Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ІСТОРИЧНОГО КРАЄЗНАВСТВА НА ЧЕРКАЩИНІ В 50-90-х РОКАХ ХХ ст.

РОЗВИТОК ІСТОРИЧНОГО КРАЄЗНАВСТВА НА ЧЕРКАЩИНІ В 50-90-х РОКАХ ХХ ст.

Назва:
РОЗВИТОК ІСТОРИЧНОГО КРАЄЗНАВСТВА НА ЧЕРКАЩИНІ В 50-90-х РОКАХ ХХ ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,64 KB
Завантажень:
147
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМ. В.Н.КАРАЗІНА
Поставнича Марина Вікторівна
УДК 908: 93-99 (477.46)
РОЗВИТОК ІСТОРИЧНОГО КРАЄЗНАВСТВА
НА ЧЕРКАЩИНІ В 50-90-х РОКАХ ХХ ст.
07.00.01 – історія України
 
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
 
Харків – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії України Черкаського державного університету ім.Б.Хмельницького Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник - кандидат історичних наук, доцент
МЕЛЬНИЧЕНКО ВАСИЛЬ МИКОЛАЙОВИЧ,
Черкаський державний університет
ім.Б.Хмельницького,
в.о. завідувача кафедри історії України
Офіційні опоненти - доктор історичних наук, професор
ЕПШТЕЙН АРКАДІЙ ІСАКОВИЧ,
Національний аерокосмічний університет
ім. М.Є.Жуковського (м.Харків),
професор кафедри політології
 
- кандидат історичних наук, доцент
РЯБОКОБИЛА ОЛЕНА ОЛЕКСАНДРІВНА,
Харківський інститут соціального прогресу
Провідна установа - Інститут історії України НАН України,
відділ регіональних проблем історії України
(м.Київ)
 
Захист відбудеться 18.10.2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.10 в Харківському національному університеті ім. В.Н.Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи,4, ауд. IV – 65.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна за адресою: 61077, м.Харків, пл.Свободи, 4.
Автореферат розісланий 17.09.2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Пугач Є.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Активні і всеохоплюючі процеси національно-культурного відродження, що набули в незалежній Україні незворотного характеру, супрводжуються зростанням інтересу не тільки до загальної історії нашої держави, а й до минулого окремих її регіонів. З огляду на це, підвищеної уваги науковців вимагають проблеми історичного краєзнавства, зокрема дослідження особливостей становлення і розвитку його як важливого регіонального компоненту історичної науки і дієвого засобу громадянського виховання.
Актуальність теми зумовлена також тим, що історико-краєзнавчі дослідження в сучасних умовах за своєю природою стали масовими формами залучення широких верств громадськості до вивчення місцевої історії. Звернення до цієї теми набуває особливої актуальності ще й тому, що відроджене українське краєзнавство вже оформилося у специфічну систему професійної і аматорської діяльності, яка працює на розширення меж історичного пізнання і має помітний вплив на суспільну свідомість. Використанню пізнавально-виховного потенціалу історичного краєзнавства сприяє грунтовне вивчення історії краєзнавчого руху і творче осмислення досвіду, напрацьованого краєзнавцями різних регіонів України, кожен з яких має свої самобутні історико-краєзнавчі традиції.
Досить рельєфно особливості процесу відродження і розвитку історичного краєзнавства на регіональному рівні в 50-90-х роках ХХ ст. прослідковуються на прикладі Черкаської області – невід'ємної частини незалежної Української держави, її унікального історичного регіону, з яким пов'язано багато ключевих подій вітчизняної історії, життя і діяльність геніальних постатей України – Богдана Хмельницького і Тараса Шевченка. Краєзнавці Черкащини, продовжуючи справу своїх попередників 1920-х років, багато зробили для розгортання у повоєнні і наступні роки історико-краєзнавчого руху. Цілеспрямована, не скута ідеологічними догмами дослідницько-пошукова робота розпочалася в області в 1990-х роках з проголошенням незалежності України.
Однак, на відміну від інших регіонів України, насамперед Харківщини, Донеччини, Полтавщини, де вже здійснені комплексні дослідження різних періодів історії краєзнавчого руху, багатогранна робота краєзнавців відомої своєю багатою історією Черкащини, до цього часу залишалася поза межами наукового узагальнення. Тому актуальною і цілком логічною є необхідність всебічно розглянути і на основі критичного аналізу дати об'єктивну оцінку діяльності краєзнавчих установ і громадських об'єднань, окремих дослідників минувшини краю, які в складних умовах тоталітарної системи проводили значну роботу по вивченню і популяризації місцевої історії, закладаючи основи для розвитку історичного краєзнавства в умовах незалежної України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: РОЗВИТОК ІСТОРИЧНОГО КРАЄЗНАВСТВА НА ЧЕРКАЩИНІ В 50-90-х РОКАХ ХХ ст.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок