Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Музично-етнографічні записи та наукові дослідження фольклору Північного Причорномор'я (кінець ХІХ – ХХ століття)

Музично-етнографічні записи та наукові дослідження фольклору Північного Причорномор'я (кінець ХІХ – ХХ століття)

Назва:
Музично-етнографічні записи та наукові дослідження фольклору Північного Причорномор'я (кінець ХІХ – ХХ століття)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,29 KB
Завантажень:
456
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Київський національний університет
культури і мистецтв
Кириєнко Світлана Іванівна
УДК 398 (477) (09) (048)
Музично-етнографічні записи та наукові дослідження фольклору Північного Причорномор'я
(кінець ХІХ – ХХ століття)
17.00.01 – теорія і історія культури
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Київ – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Київському національному університеті культури і мистецтв Міністерства культури і мистецтв України, м. Київ.
Науковий керівник: доктор мистецтвознавства, професор,
Іваницький Анатолій Іванович, провідний
науковий співробітник відділу фольклористики,
Інститут мистецтвознавства, фольклористики
та етнології ім. М.Рильського НАН України
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства, професор
Ільченко Олександр Олександрович,
Київський національний університет культури і мистецтв, професор кафедри фольклористики, народного пісенного та інструментального виконавства

кандидат мистецтвознавства, професор
Лісецький Степан Йосипович,
Національний педагогічний університет
ім. М.Драгоманова, професор кафедри теорії та історії музики
Провідна установа: Національна музична академія України
ім. П.І.Чайковського, кафедра історії української
музики
Захист відбудеться 11.04.2003 року о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.807.02 у Київському національному університеті культури і мистецтв (01133, м. Київ, вул. Щорса, 36).
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Київського національного університету культури і мистецтв за адресою: 01133, м. Київ, вул. Щорса, 36.
Автореферат розісланий 1.03.2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.В.Загуменна


Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. До провідних наукових принципів етномузикознавства, в його історичному і теоретичному аспектах, належить регіональне вивчення народної музичної культури. Українська наука про народну музику все більше зосереджується на накопиченні ареальної інформації. У споріднених за методологією дисциплінах – діалектології, етнографії та музичній фольклористиці – шлях до теоретичних узагальнень пролягає через попереднє районування об'єкта (народної музики) та диференційованого його вивчення. Збирання і публікація народної музики, наукові дослідження за регіональними принципами дають найвагоміші результати для розуміння специфіки фольклору.
Накопичений фактичний матеріал потребує свого подальшого наукового дослідження і систематизації. На цій основі музично-фольклористичні дослідження конкретних регіонів набувають аналітично-критичної та історично-еволюційної оцінки і включаються до матеріалів історії української музичної фольклористики. Зазначені особливості зумовлюють потреби та методику вивчення польових і теоретичних досліджень одного з найскладніших і недостатньо обстежених музично-фольклорних регіонів України – Північного Причорномор'я.
Регіон Північного Причорномор'я висуває перед дослідниками ряд складних проблем. З ХVІІІ – початку ХІХ ст. ця територія заселялася різноетнічними групами населення, що зумовило формування своєрідних діаспорних культур, які, до того ж, перебували в тісних маргінальних та дисперсних контактах. Переважаючим етносом на цій території були українці. До початку ХХ ст. новозаселені землі обстежувалися фольклористами та етнографами як “Степ”, без його районування. Тому матеріали цього періоду, представлені у виданнях та наявні в архівах, спираються на тематичний та жанровий принципи групування. Серед напрямів дослідження помітно переважає українознавство – вивчення історичного змісту фольклору козацької, чумацької, запорізької тематики. Цей важливий доробок початкового етапу обстеження регіону потребує наукової диференціації та кількісної і якісної оцінки. Стимули і розгортання музично-етнографічної роботи в регіоні насамперед пов'язані із роллю української інтелігенції в цьому процесі. В радянські часи інтерес до цієї проблематики не схвалювався, тому сьогодні постала необхідність повернути з забуття ряд імен і дослідницьких праць.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Музично-етнографічні записи та наукові дослідження фольклору Північного Причорномор'я (кінець ХІХ – ХХ століття)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок