Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Моделювання ПРОЦЕСУ ПРИЙНЯТТЯ СТРАТЕГІЧНИХ РІШЕНЬ В УМОВАХ НЕСТАБІЛЬНОГО ЕКОНОМІЧНОГО СЕРЕДОВИЩА

Моделювання ПРОЦЕСУ ПРИЙНЯТТЯ СТРАТЕГІЧНИХ РІШЕНЬ В УМОВАХ НЕСТАБІЛЬНОГО ЕКОНОМІЧНОГО СЕРЕДОВИЩА

Назва:
Моделювання ПРОЦЕСУ ПРИЙНЯТТЯ СТРАТЕГІЧНИХ РІШЕНЬ В УМОВАХ НЕСТАБІЛЬНОГО ЕКОНОМІЧНОГО СЕРЕДОВИЩА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,19 KB
Завантажень:
400
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ПАНТЕЛЄЄВА Ольга Гаврилівна
УДК 519.866:330.342.22
Моделювання ПРОЦЕСУ ПРИЙНЯТТЯ
СТРАТЕГІЧНИХ РІШЕНЬ В УМОВАХ
НЕСТАБІЛЬНОГО ЕКОНОМІЧНОГО СЕРЕДОВИЩА
Спеціальність 08.03.02 - Економіко-математичне моделювання
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк)
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор,
Петренко Володимир Леонідович
Донецький національний університет,
професор кафедри економічної кібернетики
Офіційні опоненти
доктор економічних наук, професор Клебанова Тамара Семенівна, завідувач кафедри економічної кібернетики Харківського державного економічного університету Міністерства освіти і науки України (м. Харків);
кандидат економічних наук, доцент Крачковський Володимир Вікторович, доцент кафедри інформатики та інформаційних технологій Донецького інституту економіки та господарського права (м. Донецьк)
Провідна установа
Запорізький державний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра економічної кібернетики (м. Запоріжжя).
Захист дисертації відбудеться 24 жовтня 2002 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.051.01 у Донецькому національному університеті Міністерства освіти та науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 198-а (8 навч. корпус), ауд. 101.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
Автореферат розісланий 20 вересня 2002 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Овечко Г.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Перехід економіки України до ринкових відносин зумовлює необхідність змін у системі управління, у тому числі у плануванні діяльності виробничо-економічних систем (ВЕС). В умовах стратегічного планування розробляються більш реальні плани розвитку ВЕС з урахуванням ситуації у зовнішньому середовищі та визначаються альтернативні перспективи розвитку. В цих умовах виникає необхідність приймати оптимальні рішення, які пов'язано з майбутнім функціонуванням ВЕС, постійно узгоджувати поточну діяльність із стратегічними цілями, забезпечувати адаптацію ВЕС до змінного зовнішнього середовища шляхом формування та реалізації ефективних стратегій діяльності.
Однак, надзвичайно високий рівень невизначеності при прийнятті стратегічних рішень, характерний для сучасного стану економіки України, негативно впливає на ефективність управління ВЕС, визначає ступінь ризику, з яким приймається рішення. Це вимагає удосконалювання технології процесу прийняття стратегічних рішень, використання методів економіко-математичного моделювання, що дозволяють розглянути альтернативні рішення й оцінити можливі наслідки від їх прийняття.
Проблеми економіко-математичного моделювання процесу прийняття рішень розглянуто в роботах багатьох вітчизняних і закордонних учених. Серед них: Я.Г. Берсуцький, В.А. Забродський, Т.С. Клебанова, Б.Г. Литвак, Ю.Г. Лисенко, С.О. Орловський, В.Л. Петренко, Я.Р. Рейльян, Р.І. Трухаєв , Р. Акофф , І. Ансофф , Ст. Бір та інш.
Аналіз цих робіт показав певну складність задач прийняття стратегічних рішень, особливо в умовах нестабільної економіки.
У зв'язку з цим задача розробки моделей і методів прийняття стратегічних рішень в умовах нестабільного середовища функціонування ВЕС, що дозволяють оцінити можливі наслідки від прийняття альтернативних рішень є актуальною.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертацію виконано відповідно до держбюджетних тем ДонНУ "Моделювання динаміки виробничо-економічних систем" Г-00/54 (номер державної реєстрації 0100U001971) та "Моделювання інформаційних і інфологічних систем" Г-00/29 (номер державної реєстрації 0100U001967).
Мета і задачі дослідження. Метою дослідження є розробка комплексу адаптивних економіко-математичних моделей прийняття стратегічних рішень у виробничо-економічних системах, побудованих на основі теорії нечітких множин.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Моделювання ПРОЦЕСУ ПРИЙНЯТТЯ СТРАТЕГІЧНИХ РІШЕНЬ В УМОВАХ НЕСТАБІЛЬНОГО ЕКОНОМІЧНОГО СЕРЕДОВИЩА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок