Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРИРОДНИЙ ДОБІР У СТАДАХ УКРАЇНСЬКОЇ ЧОРНО-РЯБОЇ ХУДОБИ ПРИ РІЗНИХ СПОСОБАХ ЇЇ УТРИМАННЯ

ПРИРОДНИЙ ДОБІР У СТАДАХ УКРАЇНСЬКОЇ ЧОРНО-РЯБОЇ ХУДОБИ ПРИ РІЗНИХ СПОСОБАХ ЇЇ УТРИМАННЯ

Назва:
ПРИРОДНИЙ ДОБІР У СТАДАХ УКРАЇНСЬКОЇ ЧОРНО-РЯБОЇ ХУДОБИ ПРИ РІЗНИХ СПОСОБАХ ЇЇ УТРИМАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,26 KB
Завантажень:
393
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
ІНСТИТУТ ТВАРИННИЦТВА
БАБАРИКА ІГОР ГРИГОРОВИЧ
УДК 636.2.082.4.034.
ПРИРОДНИЙ ДОБІР
У СТАДАХ УКРАЇНСЬКОЇ ЧОРНО-РЯБОЇ ХУДОБИ
ПРИ РІЗНИХ СПОСОБАХ ЇЇ УТРИМАННЯ
06.02.01 – розведення та селекція тварин
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Харків-2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті тваринництва Української академії аграрних наук.
Науковий керівник: доктор сільськогосподарських наук, професор
Мирось Віталій Васильович,
заступник директора Інституту тваринництва УААН
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, професор
Рубан Юрій Дмитрович,
завідувач кафедри крупного тваринництва
Харківського зооветеринарного інституту;
доктор сільськогосподарських наук
Ладика Володимир Іванович,
проректор Сумського державного аграрного університету
Провідна установа: Полтавський державний
сільськогосподарський інститут
Захист відбудеться “30 “ січня 2001 р. о 10 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 65.356.01 у Інституті тваринництва УААН за адресою 62404 м. Харків, п/в Кулиничі.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту тваринництва УААН
Автореферат розісланий “ 26 “ грудня 2000 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат сільськогосподарських наук І.А.Помітун
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Природний добір – є рушійною силою в еволюції видів, і одним із визначальних факторів по вирішенню складних питань селекції сільськогосподарських тварин. В умовах популяцій, які селекціонуються на високу продуктивність, його дія не тільки не співпадає, але і вступає в протиріччя з зусиллями селекціонерів. Тому цей феномен постійно знаходиться у полі зору як біологів, які працюють з дикими видами, так і науковців, основний напрям наукової роботи яких є забезпечення росту продуктивності сільськогосподарських тварин.
Важливий внесок у вивчення дії природного добору в стадах молочної худоби зробили вітчизняні вчені Ф.Ф.Ейснер (1968, 1969, 1981, 1986), В.І.Власов (1981, 1984, 1990), О.П.Полковникова (1973, 1992), В.І. Барабаш (1986) та інші. Вони вивчали пристосувальні функції організму тварин та вплив навколишнього середовища на формування молочної продуктивності.
У той жє час у доступній нам літературі практично відсутні наукові матеріали стосовно комплексних досліджень по вивченню впливу природного добору на молочну худобу різних генотипів, які відзначаються високою молочною продуктивністю, у господарствах з різними способами її утримання.
Недостатньо вивчені і пристосувальні якості корів, одержаних від бугаїв-плідників зарубіжної селекції.
Тому, вивчення впливу природного добору у стадах молочної худоби, та розробка оптимальних систем племінної роботи з урахуванням дії зазначеного фактору має наукове і народно-господарське значення для успішного ведення подальшої селекційної роботи з українською чорно-рябою молочною породою, що і визначило актуальність теми дисертаційної роботи.
Зв'язок дисертаційної роботи з науковими програмами, планами і темами. Дослідження виконані у відповідності з Державним планом науково-дослідних робіт Інституту тваринництва УААН “Розробити енерго- та ресурсозберігаючі, конкурентоспроможні технології виробництва молока, що забезпечуть річний надій 5-8 тис. кг на фуражну корову в підприємствах різних форм господарювання” (1995-2000 рр. № Держреєстрацiї 0196U011388).
Мета і завдання досліджень. Метою дисертаційної роботи було вивчення впливу природного добору, на фоні селекції української чорно-рябої молочної худоби, на продуктивні і репродуктивні ознаки дочок бугаїв голштинської породи імпортованих із Канади (молочний тип) і Німеччини (молочно-м'ясний тип), які були використані у процесі створення української чорно-рябої молочної худоби в умовах господарств з різною технологією утримання (прив'язне, безприв'язне).
Для вирішення поставленої мети були передбачені наступні завдання:
1. Вивчення ступеня прояву природного добору за показниками господарсько-корисних ознак тварин української чорно-рябої худоби різних генотипів при різних способах утримання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПРИРОДНИЙ ДОБІР У СТАДАХ УКРАЇНСЬКОЇ ЧОРНО-РЯБОЇ ХУДОБИ ПРИ РІЗНИХ СПОСОБАХ ЇЇ УТРИМАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок