Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФЕНОМЕН СИНТЕЗУ МИСТЕЦТВ В СУЧАСНІЙ УКРАЇНСЬКІЙ СЦЕНІЧНІЙ ХОРЕОГРАФІЇ

ФЕНОМЕН СИНТЕЗУ МИСТЕЦТВ В СУЧАСНІЙ УКРАЇНСЬКІЙ СЦЕНІЧНІЙ ХОРЕОГРАФІЇ

Назва:
ФЕНОМЕН СИНТЕЗУ МИСТЕЦТВ В СУЧАСНІЙ УКРАЇНСЬКІЙ СЦЕНІЧНІЙ ХОРЕОГРАФІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,54 KB
Завантажень:
57
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ
БЕРНАДСЬКА Дарія Петрівна
УДК 792.83
ФЕНОМЕН СИНТЕЗУ МИСТЕЦТВ В СУЧАСНІЙ
УКРАЇНСЬКІЙ СЦЕНІЧНІЙ ХОРЕОГРАФІЇ
17.00.01 – теорія та історія культури
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Київському національному університеті культури і мистецтв, Міністерство культури і мистецтв України, Київ.
 
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Афанасьєв Юрій Львович,
Державна Академія кервних кадрів культури та мистецтв, завідувач кафедри мистецтвознавства і експертної діяльності,
Заслужений працівник культури України
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства, професор
Станішевський Юрій Олександрович,
Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім.
М.Т.Рильського НАН України, зав. відділом мистецтвознавства,
Заслужений діяч мистецтв України
кандидат мистецтвознавства,
Білаш Павло Миколайович,
заступник Голови державної служби контролю за переміщенням культурних цінностей через державний кордон
 
Провідна установа: Національна музична академія ім. П. І. Чайковського
Міністерства культури та мистецтв України.
Захист відбудеться 23 грудня 2005 р. о 1530 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.07.02 у Київському національному університеті культури і мистецтв (01133, м. Київ, вул. Щорса, 36, ауд. 209).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Київського національного університету культури і мистецтв (01133, м. Київ, вул. Щорса, 36).
Автореферат розісланий 8 вересня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В. В. Загуменна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Сучасна сценічна хореографія є одним з найпопулярніших видів професійного виконавства. Без хореографічної складової важко уявити існування багатьох сценічних жанрів – від опери до естрадного ревю. Розуміння цього феномену вимагає осмислення особливостей його розвитку в системі духовної культури. Необхідність дослідження сучасної сценічної хореографії зумовлена синтетичними процесами в культурі, коли все відчутніше проявляється поєднання художньої та позахудожньої реальності, сполучення мистецтва з соціальною дійсністю, унаслідок чого утворюються не лише нові жанри, але й принципово нові якості художнього твору.
На рубежі ХХ й ХХІ століть спостерігаємо утворення синтетичних художніх форм, посилення тенденцій до взаємопроникнення різних видів мистецтв. Вони супроводжуються пошуками нових засобів виразності, жанровою різноманітністю, відмовою, зокрема, від традиційних балетних форм, порушенням канонів класичного танцю тощо.
Сучасний етап розвитку української сценічної хореографії позначений поглибленим науковим дослідженням закономірностей формування мистецтва танцю загалом, з’ясуванням його синтетичної природи на практично-виконавському (К.Балог, Є.Васильєва, В.Верховинець, К.Голейзовський та ін) і теоретико-методичному (К.Василенко, А.Гуменюк, Г.Добровольська, Ю.Станішевський та ін.) рівнях.
Попри досить вагомі теоретичні розробки питання синтезу мистецтв у галузі сценічної хореографії, доводиться констатувати недостатність його цілісного, системного висвітлення. Поза полем уваги дослідників продовжують перебувати також взаємодія різних видів мистецтв в українській національній хореографії з європейськими та світовими традиціями у цій галузі культури.
Зазначене робить актуальним і науково виправданим обрання теми даного дослідження.
Зв’язок дисертаційного дослідження з науковими програмами, планами, темами. Дослідження здійснене в межах нормативно-правових актів (Закон України “Про професійних творчих працівників та творчі спілки”, Указ Президента України “Про затвердження Державної програми національних творчих спілок на 2003 – 2005 роки” тощо), державної комплексної наукової програми Міністерства культури і мистецтв України (“Культура. Просвітництво. Дозвілля”), комплексної теми кафедри теорії та історії культури Київського національного університету культури і мистецтв „Художні процеси в суверенній Україні”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФЕНОМЕН СИНТЕЗУ МИСТЕЦТВ В СУЧАСНІЙ УКРАЇНСЬКІЙ СЦЕНІЧНІЙ ХОРЕОГРАФІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок