Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УПРАВЛІННЯ ФОРМУВАННЯМ ТА ВИКОРИСТАННЯМ ІНВЕСТИЦІЙНОГО ПОТЕНЦІАЛУ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ

УПРАВЛІННЯ ФОРМУВАННЯМ ТА ВИКОРИСТАННЯМ ІНВЕСТИЦІЙНОГО ПОТЕНЦІАЛУ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ

Назва:
УПРАВЛІННЯ ФОРМУВАННЯМ ТА ВИКОРИСТАННЯМ ІНВЕСТИЦІЙНОГО ПОТЕНЦІАЛУ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,44 KB
Завантажень:
58
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ РЕГІОНАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
БОЙЧУК РУСЛАН МИРОСЛАВОВИЧ
УДК 330.322:334.716
УПРАВЛІННЯ ФОРМУВАННЯМ ТА ВИКОРИСТАННЯМ ІНВЕСТИЦІЙНОГО ПОТЕНЦІАЛУ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ
08.06.01 — Економіка, організація і управління підприємствами
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Інституті регіональних досліджень НАН України.
Науковий керівник: | доктор економічних наук, професор
Бойко Євген Іванович,
Інститут регіональних досліджень НАН України,
завідувач відділу.
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
Козоріз Марія Андріївна,
Інститут регіональних досліджень НАН України,
завідувач відділу
кандидат економічних наук, доцент
Пащенко Іван Никифорович,
Національний університет “Львівська політехніка”.
Провідна установа: | Ужгородський національний університет,
кафедра економіки, менеджменту та маркетингу,
м. Ужгород.
Захист відбудеться 27 червня 2003 р. о 11 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .154.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук в Інституті регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул Козельницька, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул Козельницька, 4.
Автореферат розісланий 26 травня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук В. ЖОВТАНЕЦЬКИЙ
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Економічне зростання в будь якій економіці визначається інтенсивністю інвестиційних процесів у ній, їх спрямованістю та можливістю регулювання для вирішення пріоритетних завдань. Несприятливі умови зовнішнього середовища (економічні, політичні), обмеженість фінансових ресурсів є одними з визначальних чинників, які не дозволяють підприємствам нарощувати обсяги інвестицій, підвищувати свій економічний потенціал. У процесі управління діяльністю підприємств на перший план висувається проблема оновлення їх матеріально-технічної бази, впровадження інноваційних технологій, оновлення асортименту продукції, досягнення певного рівня економічної безпеки, та конкурентоспроможності. Вирішення вищенаведених завдань полягає в розробці та реалізації інвестиційної стратегії на підприємствах, визначенні її місця в їх діяльності. Одним з ключових моментів розробки та реалізації інвестиційної стратегії є оцінка інвестиційного потенціалу підприємства, джерел його формування та особливостей управління ним.
Дослідженню питання управління інвестиційною діяльністю підприємств визначенню чинників, які на неї впливають, методам оцінки ефективності інвестиційних проектів та джерелам формування інвестиційних ресурсів присвячено ряд робіт таких вітчизняних і закордонних учених: Бланка І.О., Бєлєнького П.Ю., Бойка Є.І., Гуляєвої В.М., Долішнього М. І., Загороднього А.Г., Козоріз М.А., Кузьміна О. Є , Пересади О. О., Побурка Я.О. та інших.
Питаннями методики оцінки інвестиційної привабливості займалися такі зарубіжні вчені: Ансофф І., Александер Г., Глазунов В.І., Крейнина М.Н., Ковальов В.В., Онікієнко С, Єсипов В.Є., Негашев Є.В., Сайфулін Р.С., Шеремет А.Д. та інші.
Оцінці ризиків при плануванні інвестицій присвячено ряд робіт вітчизняних і закордонних учених: Вітлінського В.В., Верченка П.І., Наконечного С.І., Редхеда К., Шарпа У. тощо.
Багато проблем, пов'язаних з практикою розробки та стратегії управління інвестиційною діяльністю промислового підприємства у період становлення ринкової економіки, залишилися недослідженими. Вимагають вирішення теоретичні й методичні питання, що відносяться до визначення й оцінки інвестиційного потенціалу підприємства, його ролі у розвитку підприємства. Недостатньо уваги в наукових працях приділяється порівняльному аналізу діяльності підприємств у галузевому розрізі, який дозволяє об’єктивніше підійти до вибору критеріїв оцінки їх інвестиційної привабливості. Відсутні дослідження дієвих механізмів, які дозволяють реалізувати стратегічні рішення в процесі формування і подальшого управління інвестиційним портфелем підприємства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: УПРАВЛІННЯ ФОРМУВАННЯМ ТА ВИКОРИСТАННЯМ ІНВЕСТИЦІЙНОГО ПОТЕНЦІАЛУ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок