Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Соціально-економічний, суспільний та культурний розвиток Північної Бессарабії у другій половині ХІХ – на початку ХХ ст.

Соціально-економічний, суспільний та культурний розвиток Північної Бессарабії у другій половині ХІХ – на початку ХХ ст.

Назва:
Соціально-економічний, суспільний та культурний розвиток Північної Бессарабії у другій половині ХІХ – на початку ХХ ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,72 KB
Завантажень:
430
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
чернівецький національний університет
імені юрія федьковича
Зибачинський ігор володимирович
удк 94(477.85+478)”1868/1914”
Соціально-економічний, суспільний та культурний розвиток Північної Бессарабії у другій половині ХІХ – на початку ХХ ст.
07.00.01 – Історія України
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Чернівці – 2005
Дисертацією
є рукопис
Робота виконана
на кафедрі історії України факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного Університету імені Юрія Федьковича
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Добржанський Олександр Володимирович,
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича,
декан факультету історії,
політології та міжнародних відносин
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Баженов Лев Васильович
Кам’янець-Подільський державний
педагогічний університет,
професор кафедри всесвітньої історії
кандидат історичних наук, доцент
Комарницький Сергій Іванович
Буковинська державна фінансова академія,
доцент кафедри гуманітарних дисциплін
Провідна установа: Інститут історії України НАН України, відділ історії України ХІХ – початку ХХ ст. (м.Київ)
Захист відбудеться “___” _______________ 2005 р. 0___ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.76.051.06 у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича (58012, м. Чернівці, вул. Кафедральна, 2, корп. 14, ауд. 18)
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (м. Чернівці, вул. Лесі Українки, 23)
Автореферат розісланий “___”______________ 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.Я.Лупул
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Середина ХІХ ст. позначилася суттєвими змінами у житті багатьох регіонів Європи. Переможна хода капіталістичних відносин диктувала нові правила для країн, де ще зберігалися феодальні або напівфеодальні відносини. Однією з таких держав залишалася Російська імперія, де на початку другої половини ХІХ ст. було проведено низку соціально-економічних реформ. Бессарабії, що входила до складу імперії з 1812 р., був притаманний особливий розвиток як у дореформений, так і у пореформений період. Розглядаючи територію Бессарабії другої половини ХІХ – початку ХХ ст., в ній можна побачити три умовні етнічні зони: Північ, Центр та Південь. Центральна Бессарабія – це „класична” молдавська територія, де народи національної меншості (росіяни, українці, євреї тощо) мешкали серед щільного оточення молдован. Українські селища тут були рідкістю, росіяни та євреї перебували передусім у містах та містечках. Південь Бессарабії – це надзвичайно етнічно строката територія, де мешкав великий конгломерат націй та народностей. Північ Бессарабії здавна була заселена переважно українцями. Саме цей регіон викликає нашу цікавість через українське „наповнення”. Північній Бессарабії через низку причин національного, географічного та інших факторів був притаманний особливий розвиток, що значно відрізнявся від розвитку Наддніпрянської України та самої Бессарабської губернії (області).
Питання розвитку Північної Бессарабії другої половини ХІХ – початку ХХ ст. є маловивченою та слабо дослідженою темою. Недостатньо розроблені не тільки окремі сторінки, але й цілі напрямки з історії краю. За часів радянської доби робилися спроби дослідження цього регіону, однак у виключно заідеологізованому ракурсі. Саме тому дослідження в цій царині мають відкрити нові „білі плями”. Збереження ж status quo на цій ділянці історії українськими дослідниками загрожує фактичному переданню історії Північної Бессарабії „на відкуп” іноземним вченим. До сьогоднішнього часу на території Північної Бессарабії - України та частково Молдови продовжують пліч-о-пліч проживати українці з молдованами. Дослідження історії їх спільного проживання дає матеріал для розуміння сучасних міжнаціональних відносин. Вивчення минулого краю дає можливість належно оцінити постреформаційні процеси у контексті всієї історії Російської імперії, здобути цікавий матеріал для краєзнавчого пізнання регіону.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Соціально-економічний, суспільний та культурний розвиток Північної Бессарабії у другій половині ХІХ – на початку ХХ ст.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок