Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОРАЛЬНЕ ВИХОВАННЯ УЧНІВ УКРАЇНСЬКИХ ШКІЛ БУКОВИ НИ (ДРУГА ПОЛОВИНА XIX - ПОЧАТОК XX СТОЛІТТЯ)

МОРАЛЬНЕ ВИХОВАННЯ УЧНІВ УКРАЇНСЬКИХ ШКІЛ БУКОВИ НИ (ДРУГА ПОЛОВИНА XIX - ПОЧАТОК XX СТОЛІТТЯ)

Назва:
МОРАЛЬНЕ ВИХОВАННЯ УЧНІВ УКРАЇНСЬКИХ ШКІЛ БУКОВИ НИ (ДРУГА ПОЛОВИНА XIX - ПОЧАТОК XX СТОЛІТТЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,31 KB
Завантажень:
246
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ПРИКАРПАТСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ВАСИЛЯ СТЕФАНИКА
Ковальчук Інна Владиславівна
УДК 37(477.85)"1869/1918"
МОРАЛЬНЕ ВИХОВАННЯ УЧНІВ УКРАЇНСЬКИХ ШКІЛ БУКОВИ
НИ (ДРУГА ПОЛОВИНА XIX - ПОЧАТОК XX СТОЛІТТЯ)
13.00.01 -загальна педагогіка та історія педагогіки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук
Івано-Франківськ - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник кандидат педагогічних наук, доцент Пенішкевнч Одарка Іванівна, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, завідувач кафедри педагогіки.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор, дійсний член АПН України, депутат Верховної Ради України ФіліпчукГеоргійГеоргійович, Верховна Рада України;
кандидат педагогічних наук, доцент Герцюк Дмитро Дмитрович,
Львівський національний університет імені Івана Франка, завідувач кафедри педагогіки.
Провідна установа: Тернопільський державний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, кафедра педагогіки. Міністерство освіти і науки У країни, М.Тернопіль.
Захист відбудеться “14” грудня 2001 р. о 14 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 20.051.01 у Прикарпатському університеті імені Василя Стефаника за адресою: 76000, м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 57, конференц-зала.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Прикарпатського університету імені Василя Стефаника (76000, м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 57)
Автореферат розісланий “ІЗ” листопада 2001 p.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради O.C. Рега
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. На сучасному етапі розвитку української держави постала необхідність формування нової виховної парадигми, основним важелем якої була б гуманність, що передбачає перехід до морального суспільства. Це завдання висуває на перший план потребу розробки методологічних основ морального виховання як вагомого засобу соціалізації особистості, інтегрування її у систему суспільних відносин, побудованих на засадах рівності, відповідальності, чесності, толерантності, віротерпимості, почуття власної гідності. Обгрунтування шляхів удосконалення форм і методів морального виховання пов'язане з низкою загальнодержавних програм, зокрема тих, що стосуються зміцнення суверенітету України, забезпечення прав і свобод людини. Їх положення лягли в основу Державної національної програми "Освіта" (Україна XXI століття), Національної доктрини розвитку освіти України у XXI столітті, Концепції національного виховання. Концепції виховання дітей та молоді у національній системі освіти. Закону України "Про загальну середню освіту". У документах наголошується на необхідності формування у школярів національної свідомості, почуття національної гідності, шанобливого ставлення до історії, культури, рідної мови, народних традицій та звичаїв, загальнолюдських якостей.
Для успішної реалізації визначених цілей необхідно звернутися до історії української школи, до особливостей національного виховання в минулому, щоб переосмислити та творчо використати багатші досвід наших попередників.
У цьому плані викликає інтерес організація та здійснення виховного впливу на учнів у школах Буковини другої половини ХХ -початку XX століття, коли в цьому регіоні відбувалися активні процеси національно-культурного відродження. Аналіз теорії і практики українського шкільництва в даному регіоні, зокрема, виховання школярів, показує, як у складних умовах обмежених конституційних свобод і гарантій Австро-Угорської імперії буковинські педагоги виробили власний підхід до виховання, поєднавши здобутки української народної педагогіки та європейської педагогічної думки.
Дослідження теорії і практики морального виховання у народних і середніх школах Буковини того періоду стане ще одним внеском у формування цілісної картини історичного розвитку освіти в Україні, забезпечить успішну реалізацію державної політики, спрямованої на відродження і подальший розвиток національної системи виховання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МОРАЛЬНЕ ВИХОВАННЯ УЧНІВ УКРАЇНСЬКИХ ШКІЛ БУКОВИ НИ (ДРУГА ПОЛОВИНА XIX - ПОЧАТОК XX СТОЛІТТЯ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок