Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ ГЕНДЕРНИХ ЕКСПЕКТАЦІЙ НА СОЦІАЛЬНО-РОЛЬОВУ ПОЗИЦІЮ МАЙБУТНЬОГО ФАХІВЦЯ

ВПЛИВ ГЕНДЕРНИХ ЕКСПЕКТАЦІЙ НА СОЦІАЛЬНО-РОЛЬОВУ ПОЗИЦІЮ МАЙБУТНЬОГО ФАХІВЦЯ

Назва:
ВПЛИВ ГЕНДЕРНИХ ЕКСПЕКТАЦІЙ НА СОЦІАЛЬНО-РОЛЬОВУ ПОЗИЦІЮ МАЙБУТНЬОГО ФАХІВЦЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,94 KB
Завантажень:
459
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ ПСИХОЛОГІЇ ІМ. Г.С. КОСТЮКА
АПН УКРАЇНИ
ЛІТВІНОВА ОЛЬГА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 159.922.1
ВПЛИВ ГЕНДЕРНИХ ЕКСПЕКТАЦІЙ
НА СОЦІАЛЬНО-РОЛЬОВУ ПОЗИЦІЮ
МАЙБУТНЬОГО ФАХІВЦЯ
Спеціальність 19.00.05 – соціальна психологія;
психологія соціальної роботи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля, кафедра психології.
Науковий керівник – доктор психологічних наук, професор
Третьяченко Вікторія Віталіївна, кафедра психології
Східноукраїнський національний університет імені
Володимира Даля, завідувач.
Офіційні опоненти – доктор психологічних наук, професор
Орбан-Лембрик Лідія Ернестівна,
Прикарпатський університет імені Василя Стефаника,
завідувач кафедри соціальної психології
кандидат психологічних наук, доцент
Бондарчук Олена Іванівна,
Центральний інститут післядипломної педагогічної
освіти АПН України, завідувач кафедри психології
Провідна установа – Інститут соціальної та політичної психології АПН України, лабораторія методології психосоціальних і політико-психологічних досліджень, м. Київ.
Захист відбудеться “18” “квітня” 2007 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.453.01 в Інституті психології ім. Г.С. Костюка АПН України за адресою: 01033, Київ-33, вул. Панківська, 2.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту психології ім. Г.С. Костюка АПН України за адресою: 01033, Київ-33, вул. Панківська, 2.
Автореферат розісланий “16” “березня” 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Балл Г.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Сучасний момент суспільно-економічного розвитку суспільства характеризується суттєвим підвищенням ролі особистісного фактору у всіх сферах життєдіяльності людини. Особливої ваги в цьому контексті набувають питання, пов’язані із дослідженням механізмів детермінації розвитку особистості, із розробленням психологічних засобів його оптимізації, забезпеченням умов самоздійснення особистості як суб’єкта власного життєтворення (К.О.Абульханова-Славська, М.Й.Боришевський, Б.С.Братусь, Л.І.Іванцев, А.Є.Левенець, Г.В.Рудь, В.Ф.Сафін, Т.М.Титаренко, Л.В.Яновська).
Актуальність дослідження, спрямованого на вивчення психологічних умов і особливостей очікувань випускників вищих навчальних закладів, які стоять на порозі професійного і особистісного самовизначення, перспектив власного майбутнього, відповідального і адекватного власним можливостям акту обрання життєвої позиції в просторі пропонованих суспільством варіантів самореалізації, зумовлюється доволі численними даними про неготовність сучасних випускників вищих навчальних закладів до вирішення проблем самостійного життя через не реалістичність, недостатню диференційованість ними майбутнього, “часову некомпетентність” перспектив тощо (В.В.Барабанова, М.Е.Зеленова, Д.О.Леонтьєв, Е.В.Шелобанова).
Зазначена ситуація викликала до життя створення у психології відносно самостійного напрямку, пов’язаного з дослідженням образу бажаного майбутнього як атрибутивної (сутнісної) характеристики і центрального утворення особистості, водночас і як найважливіший аспект особистісного і професійного самовизначення, чинника, який утворює “потенційне поле самореалізації” особистості, врешті-решт можливість її становлення як суб’єкта власної активності і життєдіяльності (В.В.Барабанова, Б.С.Братусь, Л.І.Дідковська, М.Е.Зеленова, Д.О.Леонтьєв, К.Муздибаєв, Л.О.Регуш, В.С.Собкін).
В цьому контексті дискусійна проблема очікування як внутрішньої репрезентації бажаного майбутнього, система диспозиційних (інтенційних) установок може отримати вагоме теоретичне й експериментальне обґрунтування в разі аналізу її у зв’язку із належністю особистості до певного соціально-психологічного типу.
Однією із найвиразніших тенденцій розвитку сучасної соціальної психології, є активне включення останньої у вирішення завдань, які потенційно висувають сучасні життєві реалії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ВПЛИВ ГЕНДЕРНИХ ЕКСПЕКТАЦІЙ НА СОЦІАЛЬНО-РОЛЬОВУ ПОЗИЦІЮ МАЙБУТНЬОГО ФАХІВЦЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок