Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЛІСТИРОЛЬНІ СЦИНТИЛЯТОРИ ДЛЯ ФІЗИКИ ВИСОКИХ ЕНЕРГІЙ

ПОЛІСТИРОЛЬНІ СЦИНТИЛЯТОРИ ДЛЯ ФІЗИКИ ВИСОКИХ ЕНЕРГІЙ

Назва:
ПОЛІСТИРОЛЬНІ СЦИНТИЛЯТОРИ ДЛЯ ФІЗИКИ ВИСОКИХ ЕНЕРГІЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,34 KB
Завантажень:
21
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Національна Академія наук України
Науково-технологічний концерн "Інститут монокристалів"
Інститут монокристалів
Сенчишин Віталій Георгійович
УДК 539.1.074.3:638.746.22.001.5
ПОЛІСТИРОЛЬНІ СЦИНТИЛЯТОРИ ДЛЯ ФІЗИКИ ВИСОКИХ ЕНЕРГІЙ
05.02.01-матеріалознавство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Харків –2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Науково-дослідному відділенні лужногалоїдних кристалів Науково-технологічного концерну “Інститут монокристалів” НАН України.
Науковий консультант: Член-кореспондент НАН України,
доктор технічних наук, професор,
Гриньов Борис Вікторович,
генеральний директор Науково-технологічного концерну “Інститут монокристалів” НАН України.
Офіційні опоненти: Доктор хімічних наук, професор
Коротєєв Арнольд Михайлович,
завідувач кафедрою технології полімерних композиційних матеріалів і покриттів Національного технічного університету України “ХПІ” Міністерства освіти і науки.
Доктор технічних наук
Горілецький Валентин Івановіч,
завідувач відділом оптичних та сцинтиляційних матеріалів науково-дослідного відділення лужно-галоїдних кристалів НТК “Інститут монокристалів“ НАН України.
Доктор фізико-математичних наук, професор
Литовченко Петро Григорович,
завідувач відділом наукового центру “Інститут ядерних досліджень “НАН України.
Провідна установа: Інститут надтвердих матеріалів ім. В.М.Бакуля НАН України, відділ матеріалознавства.
Захист відбудеться 17 жовтня 2001 р. о 14 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 64.169.01 при Інституті монокристалів Науково- технологічного концерну “Інститут монокристалів” НАН України
Адреса: 61001, м. Харків, пр. Леніна, 60
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту монокристалів Науково-технологічного концерну “Інститут монокристалів” НАН України
Автореферат розісланий 5 вересня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук Л.В.Атрощенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми Один з основних напрямків сучасного полімерного матеріалознавства – це багатокомпонентні полімерні системи, що з'єднують у собі цінний комплекс властивостей вихідних компонентів. До таких систем відносяться і сцинтиляційні композиції на полімерній основі.
Тенденція розвитку сцинтиляційного матеріалознавства на сучасному етапі зв'язана з найважливішою проблемою фізики високих енергій – зі створенням детектуючих пристроїв великого обсягу. Відповідальні елементи таких детекторів – пластмасові сцинтилятори (ПС) повинні мати великі розміри (довжина 3 - 5 м), високу прозорість і радіаційну стійкість, а також необхідний рівень стабільності параметрів протягом усього часу експлуатації (не менш 10 років).
Сукупності цих вимог не задовольняє жоден з відомих пластмасових сцинтиляторів серії - SCSN (Японія), Bicron (США), UPS (Україна). Тому необхідна розробка технології отримання нових великогабаритних сцинтиляційних детекторів іонізуючого випромінювання (ІВ) з підвищеною прозорістю і сцинтиляційною ефективністю, радіаційною стійкістю та довгостроковою стабільністю.
Стабільність характеристик ПС в умовах експлуатації визначається стійкістю сцинтиляційної полімерної композиції до сумісної дії таких дестабілізуючих факторів, як випромінювання високих енергій, механічні навантаження, кисень повітря, коливання вологи і температури навколишнього середовища, і пов'язана з фізико-хімічними процесами, які відбуваються, як в самій матриці, так і в різного роду домішках.
Особливо критичними параметрами для нормальної і стабільної роботи ПС в умовах експлуатації є світловий вихід і довжина послаблення світла.
Незважаючи на широке застосування пластмасових сцинтиляторів і майже піввікову історію вивчення механізмів фото-фізичних процесів, залишалися нез'ясованими оптимальні умови отримання термо-, світло-, радіаційно-стійких та оптично прозорих полімерів. Такий стан питання є слідством з одного боку постійного підвищення вимог до характеристик пластмасових сцинтиляторів, а з другого недостатньої вивченості фото-фізичних процесів, які протікають при різних видах збудження в полімерах та недосконалої технології їх виготовлення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Реферат на тему: ПОЛІСТИРОЛЬНІ СЦИНТИЛЯТОРИ ДЛЯ ФІЗИКИ ВИСОКИХ ЕНЕРГІЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок