Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГРУНТОВІ ФРИТИ ДЛЯ ЕЛЕКТРОСТАТИЧНОГО ЕМАЛЮВАННЯ ПОБУТОВОЇ ТЕХНІКИ З МАЛОВУГЛЕЦЕВИХ СТАЛЕЙ

ГРУНТОВІ ФРИТИ ДЛЯ ЕЛЕКТРОСТАТИЧНОГО ЕМАЛЮВАННЯ ПОБУТОВОЇ ТЕХНІКИ З МАЛОВУГЛЕЦЕВИХ СТАЛЕЙ

Назва:
ГРУНТОВІ ФРИТИ ДЛЯ ЕЛЕКТРОСТАТИЧНОГО ЕМАЛЮВАННЯ ПОБУТОВОЇ ТЕХНІКИ З МАЛОВУГЛЕЦЕВИХ СТАЛЕЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,83 KB
Завантажень:
38
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
“ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ інститут”
Шалигіна Оксана Володимирівна
УДК 666.2
ГРУНТОВІ ФРИТИ ДЛЯ ЕЛЕКТРОСТАТИЧНОГО ЕМАЛЮВАННЯ
ПОБУТОВОЇ ТЕХНІКИ З МАЛОВУГЛЕЦЕВИХ СТАЛЕЙ
Спеціальність 05.17.11 - технологія тугоплавких неметалічних матеріалів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі технології кераміки, вогнетривів, скла та
емалей Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України, м. Харків.
Науковий керівник : доктор технічних наук, професор
Брагіна Людмила Лазарівна,
Національний технічний університет
“Харківський політехнічний інститут”,
професор кафедри технології кераміки,
вогнетривів, скла та емалей
Офіційні опоненти : доктор технічних наук, професор
Ситник Римма Дмитрівна,
Національний технічний університет
“Харківський політехнічний інститут”,
професор кафедри органічної хімії,
біохімії та мікробіології
кандидат технічних наук, доцент
Литовченко Сергій Володимирович,
Харківський національний університет
ім. В.Н. Каразіна, м. Харків, доцент кафедри
матеріалів реакторобудування
Провідна установа: Національний університет
“Львівська політехніка”,
кафедра хімічної технології кераміки і скла,
м.Львів
Захист відбудеться “5” жовтня 2006 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.050.03 у Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут” за адресою:
61002, м. Харків-2, вул. Фрунзе, 21.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”.
Автореферат розісланий “29” серпня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Сахненко М.Д.
ЗагАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Однією з найважливіших умов розвитку економіки України є підвищення якості та конкурентоспроможності промислових виробів шляхом впровадження нових матеріалів та передових енерго- і ресурсозберігаючих технологій. В емалювальній галузі це технології, які передбачають нанесення покриттів в електричному полі. Вони широко використовуються в світі при виробництві побутової техніки, санітарно-технічного обладнання, архітектурно-будівельних деталей, нагрівальної апаратури.
Найбільш перспективною технологією виробництва таких виробів із тонколистової сталі, а саме деталей електро- та газових плит, є електростатичне порошкове емалювання з одноразовим випалом ґрунтового та покривного шарів - PUESTA 2C/1F. Переваги цієї технології полягають у можливості одержання високоякісних емалевих покриттів при повній автоматизації виробничих процесів, значному зниженні енерговитрат за рахунок виключення операції сушки, практично цілковитій безвідходності виробництва, високій економічності та екологічності. Реалізація цієї технології за кордоном здійснюється лише за умови використанням спеціально розроблених марок сталей, які відрізняються від звичайних емалювальних маловуглецевих сталей наявністю в своєму складі мікролегуючих добавок, вмістом вуглецю не більше 0,02 % та високою якістю поверхні прокату.
Через відсутність в Україні виробництва таких сталей та велику кількість дефектів в покриттях при емалюванні за режимом 2C/1F виробів із звичайних маловуглецевих сталей на вітчизняних підприємствах, що випускають побутову техніку, технологія PUESTA використовувалась лише з окремим випалом ґрунтового та покривного шарів (2C/2F) та готових імпортних емалевих порошків.
Необхідність реалізації в Україні енерго- та ресурсозберігаючої технології PUESTA 2C/1F і відмови від імпорту вартісних емалевих порошків обумовила постановку актуальної задачі – розробки наукових основ синтезу ґрунтових фрит на основі сировинної бази України для електростатичного порошкового емалювання вітчизняних маловуглецевих сталей з однократним випалом ґрунтового і покривного шарів та впровадження цієї технології у виробництво побутових плит.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ГРУНТОВІ ФРИТИ ДЛЯ ЕЛЕКТРОСТАТИЧНОГО ЕМАЛЮВАННЯ ПОБУТОВОЇ ТЕХНІКИ З МАЛОВУГЛЕЦЕВИХ СТАЛЕЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок