Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕСУРСОЗБЕРІГАЮЧА ТЕХНОЛОГІЯ ПІДГОТОВКИ ТЕПЛОНОСІЯ ДЛЯ ТЕПЛОВИХ ЕНЕРГОУСТАНОВОК

РЕСУРСОЗБЕРІГАЮЧА ТЕХНОЛОГІЯ ПІДГОТОВКИ ТЕПЛОНОСІЯ ДЛЯ ТЕПЛОВИХ ЕНЕРГОУСТАНОВОК

Назва:
РЕСУРСОЗБЕРІГАЮЧА ТЕХНОЛОГІЯ ПІДГОТОВКИ ТЕПЛОНОСІЯ ДЛЯ ТЕПЛОВИХ ЕНЕРГОУСТАНОВОК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,55 KB
Завантажень:
424
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ОДЕСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
УРЯДНІКОВА ІНГА ВІКТОРІВНА
УДК 621.311.22: 662.987:541.13:628.33
РЕСУРСОЗБЕРІГАЮЧА ТЕХНОЛОГІЯ ПІДГОТОВКИ ТЕПЛОНОСІЯ ДЛЯ ТЕПЛОВИХ ЕНЕРГОУСТАНОВОК
05.14.14 - “Теплові і ядерні енергоустановки”
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук
Одеса – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському державному політехнічному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник - доктор технічних наук, професор Гогунський Віктор Дмитрович, Одеський державний політехнічний університет, завідувач кафедри охорони праці і безпеки життєдіяльності.
Офіційні опоненти - доктор технічних наук, професор Грабовський Петро Олександрович, Одеська державна академія будівництва та архітектури, професор кафедри водопостачання та раціонального використання водних ресурсів
кандидат технічних наук, доцент Кишневський Віктор Панасович, Одеський державний політехнічний університет, завідувач кафедри технології води та палива на ТЕС і АЕС
Провідна організація Інститут проблем машинобудування ім. А.М. Підгорного НАН України, м. Харків
Захист відбудеться “_2 ”_березня 2001 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.052.04. в Одеському державному політехнічному університеті за адресою: 65044, м. Одеса, пр.Шевченко,1.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Одеського державного політехнічного університету за адресою: 65044, м. Одеса, пр.Шевченко,1.
Автореферат розісланий “_1 _”_лютого 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, д.т.н. Тодорцев Ю.К.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Заміна природних вод, що витрачаються на технологічні й енергетичні потреби, очищеними стічними водами, дозволить захистити водяні об'єкти від забруднення і засолення, значно скоротити об’єм свіжої води, яка забирається, що особливо важливо для районів, що терплять дефіцит прісної води. Необхідність і доцільність створення замкнених систем водокористування в теплоенергетиці обумовлена дефіцитом прісної води, економічними перевагами перед прямоточними системами й очисткою стічних вод перед їх скиданням у водні об'єкти.
У даний час у теплоенергетиці природна вода, що надходить на пом'якшення, піддається попередній обробці реагентними методами, однак ряд домішок, таких, як залізо, сполуки кремнію, органічні речовини, негативно впливає на процеси очищення. У зв'язку з цим воду попередньо оброблюють коагулянтами, вапном, магнезіальними сорбентами або іншими реагентами. Істотним недоліком є відсутність досить простих і високоефективних методів попереднього очищення природних і стічних вод ТЕЦ. Крім того, більшість ТЕЦ не мають замкненого оборотного циклу водопостачання, яке використовує повторно очищені стічні води.
Використання для очищення природних і стічних вод електрохімічного методу – електрокоагуляції - має значні переваги перед іншими. Цей метод забезпечує високу ефективність вилучення з води забруднень мінерального, органічного і біологічного походження, колоїдів. При цьому одночасно з освітленням і знебарвленням води відбувається ефективне вилучення з'єднань кальцію, магнію, заліза, марганцю, кремнію, а також розчиненого кисню і вуглекислоти. Висока сорбційна здатність електрохімічно одержуваних гідроокисів алюмінію і заліза стосовно забруднень води дозволяє використовувати метод електрокоагуляції для очищення природних і стічних вод.
Істотною перевагою методу електрокоагуляції перед реагентними методами очищення води є можливість відмови від будівництва громіздких очисних споруд, що займають значні виробничі площі. Експлуатація обладнання може бути значно спрощена, тому що електрохімічні процеси легко піддаються управлінню й автоматизації.
Заміна природної води для підживлення котлоагрегатів очищеними стічними водами ТЕЦ забезпечує створення локальної замкненої системи водопостачання, заснованої на багатократном використанні стічних вод, які очищаються до норм і відповідають вимогам щодо якості технічної води.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: РЕСУРСОЗБЕРІГАЮЧА ТЕХНОЛОГІЯ ПІДГОТОВКИ ТЕПЛОНОСІЯ ДЛЯ ТЕПЛОВИХ ЕНЕРГОУСТАНОВОК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок