельно переважають. Натомість зростає питома вага іноетнічних поселень (молдавських, болгарських, російських). В поліетнічних регіонах Одещини характер розселення позначався на розвиткові традиційної культури українців в цілому і весільної обрядовості зокрема, відтак проблема вивчення регіональних відмінностей українського весілля потребує свого вирішення.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема дисертації є складовою планових науково-дослідних тем: “Культурно-побутові процеси на Одещині в ХІХ – ХХ ст.”, держреєстрація № 0199U003116; “Історія етнонаціональних процесів на Одещині” держреєстрація № 0199U003114, які виконувались на кафедрі археології та етнології України історичного факультету Одеського національного університету ім.І.І.Мечникова.
Метою і завданнями роботи є характеристика традиційної весільної обрядовості українців Одещини в 20-80-ті рр. ХХ ст., визначення її загальноукраїнських та регіонально-специфічних рис на основі дослідження форм дошлюбного спілкування молоді, відтворення структури весільної обрядовості українців, з’ясування регіональних особливостей весілля, введення в науковий обіг нової інформації про семантику і символіку обрядів та весільних атрибутів, функціональне значення окремих елементів весільного ритуалу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Українська Традиційна весільна обрядовість Одещини (20-80-ті рр. ХХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок