Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЛЮМІНЕСЦЕНТНІ ЯВИЩА В ОКИСНИХ ПЛІВКАХ АЛЮМІНІЮ, ОБУМОВЛЕНІ УЧАСТЮ ІОН – РАДИКАЛІВ

ЛЮМІНЕСЦЕНТНІ ЯВИЩА В ОКИСНИХ ПЛІВКАХ АЛЮМІНІЮ, ОБУМОВЛЕНІ УЧАСТЮ ІОН – РАДИКАЛІВ

Назва:
ЛЮМІНЕСЦЕНТНІ ЯВИЩА В ОКИСНИХ ПЛІВКАХ АЛЮМІНІЮ, ОБУМОВЛЕНІ УЧАСТЮ ІОН – РАДИКАЛІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,10 KB
Завантажень:
392
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Міністерство освіти та науки України
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ім. І. І. МЕЧНИКОВА
РОБУЛ
Юрій Володимирович
ЛЮМІНЕСЦЕНТНІ ЯВИЩА В ОКИСНИХ ПЛІВКАХ АЛЮМІНІЮ, ОБУМОВЛЕНІ УЧАСТЮ ІОН – РАДИКАЛІВ
УДК 535.37 (043.3)
01.04.10. – Фізика напівпровідників і діелектриків.
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико – математичних наук
ОДЕСА – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському національному університеті ім. І. І. Мечникова Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор
Мак Василь Тимофійович,
Одеський національний університет ім. І. І. Мечникова,
Завідувач кафедрою менеджменту та математичного
моделювання ринкових процесів
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Літовченко Петро Григорович,
Інститут ядерних досліджень НАН України,
Завідувач відділу радіаційної фізики
доктор фізико-математичних наук, професор
Курмашев Шаміль Джамашевич,
Одеський національний університет ім. І. І. Мечникова
Директор експертного центру сенсорної
електроніки і надійності електронної техніки
Провідна установа: Інститут фізики НАН України, відділ молекулярної
фотоелектроніки, м. Київ
Захист відбудеться “ 28 “ травня 2004 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д41.051.01 в Одеському національному університеті ім. І. І. Мечникова за адресою: 65026, м. Одеса, вул. Пастера, 27, Велика фізична аудиторія.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова за адресою: 65026, м. Одеса, вул.. Преображенська, 24.
Автореферат розісланий “__28”квітня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Федчук О. П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Останнім часом посилилась увага до вивчення плівок окисів металів, отриманих електрохімічним методом у зв’язку з їх широким використанням у МНП - структурах, конденсаторах, сенсорах, вимірювачах вологи, в електроізоляційних матеріалах, декоративних та антикорозійних покриттях. Окиси багатьох металів також можуть використовуватись й використовуються як каталізатори багатьох хімічних реакцій. Електрохімічний метод окислення має низку переваг над іншими відомими (катодне розпилення, термічне окислення) методами. Він дозволяє в єдиному технологічному циклі регулювати як товщину окисної плівки, так і електрофізичні властивості окисів.
Окис алюмінію слід віднести до перспективних матеріалів. Він широко використовується як каталізатор та антикорозійне покриття, крім того, як випливає з літературних джерел з поміж інших окисів, що здатні до люмінесценції, яскравість світіння окису алюмінію є порівняно високою. Цей матеріал є доступним і недорогим.
Використання окисної плівки в якості сенсора потребує дослідження її чутливості до складу рідкої чи газоподібної фази, що оточує сенсор. Окисли часто контактують з водними розчинами неорганічних електролітів, ці електроліти також можна використовувати як джерело іон-радикалів. Обробка в них дає змогу забезпечити присутність на поверхні окису достатньої кількості іон-радикалів. З іншого боку, існують вказівки на те, що іноді інтенсивність ТСЛ зразків, в тому числі і Al2O3 після обробки у хімічних сполуках зменшується через те, що для молекул деяких адсорбатів ускладненим стає процес дисоціації, а не адсорбції, адже відомо, що часто потенціал адсорбції нижчий за потенціал дисоціації. Тому, для реалізації поставлених задач уявляється необхідним використовувати обробку зразків саме в електролітах. Взаємодія між окисом і електролітом виключає етап дисоціації – адже іони електроліту існують у “готовому” вигляді. Це означає, що існує принаймні теоретична можливість спостерігати вплив тільки адсорбції, не замаскованої дисоціацією. Ця можливість тим більш важлива, що у структурі поверхні окисів центри, на яких відбувається адсорбція та дисоціація різні і мають різне геометричне розташування.
Через багатогранність проявів ефектів, пов’язаних з органічними речовинами, обробка зразків провадилась у відносно простих неорганічних електролітах електрохімічні властивості яких добре вивчені.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЛЮМІНЕСЦЕНТНІ ЯВИЩА В ОКИСНИХ ПЛІВКАХ АЛЮМІНІЮ, ОБУМОВЛЕНІ УЧАСТЮ ІОН – РАДИКАЛІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок