Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Імунофізіологічний статус телят за впливу антимікробних препаратів та імуномодуляторів

Імунофізіологічний статус телят за впливу антимікробних препаратів та імуномодуляторів

Назва:
Імунофізіологічний статус телят за впливу антимікробних препаратів та імуномодуляторів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,45 KB
Завантажень:
151
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Львівська Національна академія ветеринарної медицини імені с.з. гжицького
лісова Наталія Едуардівна
Удк 619:616,98:578.835.1.616-084:636.3
Імунофізіологічний статус телят
за впливу антимікробних препаратів
та імуномодуляторів
03.00.13 – фізіологія людини і тварин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Львів -2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Державному науково-дослідному контрольному інституті ветеринарних препаратів та кормових добавок Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівникдоктор ветеринарних наук, професор
Коцюмбас Ігор Ярославович,
Державний науково-дослідний контрольний інститут ветеринарних препаратів та кормових добавок, директор, завідувач відділу фармакології та імуноморфології.
Офіційні опоненти: | доктор сільськогосподарських наук, професор Параняк Роман Петрович,
Львівська національна академія ветеринарної медицини імені С.З. Гжицького,
завідувач кафедри екології;
кандидат ветеринарних наук, с.н.с.
Віщур Олег Іванович,
Інститут біології тварин УААН,
завідувач лабораторії імунології.
Провідна установа | Дніпропетровський державний аграрний університет,
кафедра фізіології і біохімії сільськогосподарських тварин Міністерства аграрної політики України. |
Захист відбудеться: ” 31 ” травня 2007 року о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.826.01 у Львівській національній академії ветеринарної медицини імені С.З.Гжицького за адресою: 79010, м. Львів-10, вул. Пекарська, 50, аудиторія №1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Львівської національної академії ветеринарної медицини імені С.З. Гжицького за адресою: 79010, м. Львів-10, вул. Пекарська, 50.
Автореферат розісланий: ” 27 ” квітня 2007р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
доктор ветеринарних наук, професор Головач П.І.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. При впровадженні у практику ветеринарних лікарських засобів особливу увагу звертають на комплексне вивчення препаратів та їх вплив на функціонування організму в цілому і його захисних систем зокрема. Застосування препаратів з імунотропними властивостями зобов’язує до ретельного контролю їх дії на стан організму тварин, а детальне вивчення цього питання є актуальним у прикладному і теоретичному аспектах. Для практичної ветеринарної медицини також залишається важливою проблема функціонування імунної системи тварин залежно від клінічного стану організму. Широке застосування різноманітних антимікробних препаратів, без проведення контролю стану організму, може викликати негативні зміни в системі імунного захисту (Smith J.T., Lewis C.S., 1988; Purswani M.U. et al., 2002; Березняков И.Г., 2004). Це проявляється змінами імунологічної реактивності, порушенням біосинтезу білків, балансу макро- та мікроелементів, і, в кінцевому наслідку, зниженням резистентності організму до захворювань та потенціалу продуктивності (Алехин?Е.К., 1993; Гаранович І.І., 1997; Forster C. et al, 1998; Boman H., 2003). Особливо актуальним залишається вивчення реакції організму молодняку сільськогосподарських тварин за умов одночасного застосування імуномодуляторів та антимікробних препаратів, особливо в критичні періоди вирощування телят (Кинина Е.С. та ін., 1991; Fujii T. et al, 1996; Гаранович І.І., 1997; Кириллов В.И., 1998; Зайцев А.Н., 2003; Пинегин Р.М., Хаитов Б.В., 2003), коли не тільки лікування тварин від захворювань, але, перш за все, підтримка захисних сил організму є складовою частиною процесу контролю здоров’я сільськогосподарських тварин.
Тому метою даної роботи було з’ясувати імунологічні параметри фізіологічного стану організму телят за умов застосування ветеринарних лікарських засобів та імуномодуляторів різного походження.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота є окремим самостійним фрагментом наукових п'ятирічних програм лабораторії імуноморфології Державного науково-дослідного контрольного інституту ветеринарних препаратів та кормових добавок за період 1998-2005 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Імунофізіологічний статус телят за впливу антимікробних препаратів та імуномодуляторів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок