Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИ ВИЗНАЧЕННЯ ВЕКТОРНИХ ХАРАКТЕРИСТИК НАМАГНІЧУВАННЯ НЕЛІНІЙНИХ АНІЗОТРОПНИХ БЕЗГІСТЕРЕЗИСНИХ СЕРЕДОВИЩ

МЕТОДИ ВИЗНАЧЕННЯ ВЕКТОРНИХ ХАРАКТЕРИСТИК НАМАГНІЧУВАННЯ НЕЛІНІЙНИХ АНІЗОТРОПНИХ БЕЗГІСТЕРЕЗИСНИХ СЕРЕДОВИЩ

Назва:
МЕТОДИ ВИЗНАЧЕННЯ ВЕКТОРНИХ ХАРАКТЕРИСТИК НАМАГНІЧУВАННЯ НЕЛІНІЙНИХ АНІЗОТРОПНИХ БЕЗГІСТЕРЕЗИСНИХ СЕРЕДОВИЩ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,25 KB
Завантажень:
188
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕЛЕКТРОДИНАМІКИ
Рожненко Жанна Георгіївна
УДК 621.3.013.22+621.318.24
МЕТОДИ ВИЗНАЧЕННЯ
ВЕКТОРНИХ ХАРАКТЕРИСТИК НАМАГНІЧУВАННЯ
НЕЛІНІЙНИХ АНІЗОТРОПНИХ БЕЗГІСТЕРЕЗИСНИХ СЕРЕДОВИЩ
Спеціальність 05.09.05 - теоретична електротехніка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2008


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі електромеханіки Криворізького технічного університету
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор технічних наук, професор
Толмачов Станіслав Трохимович,
завідувач кафедри електромеханіки
Криворізького технічного університету
Міністерства освіти і науки України.
Офіційні опоненти: – доктор технічних наук, професор
Васецький Юрій Макарович,
провідний науковий співробітник відділу
теоретичної електротехніки Інституту
електродинаміки НАН України, м. Київ;
– кандидат технічних наук
Жильцов Андрій Володимирович,
докторант Інституту проблем моделювання
в енергетиці ім. Г.Є.Пухова НАН України, м. Київ.
Захист дисертації відбудеться "19" лютого 2008 р. об 1100 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 26.187.01 при Інституті електродинаміки НАН України за
адресою: 03680, м. Київ-57, проспект Перемоги, 56, тел. 456-91-15.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту електродинаміки НАН України (03680, м. Київ-57, проспект Перемоги, 56).
Автореферат розіслано "15"січня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради | Ю.М. Гориславець


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Важливою складовою електротехнічних задач у польовій постановці є розробка способів максимально повного урахування магнітних характеристик матеріалів. Відсутність завершеної теорії матеріальних рівнянь магнітних середовищ є сьогодні однією з суттєвих перешкод на шляху подальшого прогресу в області аналізу складних електромагнітних систем.
Закономірності намагнічування феромагнетиків у безгістерезисному наближенні розглянуті в роботах Е.В.Колесникова і Р.В.Фільца, які одними з перших застосували енергетичні потенціали для визначення векторної математичної моделі намагнічування В(Н). Питання математичного опису і експериментального дослідження векторних характеристик намагнічування анізотропних листових електротехнічних сталей розглянуті також в роботах В.В.Дружиніна, Л.І.Дорожко, А.В.Сидельникова, Є.В.Калініна. Проблемі побудови матеріальних рівнянь магнітних середовищ з урахуванням законів термодинаміки оборотних процесів приділено значну увагу в роботах С.Т.Толмачова, в яких розглянуто загальні властивості не тільки суцільних, а й упорядкованих гетерогенних середовищ.
Проте, незважаючи на зростаючий інтерес до даної проблеми, у ній є багато невирішених питань. Зокрема, залишається за межами дослідження проблема коректного опису тривимірної залежності В(Н). Невизначеним є питання мінімального обсягу довідкової інформації для відтворення векторної математичної моделі. Залишається актуальним визначення способів опису математичних моделей у вигляді, придатному для безпосереднього використання у комплексі з рівняннями Максвела.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема дисертаційної роботи відповідає науковому напряму кафедри електромеханіки електротехнічного факультету Криворізького технічного університету. Робота виконувалась у рамках держбюджетної наукової теми “Математичні моделі і методи комп'ютерного аналізу електромеханічних систем” (№ ДР: 0105U007338). Роль автора у виконанні зазначеної НДР полягає в розробці математичних моделей нелінійних анізотропних безгістерезисних середовищ та у проведенні з їх використанням розрахунків електромагнітних систем у польовій постановці.
Мета і задачі дослідження. Метою роботи є розробка методів визначення векторних характеристик намагнічування нелінійних анізотропних середовищ у безгістерезисному наближенні й побудова на цій основі математичних моделей, що забезпечують підвищення точності й достовірності розрахунків електрофізичних процесів і полів у складних електромагнітних системах і пристроях.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МЕТОДИ ВИЗНАЧЕННЯ ВЕКТОРНИХ ХАРАКТЕРИСТИК НАМАГНІЧУВАННЯ НЕЛІНІЙНИХ АНІЗОТРОПНИХ БЕЗГІСТЕРЕЗИСНИХ СЕРЕДОВИЩ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок